Books: Travelling, Local History

Number of items: 27

15000.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
160 000 HUF
512,82
583,94
Minimum bid:
160 000 HUF
Refresh
Szűcs István: Szabad királyi Debreczen város történelme. Három kötetben. Ábrákkal. A legrégibb kortól a mai időkig. 1-3. kötet.  1. kötet: A legrégibb időktől I. Rákóczy György fejedelem haláláig. 2. kötet: I. Rákóczy György fejedelem halálától Debreczennek szab. királyi városi rangra lett emeltetéséig (1693.) 3. kötet: Debreczennek szab. királyi városi rangra emeltetésétől (1693), a mai időkig. Debreczen, 1870-1871. Városi ny. XVI + 320 p. + 3 t.; VIII + 321-655 + [1] p. + 4 t.; VII + [1] + [657]-1104 + [2] p. + 7 t. (kézzel színezett) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Kicsit későbbi félvászon kötésben. A címlapok foltosak, egyébként jó állapotban.
15001.

Available for bidding
40 000 HUF
128,21
145,99
Minimum bid:
42 000 HUF
Refresh
Pozsony vármegye, Pozsony sz. kir. város, Nagyszombat, Bazin, Modor és Szentgyörgy r. t. városok. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Apollo Irodalmi Társaság, (Légrády-ny.), 2+X+754 p.+12 t.(ebből 4 színes)+ 2 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon sorozatkötésben, Leszik-kötés, festett lapszélekkel, a gerincen, borítón kis kopásnyomokkal, a címlapon javítással, kis hiánnyal.
15002.

Available for bidding
30 000 HUF
96,15
109,49
Minimum bid:
30 000 HUF
Refresh
15003.

Available for bidding
20 000 HUF
64,10
72,99
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh
Dr. Hovhannensian Eghia: Armenia népe. Multja, történelme. Irodalma, sajtója, művészete. Az örmény=kérdés. Az örmény koloniák. A magyarországi örmények. (Gödöllő),1934, (Kalántai Nyomda-ny.), 302 p+ 6 t. Átkötött egészvászon-kötés, kis kopásnyommal az elülső kötéstáblán, jó állapotban.  A szerző, Dr. Hovhannensian Eghia (1885-1948) által dedikált.
15004.

Available for bidding
18 000 HUF
57,69
65,69
Minimum bid:
19 000 HUF
Refresh
Árvamegyei almanach. Szerkeszti és kiadja Váradi Géza.  Alsókubin, 1912. (Ferencz D., Igló). 208 p + 2 t. kihajtható térkép és leszármazási tábla. Festett kiadói egészvászon kötésben, kis foltokkal. Egy lap kijár, egyébként jó példány./ Árva County Almanach. Edited by Géza Váradi. Dolný Kubín, 1912, (D. Ferencz, Spišská Nová Ves), 208 p. 2 t. (With foldout map and generalogical table.) Linenbinding, with little spotty, one page coming out.
15005.

Available for bidding
12 000 HUF
38,46
43,80
Minimum bid:
13 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

333. Auction:
From 30 October  to 8 November
Payment deadline is 23 November

334. Auction:
From 13 November  to 22 November
Payment deadline is 7 December
Seeing: From 19 to 22 November

30. Major Auction
Seeing: 12 to 24 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.