Faleristics: medals, orders, badges

Number of items: 46

~1930. MTE (Magyar Turista Egyesület) - Medikusok zománcozott és ezüstözött jelvény, hátoldalán BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2 gyártói jelzéssel (34x48mm) T:2 zománchiány /  Hungary ~1930. Hungarian Tourist Association enamelled and silver plated badge with BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2 makers mark on back (34x38mm) C:XF enamell missing
30572.

~1930. "MTE (Magyar Turista Egyesület) - Medikusok" zománcozott és ezüstözött jelvény, hátoldalán "BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2" gyártói jelzéssel (34x48mm) T:2 zománchiány / Hungary ~1930. "Hungarian Tourist Association" enamelled and silver plated badge with "BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2" makers mark on back (34x38mm) C:XF enamell missing

3 000 HUF
33
~1930. Magyar Úszó Egyesület(?) jelzett Ag díjérem füllel S.G.A. gyártói jelzéssel (20,73g/0.800/36mm) T:2 patina / Hungary ~1930. Magyar Úszó Egyesület(?) (Hungarian Swimming Association(?)) hallmarked Ag award medal with ear and with S.G.A. makers mark (20,73g/0.800/36mm) C:XF patina
30573.

~1930. "Magyar Úszó Egyesület(?)" jelzett Ag díjérem füllel "S.G.A." gyártói jelzéssel (20,73g/0.800/36mm) T:2 patina / Hungary ~1930. "Magyar Úszó Egyesület(?) (Hungarian Swimming Association(?))" hallmarked Ag award medal with ear and with "S.G.A." makers mark (20,73g/0.800/36mm) C:XF patina

10 000 HUF
27,03
29,41
~1930-1940. Szent Kristóf - Budapest nagyalakú, háromszögletű fém autójelvény (35,23g/95x110mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. Sanctus Christophorus - Budapest large size triangle shaped badge for automobiles (35,23g/95x110mm) C:XF
30574.

~1930-1940. "Szent Kristóf - Budapest" nagyalakú, háromszögletű fém autójelvény (35,23g/95x110mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. "Sanctus Christophorus - Budapest" large size triangle shaped badge for automobiles (35,23g/95x110mm) C:XF

8 000 HUF
~1930. Leánykálvineum nyíregyházi szeretetintézmény zománcozott fém jelvénye (35x39mm) T:2 hátoldalán matricák / Hungary ~1930. Leánykálvineum enamelled metal badge of the support institution of Nyíregyháza (35x39mm) C:XF stickers on back
30575.

~1930. "Leánykálvineum" nyíregyházi szeretetintézmény zománcozott fém jelvénye (35x39mm) T:2 hátoldalán matricák / Hungary ~1930. "Leánykálvineum" enamelled metal badge of the support institution of Nyíregyháza (35x39mm) C:XF stickers on back

4 400 HUF
11,89
12,94
~1930-1940. Kossuth Lajos Felsőkereskedelmi Iskola zomácozott fém jelvény (46x50mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. Kossuth Lajos Felsőkereskedelmi Iskola enamelled metal badge of Kossuth Lajos Trade School (46x50mm) C:XF
30576.

~1930-1940. "Kossuth Lajos Felsőkereskedelmi Iskola" zomácozott fém jelvény (46x50mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. "Kossuth Lajos Felsőkereskedelmi Iskola" enamelled metal badge of Kossuth Lajos Trade School (46x50mm) C:XF

5 000 HUF
~1930-1940. Bpesti M. Kir. Áll. Szt. László Reálgimnázium zománcozott fém jelvény (39x62mm) T:2 kopás / Hungary ~1930-1940. Bpesti M. Kir. Áll. Szt. László Reálgimnázium enamelled metal badge of Hungtarian Royal National St Ladislaus Reaschule of Budapest (39x62mm) C:XF worn
30577.

~1930-1940. "Bpesti M. Kir. Áll. Szt. László Reálgimnázium" zománcozott fém jelvény (39x62mm) T:2 kopás / Hungary ~1930-1940. "Bpesti M. Kir. Áll. Szt. László Reálgimnázium" enamelled metal badge of Hungtarian Royal National St Ladislaus Reaschule of Budapest (39x62mm) C:XF worn

6 000 HUF
Berán Nándor (1889-1965) 1935. Magyar Vöröskereszt Ifjúsági Osztálya ezüstözött Br kitüntetés csokorszalaggal, adományozói okirattal. A MAGYAR VÖRÖS KERESZT IFJÚSÁGI OSZTÁLYA / MACTE NOVA VIRTUTE PUER! (31mm) T:2 / Hungary 1935. Youth Department of the Red Cross silver plated Br decoration, on bow ribbon, with awarding document. Sign.: Nándor Berán (31mm) C:XF  HV 1197., HP 1455.
30578.

Berán Nándor (1889-1965) 1935. "Magyar Vöröskereszt Ifjúsági Osztálya" ezüstözött Br kitüntetés csokorszalaggal, adományozói okirattal. "A MAGYAR VÖRÖS KERESZT IFJÚSÁGI OSZTÁLYA / MACTE NOVA VIRTUTE PUER!" (31mm) T:2 / Hungary 1935. "Youth Department of the Red Cross" silver plated Br decoration, on bow ribbon, with awarding document. Sign.: Nándor Berán (31mm) C:XF HV 1197., HP 1455.

12 000 HUF
32,43
35,29
10
1938-1945. Volksbund der Deutschen in Ungarn (Magyarországi Németek Népi Szövetsége) zománcozott gomblyuk jelvélny (24,5mm) T:2 / Hungary 1938-1945. Volksbund der Deutschen in Ungarn (Association of Hungarian Germans) enamelled buttonhole badge (24,5mm) C:XF
30579.

1938-1945. "Volksbund der Deutschen in Ungarn (Magyarországi Németek Népi Szövetsége)" zománcozott gomblyuk jelvélny (24,5mm) T:2 / Hungary 1938-1945. "Volksbund der Deutschen in Ungarn (Association of Hungarian Germans)" enamelled buttonhole badge (24,5mm) C:XF

8 000 HUF
27
1939. I. PAX-TING Magyar Cserkészlány Szövetség zománcozott Cu jelvénye a magyarországi világtalálkozó alkalmára (47x37mm) T:1-,2 / Hungary 1939. I. PAX-TING Association of Hungarian Girl Guides enamelled Cu badge for the Girl Scout World Camp held in Hungary (47x37mm) C:AU,XF
30580.

1939. "I. PAX-TING" Magyar Cserkészlány Szövetség zománcozott Cu jelvénye a magyarországi világtalálkozó alkalmára (47x37mm) T:1-,2 / Hungary 1939. "I. PAX-TING" Association of Hungarian Girl Guides enamelled Cu badge for the Girl Scout World Camp held in Hungary (47x37mm) C:AU,XF

3 000 HUF
1944. Pro Labore Ganz 1844 zománcozott és aranyozott Cu jelvény, kiadva a Ganz 100. évfordulójára, hátoldalán MORZSÁNYI BUDAPEST VÁCI UTCA 36. gyártói jelzéssel (27mm) T:2 /  Hungary 1944. Pro Labore Ganz 1844 enamelled and gold plated Cu badge, issued for the 100th anniversary of the Ganz factory, with MORZSÁNYI BUDAPEST VÁCI UTCA 36. makers mark (27mm) C:XF
30581.

1944. "Pro Labore Ganz 1844" zománcozott és aranyozott Cu jelvény, kiadva a Ganz 100. évfordulójára, hátoldalán "MORZSÁNYI BUDAPEST VÁCI UTCA 36." gyártói jelzéssel (27mm) T:2 / Hungary 1944. "Pro Labore Ganz 1844" enamelled and gold plated Cu badge, issued for the 100th anniversary of the Ganz factory, with "MORZSÁNYI BUDAPEST VÁCI UTCA 36." makers mark (27mm) C:XF

5 000 HUF
Magyarország 1944. Kungl. Svenska Beskickningen - Svéd Királyi Követség Zn kitűző (25,5x21mm) T:2 / Hungary 1944. Kungl. Svenska Beskickningen - Svéd Királyi Követség Zn pin of the Swedish Embassy (25,5x21mm) C:XF
30582.

Magyarország 1944. "Kungl. Svenska Beskickningen - Svéd Királyi Követség" Zn kitűző (25,5x21mm) T:2 / Hungary 1944. "Kungl. Svenska Beskickningen - Svéd Királyi Követség" Zn pin of the Swedish Embassy (25,5x21mm) C:XF

3 000 HUF
1948. XIV. Olimpia London 1948 2db klf zománcozott jelvény (18x23mm) T:2 egyiknél ragasztott tű /  Hungary 1948. XIVth Olympiad London 1948 2pcs of diff enamelled metal badges (18x23mm) C:XF the pin is glued on one
30583.

1948. "XIV. Olimpia London 1948" 2db klf zománcozott jelvény (18x23mm) T:2 egyiknél ragasztott tű / Hungary 1948. "XIVth Olympiad London 1948" 2pcs of diff enamelled metal badges (18x23mm) C:XF the pin is glued on one

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF