Books: Other languages

Number of items: 7

15310.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
50 000 HUF
162,34
181,82
Minimum bid:
50 000 HUF
Refresh
Q. Aurell Symmachi V.C.P.V. ET COS. ORD: Epistolarum ad diversos libri X. Philippi Parei.  Francofurti, 1651. Johannis Bayeri. 487p. + hozzákötve: Electa symmachiana. Studio et Opera Prilippi Parei. Francofurti 1651. Johannis Bayer. 100p. Korabeli pergamen kötésben / In parchment binding
15311.

Available for bidding
20 000 HUF
64,94
72,73
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh
Theatralische Abentheuer. Eine komische Oper in zwey Aufzügen nach dem Italienischen. Die Musik ist von Cimarosa und Mozart. Eisenstadt, 1807, Gedruckt in der Fürstlichen Hofbuchdruckerei. Papírkötés, jó állapotban./ Paperbinding, in good condition.
15312.

Available for bidding
20 000 HUF
64,94
72,73
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh
Friedrich von Bodenstedt: Aus Dem Nachlasse Mirza Schaffys. Berlin, [1873], A. Hofmann, (L. C. Zamarski.-ny.), XIV + [15]-217 + [1] p. Első kiadás. Német nyelven. Kromolitografált díszcímlappal és 6 részcímlappal, valamint keretdíszes oldalakkal. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészpergamen díszkötésben,(Leipzig, Hübel & Denck-kötés), festett lapélekkel, kissé foltos gerinccel, a borító hátoldalán kopásnyommal.   Friedrich von Bodenstedt (1819-1892) német író, költő 1843-ban Tifliszbe ment, ahol nem csak tanított, hanem kaukázusi is nyelveket tanulmányozta. Itt ismerkedett meg Mirza Schaffy Wazeh (1796-1852) azerbajdzsáni költővel 1844-ben. Ennek nyomán jelent meg a Lieder des Mirza-Schaffy 1851-ben, majd Aus dem Nachlass des Mirza-Schaffy 1874-ben. Számos nyelvre lefordították, köztük héberre is./  Friedrich von Bodenstedt: Aus Dem Nachlasse Mirza Schaffys. Berlin, [1873], A. Hofmann, (L. C. Zamarski), XIV + [15]-217 + [1] p. First edition. In German language. Chromolithography title page and six part title pages, and the pages with decorative frame. Gilt, painted, full parchment-binding, (Leipzig, Hübel & Denck-binding), painted sheet edges, with little bit spotty cover, with worn back cover.
15313.

Friedrich von Bodenstedt: Aus Dem Nachlasse Mirza Schaffy's. Berlin, [1873], A. Hofmann, (L. C. Zamarski.-ny.), XIV + [15]-217 + [1] p. Első kiadás. Német nyelven. Kromolitografált díszcímlappal és 6 részcímlappal, valamint keretdíszes oldalakkal. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészpergamen díszkötésben,(Leipzig, Hübel & Denck-kötés), festett lapélekkel, kissé foltos gerinccel, a borító hátoldalán kopásnyommal. Friedrich von Bodenstedt (1819-1892) német író, költő 1843-ban Tifliszbe ment, ahol nem csak tanított, hanem kaukázusi is nyelveket tanulmányozta. Itt ismerkedett meg Mirza Schaffy Wazeh (1796-1852) azerbajdzsáni költővel 1844-ben. Ennek nyomán jelent meg a "Lieder des Mirza-Schaffy" 1851-ben, majd Aus dem Nachlass des Mirza-Schaffy 1874-ben. Számos nyelvre lefordították, köztük héberre is./ Friedrich von Bodenstedt: Aus Dem Nachlasse Mirza Schaffy's. Berlin, [1873], A. Hofmann, (L. C. Zamarski), XIV + [15]-217 + [1] p. First edition. In German language. Chromolithography title page and six part title pages, and the pages with decorative frame. Gilt, painted, full parchment-binding, (Leipzig, Hübel & Denck-binding), painted sheet edges, with little bit spotty cover, with worn back cover.

Available for bidding
6 000 HUF
19,48
21,82
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
Charles Caldwell Dobie: San Francisco a Pageant. E. H. Suydam illusztrációival. New York-London, 1936, D. Appleton-Century Company. Angol nyelven. Számos illusztrációval. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az utolsó lap hiányzik.  A szerző, Charles Caldwell Dobie (1881-1943) és az illusztrátor, E. H. Suydam (1885-1940) által aláírt. /  Charles Caldwell Dobie: San Francisco a Pageant. Illustrated by E. H. Suydam. New York-London, 1936, D. Appleton-Century Company. In English language. Half-linen-binding, little bit worn cover, the last page is missing. With the autograph signates of the writer, Charles Caldwell Dobie (1881-1943), and the illustrator E. H. Suydam (1885-1940.)
15314.

Available for bidding
5 000 HUF
16,23
18,18
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh
Osterlamm Ephraim: Institutiones linguae Germanicae in usum patriae civium consrciptae. 2. kiad. Pozsony, 1786, Litteris Patzkoianis. Félbőr kötésben, jó állapotban./ Half-leather-binding, in good condition.
15315.

Available for bidding
10 000 HUF
32,47
36,36
Minimum bid:
10 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

343. Auction:
Payment deadline is 19 April

344. Auction:
From 16 to 25 April
Payment deadline is 10 May
Seeing: From 23 to 25 April

31. Mayor auction
Seeing: From 29 April to 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.