Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 11

Kolligátum: Rácz Sámuel: A physiologiának rövid sommája, mellyet a magyar olvosóknak hasznokra kiadott Rácz Sámuel, a szabad mesterségeknek, philosophiának, és orvosi tudománynak doctora; és Pesten a Királyi Universitásban a physiologiának közönséges, és rendes tanitója. Pestenn, 1789. Patzkó Ferentz betűivel. A rézmetszetű címkép hiányzik [4] + 239 + [19] p. + 1t. Egyetlen kiadás!  Hozzákötve:   Rácz Sámuel. A skárlátos hidegnek leirása és orvoslása. Mellyett ki-asott Rácz Sámuel a szabad mesterségeknek, világo böltsességnek, és orvosi tidományak tudósam a pesti királyi felső oskolákban az emberi test alkotmánnyának és a borbélyok számára rendeltetett orvosi gyakorlásnak közönségeges rendes tanítója. ( 8 + 6 lev., 149 p 2 l.) Pestenn, 1784. Nyomt. Trattner betűivel.  Ez a műve aukción még nem szerepelt, becses ritkaság!   Rácz Sámuel (1744-1807) orvosdoktor a hazai orvoslás és orvostörténet írás legnagyobb alakja. E műve az első magyar élettani tankönyv, melyről tanítványa Csokonai a Híres Rácz Sámuel úrhoz című versében is lelkendezve emlékezik.  Korabeli kissé sérült félbőr kötésben.
15230.

Kolligátum: Rácz Sámuel: A' physiologiának rövid sommája, mellyet a' magyar olvosóknak hasznokra kiadott Rácz Sámuel, a' szabad mesterségeknek, philosophiának, és orvosi tudománynak doctora; és Pesten a' Királyi Universitásban a' physiologiának közönséges, és rendes tanitója. Pestenn, 1789. Patzkó Ferentz' betűivel. A rézmetszetű címkép hiányzik [4] + 239 + [19] p. + 1t. Egyetlen kiadás! Hozzákötve: Rácz Sámuel. A skárlátos hidegnek leirása és orvoslása. Mellyett ki-asott Rácz Sámuel a szabad mesterségeknek, világo böltsességnek, és orvosi tidományak tudósam a pesti királyi felső oskolákban az emberi test alkotmánnyának és a borbélyok számára rendeltetett orvosi gyakorlásnak közönségeges rendes tanítója. ( 8 + 6 lev., 149 p 2 l.) Pestenn, 1784. Nyomt. Trattner betűivel. Ez a műve aukción még nem szerepelt, becses ritkaság! Rácz Sámuel (1744-1807) orvosdoktor a hazai orvoslás és orvostörténet írás legnagyobb alakja. E műve az első magyar élettani tankönyv, melyről tanítványa Csokonai a Híres Rácz Sámuel úrhoz című versében is lelkendezve emlékezik. Korabeli kissé sérült félbőr kötésben.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
100 000 HUF
320,51
364,96
Minimum bid:
140 000 HUF
Refresh
15231.

Available for bidding
60 000 HUF
192,31
218,98
Minimum bid:
60 000 HUF
Refresh
Rácz Sámuel: A borbélyi tanításoknak második darabja A Törvényes Orvosi Tudományról, és az Orvosi Politziáról, mellyet ki-adott - -. Pesten, 1794. Trattner. 10 sztl.lev. 383 p. 12 sztl.lev. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel, Hátsó előzéklapján egy kézzel írott recepttel. Rácz Sámuel a magyar tankönyvirodalom megalapítója, itt szereplő munkáját tankönyvként írta sebészhallgatók részére. A mű első kötetében a bonctant, gyógyszertant, fekélyeket, daganatokat és a szembetegségeket tárgyalja, de említést érdemel a szülészeti része is. A második kötetben ,,Az egésség dolgában kiadott királyi rendelések-et ismerteti, vagyis az egészségügyi közigazgatásra vobnatkozó helaytartósági rendeleteket sorolja fel. Rikta mű.
15232.

Rácz Sámuel: A' borbélyi tanításoknak második darabja A Törvényes Orvosi Tudományról, és az Orvosi Politziáról, mellyet ki-adott - -. Pesten, 1794. Trattner. 10 sztl.lev. 383 p. 12 sztl.lev. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel, Hátsó előzéklapján egy kézzel írott recepttel. Rácz Sámuel a magyar tankönyvirodalom megalapítója, itt szereplő munkáját tankönyvként írta sebészhallgatók részére. A mű első kötetében a bonctant, gyógyszertant, fekélyeket, daganatokat és a szembetegségeket tárgyalja, de említést érdemel a szülészeti része is. A második kötetben ,,Az egésség dolgában kiadott királyi rendelések"-et ismerteti, vagyis az egészségügyi közigazgatásra vobnatkozó helaytartósági rendeleteket sorolja fel. Rikta mű.

Available for bidding
40 000 HUF
128,21
145,99
Minimum bid:
60 000 HUF
Refresh
15233.

Available for bidding
20 000 HUF
64,10
72,99
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh
Verseghy Ferenc: Lexicon Terminorum Technicorum az az Tudományos Mesterszókönyv. Próbaképpen készítették Némelly Magyarnyelvszeretők. Budánn, 1826. Királyi Magyar Universitás. XXIV. 520 l. Címlap pausszal javítva. Korabeli egészvászon kötésben.
15234.

Available for bidding
15 000 HUF
48,08
54,74
Minimum bid:
15 000 HUF
Refresh
[Rónay Jácint János]:A tűzimádó bölcs, Az ős-világok emlékeiről. Pest, 1860, Killián György, 180 p.+XIV t. (kőnyamatok.) Későbbi félvászon-kötésben, kopott borítóval.  Rónay Jácint János (1814-1889): író, tanár, pozsonyi nagyprépost, választott szkodári püspök, természettudós, MTA tagja. A darwinizmus első haza képviselője. Kossuth gyermekeinek, Rudolf trónörökösnek és Mária Valéria főhercegnőnek is a nevelője. Részt vett a forradalomban, és kénytelen volt külföldre menekülni, de továbbra is publikált. Széchényi Ein Blick-jét sajtó alá rendezte, és kiadót, nyomdát is talált neki. Széchényi cserébe itthon kiadta ezt a művét.
15235.

Available for bidding
5 000 HUF
16,03
18,25
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

333. Auction:
From 30 October  to 8 November
Payment deadline is 23 November

334. Auction:
From 13 November  to 22 November
Payment deadline is 7 December
Seeing: From 19 to 22 November

30. Major Auction
Seeing: 12 to 24 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.