Faleristics: medals, orders, badges

Number of items: 46

1949. A Magyar Népköztársasági Érdemérem arany fokozata zománcozott aranyozott bronz kitüntetés mellszalaggal T:2 / Hungary 1949. Medal of Merit of the Hungarian Peoples Republic Gold class enamelled gilt Br decoration on ribbon C:XF NMK 534.
30584.

1949. "A Magyar Népköztársasági Érdemérem arany fokozata" zománcozott aranyozott bronz kitüntetés mellszalaggal T:2 / Hungary 1949. "Medal of Merit of the Hungarian Peoples Republic Gold class" enamelled gilt Br decoration on ribbon C:XF NMK 534.

3 000 HUF
1949. A Magyar Népköztársasági Érdemrend V. fokozata zománcozott, aranyozott Br kitüntetés mellszalaggal T:2 zománchiba / Hungary 1949. Order of Merit of the Hungarian Peoples Republic, 5th Grade enamelled gilt Br decoration with ribbon C:XF enamel error NMK 533.
30585.

1949. "A Magyar Népköztársasági Érdemrend V. fokozata" zománcozott, aranyozott Br kitüntetés mellszalaggal T:2 zománchiba / Hungary 1949. "Order of Merit of the Hungarian People's Republic, 5th Grade" enamelled gilt Br decoration with ribbon C:XF enamel error NMK 533.

3 000 HUF
40
~1950. Kiváló Növénytermelő zománcozott Br jelvény (30mm) T:2 zománchiány /  Hungary ~1950. Excellent Crop Grower enamelled Br badge (30mm) C:XF enamell missing
30586.

~1950. "Kiváló Növénytermelő" zománcozott Br jelvény (30mm) T:2 zománchiány / Hungary ~1950. "Excellent Crop Grower" enamelled Br badge (30mm) C:XF enamell missing

11 000 HUF
29,73
32,35
22
1951. A Tűzrendészeti Érem ezüst fokozata ezüstszínű fém kitüntetés, részben zománcozott, mellszalaggal T:2 /  Hungary 1951. Fire Prevention Department Medal, Silver Grade silver colored metal decoration, partially enamelled, with ribbon C:XF NMK 559.
30587.

1951. "A Tűzrendészeti Érem ezüst fokozata" ezüstszínű fém kitüntetés, részben zománcozott, mellszalaggal T:2 / Hungary 1951. "Fire Prevention Department Medal, Silver Grade" silver colored metal decoration, partially enamelled, with ribbon C:XF NMK 559.

30 000 HUF
81,08
88,24
1964. Tokyo Olimpia aranyozott és zománcozott jelvény (34x33mm) T:1- /  Hungary 1964. Tokyo Olympics gold plated and enamelled badge (34x33mm) C:AU
30588.

1964. "Tokyo Olimpia" aranyozott és zománcozott jelvény (34x33mm) T:1- / Hungary 1964. "Tokyo Olympics" gold plated and enamelled badge (34x33mm) C:AU

5 000 HUF
1984. Április Negyedike Érdemrend aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalaggal, szalagsávon miniatűrrel, eredeti, kopottas bordó dísztokban T:1- / Hungary 1984. Order of Merit of April Fourth with ribbon, miniature and miniature ribbon in original, worn red case C:AU NMK 720.
30589.

3 000 HUF
30
1991. Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje, polgári tagozat zománcozott, aranyozott kitüntetés, hátlapi tű fémjel nélkül, szalagsávval, miniatűrrel, eredeti adományozói tokban T:1 / Hungary 1991. Order of Merit of the Hungarian Republic, Knights Cross, Military Grade enamelled, gilt decoration, pin without hallmark, with service ribbon and miniature in original case C:UNC NMK 739.
30590.

1991. "Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje, polgári tagozat" zománcozott, aranyozott kitüntetés, hátlapi tű fémjel nélkül, szalagsávval, miniatűrrel, eredeti adományozói tokban T:1 / Hungary 1991. "Order of Merit of the Hungarian Republic, Knight's Cross, Military Grade" enamelled, gilt decoration, pin without hallmark, with service ribbon and miniature in original case C:UNC NMK 739.

100 000 HUF
270,27
294,12
1996. Atlanta 96 zománcozott fém olimpiai jelvény, hátoldalán sorszámmal (26x41mm) T:1- / Hungary 1996. Atlanta 96 enamelled metal olympic badge with serial number on reverse (26x41mm) C:AU
30591.

1996. "Atlanta '96" zománcozott fém olimpiai jelvény, hátoldalán sorszámmal (26x41mm) T:1- / Hungary 1996. "Atlanta '96" enamelled metal olympic badge with serial number on reverse (26x41mm) C:AU

3 000 HUF
25
~1930. Karcagi Nagykun Református Gimnázium zománcozott jelvény (35x49mm) T:2 zománc kopás / Hungary ~1930. Karcagi Nagykun Református Gimnázium enamelled metal badge of Nagykun Calvinist High School of Karcag (35x49mm) C:XF enamel worn
30592.

~1930. "Karcagi Nagykun Református Gimnázium" zománcozott jelvény (35x49mm) T:2 zománc kopás / Hungary ~1930. Karcagi Nagykun Református Gimnázium" enamelled metal badge of Nagykun Calvinist High School of Karcag (35x49mm) C:XF enamel worn

6 500 HUF
17,57
19,12
Ausztria ~1900. Aranyozott és részben zománcozott jelvény osztrák császári koronával és kétfejű sassal (17x29mm) T:2 /  Austria ~1900. Gold plated and partially enamelled badge with the Imperial Crown of Austria and the double-headed eagle (17x29mm) C:XF
30593.

3 000 HUF
Jugoszlávia ~1935. Szent Száva Rend középkereszt aranyozott és zománcozott jelzetlen Ag kitüntetés nyakszalagon, Huguenin gyártású típus? (52x86mm) T:2 aranyozás kopott /  Yugoslavia ~1935. Order of Saint Sava Commander Cross 3rd class gold plated and enamelled unmarked Ag decoration with neck ribbon, Huguenin type? (52x86mm) C:XF gold plating worn
30594.

Jugoszlávia ~1935. "Szent Száva Rend középkereszt" aranyozott és zománcozott jelzetlen Ag kitüntetés nyakszalagon, Huguenin gyártású típus? (52x86mm) T:2 aranyozás kopott / Yugoslavia ~1935. "Order of Saint Sava Commander Cross 3rd class" gold plated and enamelled unmarked Ag decoration with neck ribbon, Huguenin type? (52x86mm) C:XF gold plating worn

60 000 HUF
162,16
176,47
Lettország 1924. Három Csillag Érdemrend középkereszt? aranyozott és zománcozott, jelzett Ag kitüntetés, nem saját nyakszalaggal. F.M. gyártói jelzéssel és 875 ezüstjelzéssel (45x70mm) T:2 /  Latvia 1924. Order of the Three Stars Commander Cross? gold plated, enamelled and hallmarked Ag decoration with not original ribbon. Also with F.M. makers mark and 875 hallmark (45x70mm) C:XF
30595.

Lettország 1924. "Három Csillag Érdemrend középkereszt?" aranyozott és zománcozott, jelzett Ag kitüntetés, nem saját nyakszalaggal. "F.M." gyártói jelzéssel és "875" ezüstjelzéssel (45x70mm) T:2 / Latvia 1924. "Order of the Three Stars Commander Cross?" gold plated, enamelled and hallmarked Ag decoration with not original ribbon. Also with "F.M." makers mark and "875" hallmark (45x70mm) C:XF

90 000 HUF
243,24
264,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF