Books: Travelling, Local History

Number of items: 26

15000.

160 000 HUF
516,13
583,94
Szűcs István: Szabad királyi Debreczen város történelme. Három kötetben. Ábrákkal. A legrégibb kortól a mai időkig. 1-3. kötet.  1. kötet: A legrégibb időktől I. Rákóczy György fejedelem haláláig. 2. kötet: I. Rákóczy György fejedelem halálától Debreczennek szab. királyi városi rangra lett emeltetéséig (1693.) 3. kötet: Debreczennek szab. királyi városi rangra emeltetésétől (1693), a mai időkig. Debreczen, 1870-1871. Városi ny. XVI + 320 p. + 3 t.; VIII + 321-655 + [1] p. + 4 t.; VII + [1] + [657]-1104 + [2] p. + 7 t. (kézzel színezett) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Kicsit későbbi félvászon kötésben. A címlapok foltosak, egyébként jó állapotban.
15001.

40 000 HUF
129,03
145,99
Pozsony vármegye, Pozsony sz. kir. város, Nagyszombat, Bazin, Modor és Szentgyörgy r. t. városok. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Apollo Irodalmi Társaság, (Légrády-ny.), 2+X+754 p.+12 t.(ebből 4 színes)+ 2 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon sorozatkötésben, Leszik-kötés, festett lapszélekkel, a gerincen, borítón kis kopásnyomokkal, a címlapon javítással, kis hiánnyal.
15002.

30 000 HUF
96,77
109,49
17
15003.

20 000 HUF
64,52
72,99
Dr. Hovhannensian Eghia: Armenia népe. Multja, történelme. Irodalma, sajtója, művészete. Az örmény=kérdés. Az örmény koloniák. A magyarországi örmények. (Gödöllő),1934, (Kalántai Nyomda-ny.), 302 p+ 6 t. Átkötött egészvászon-kötés, kis kopásnyommal az elülső kötéstáblán, jó állapotban.  A szerző, Dr. Hovhannensian Eghia (1885-1948) által dedikált.
15004.

18 000 HUF
58,06
65,69
Árvamegyei almanach. Szerkeszti és kiadja Váradi Géza.  Alsókubin, 1912. (Ferencz D., Igló). 208 p + 2 t. kihajtható térkép és leszármazási tábla. Festett kiadói egészvászon kötésben, kis foltokkal. Egy lap kijár, egyébként jó példány./ Árva County Almanach. Edited by Géza Váradi. Dolný Kubín, 1912, (D. Ferencz, Spišská Nová Ves), 208 p. 2 t. (With foldout map and generalogical table.) Linenbinding, with little spotty, one page coming out.
15005.

12 000 HUF
38,71
43,80

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

349. Auction:
Payment deadline is 19 July

350. Auction:
From 9 to 18 July
Payment deadline is 2 August
Seeing: From 15 to 18 July

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.