Lithography

Number of items: 32

1871 ELSŐ NYOMÁSÚ Kőnyomat 2kr krómsárga bélyeg. Eredeti, alig javított darab kis hibákkal, RENDKÍVÜLI RITKASÁG!! Mindössze néhány darab ismert, tekintve, hogy a kinyomtatott mennyiséget - néhány ív kivételével - forgalomba sem hozták, hanem minőségi okokból, főleg az uralkodó arcát borító foltok miatt megsemmisítették. A darab az 1873-ban Pesten véletlenül felhasznált kevés példány egyike, 8/9 dátummal. Az átlagpéldányoknál szebb és jobb állapotú, szinte tökéletesen centrált luxus kiállítási darab, különlegessége, hogy alul 9 helyett 8 foglyuk helyezkedik el - ilyen bélyeg még nem szerepelt árverésen -, és így a 23. ívhelyre azonosítható. A magyar filatélia igazi postatörténeti ritkasága! / Mi I. chrome yellow, first printing of the 2kr lithograped stamps. Genuine, nice stamp with minor faults. Only a few pieces known, due to the fact, that the total printed quantity - except some sheets - was destroyed immediately after printing, for quality reasons. Incidentally a few sheets were used in 1873 in Pest for printed matters. This piece with postmark 8/9, wit 8 perforation holes below, a real rarity of the Hungarian philately, exhibition luxury piece. Certificate: Csicsay
574.
Legend

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 200 000 HUF
3 846,15
4 379,56
Minimum bid:
1 600 000 HUF
Refresh
1871 Kőnyomat teljes sor, 10kr rövid bal alsó sarokfoggal, egyébként jó minőségű bélyegek / Mi 1-6 good quality set except 10kr (short corner left below)
575.
Legend

Available for bidding
180 000 HUF
576,92
656,93
Minimum bid:
180 000 HUF
Refresh
1871 Kőnyomat sor (270.000) / Mi 1-6 (3kr javított sarokfog / repaired corner perf., 2kr, 15kr utánfogazva / reperforated on 1 side)
576.
Legend

Available for bidding
100 000 HUF
320,51
364,96
Minimum bid:
100 000 HUF
Refresh
1871 Kőnyomat 2kr látványosan képbe fogazva / Mi 1 shifted perforation
577.
Legend

Available for bidding
14 000 HUF
44,87
51,09
Minimum bid:
14 000 HUF
Refresh
1871 Kőnyomat 2kr kivágáson / Mi 1 on cutting NAGYKANIZSA
578.
Legend

1871 Kőnyomat 2kr kivágáson / Mi 1 on cutting "NAGYKANIZSA"

Available for bidding
7 000 HUF
22,44
25,55
Minimum bid:
7 000 HUF
Refresh
1871 5kr NYÍREGYHÁ(ZA)
579.
Legend

1871 5kr "NYÍREGYHÁ(ZA)"

Available for bidding
5 000 HUF
16,03
18,25
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

333. Auction:
From 30 October  to 8 November
Payment deadline is 23 November

334. Auction:
From 13 November  to 22 November
Payment deadline is 7 December
Seeing: From 19 to 22 November

30. Major Auction
Seeing: 12 to 24 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.