Books: History

Number of items: 28

A Collalto-Rambaldi család genealógiája. Genealogia rectae, imperturbataeque lineae excellentissimi principis Antonii-Rambaldi Collalti Comitis ab anno Xsti 930 usque ad annum 1729 sive a Rambaldo Prima usque ad vinciguerram sextum Antonii Rambaldum filium primogenitum. [Vienna], 1729. wo. printer. 26 t (nagyméretű rézmetszetek címerpajzsok, szöveggel, 22 számozott 4 db részben kétoldalas számozatlan. 6 kiihajtható leszármazási tábla. (néhányon szakadás). Korabeli, aranyozott címeres egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. Ex librissel. A Collalto család a Treviso-i tartományban a mai napig megkerülhetetlen gazdasági sé politikai hatalom, a borkészítés legmagasabb fokát űzik évszázadok óta. Magyar vonatkozásuk is van, ugyanis a család két tagját az 1659. évi országgyűlés magyar hazafinak választotta.  / Genealogy of the Collalt family rulers of Tarvisio in Italy. Folio, large folding engraved portrait, engraved title, twenty-two numbered engraved leaves, a further four engraved leaves/plates and six large folding engraved pedigrees, With ex libris. In gold-printed full leather binding. 26x40 cm
15070.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
30 000 HUF
96,15
109,49
Minimum bid:
30 000 HUF
Refresh
[Az Erdélyi Három Nemes Nemzetekből álló Tekintetes Rendeknek 1790-dik esztendőben karátson havanak 12-dik napjára Szabad Királyi városba Kolosvarra hirdettetett, és több következett napokon tartatott közönséges gyüléseikben lett végezéseknek és foglalatosságoknak jegyzőkönyve.] [Kolozsvár, 1791, Ref. Kollégium-ny.] 2+689 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlap hiányzik. Ritka!
15071.

[Az Erdélyi Három Nemes Nemzetekből álló Tekintetes Rendeknek 1790-dik esztendőben karátson havanak 12-dik napjára Szabad Királyi városba Kolo'svarra hirdettetett, és több következett napokon tartatott közönséges gyüléseikben lett végezéseknek és foglalatosságoknak jegyzőkönyve.] [Kolozsvár, 1791, Ref. Kollégium-ny.] 2+689 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlap hiányzik. Ritka!

Available for bidding
40 000 HUF
128,21
145,99
Minimum bid:
40 000 HUF
Refresh
[Gányi József]: Mausoleum invictissimorum Hungariae regum et ducum lingua patria exornatum et trium divorum imperatorum Leopoldi M. Josephi I. et Caroli VI. cineribus auctum. Pestini (Pest),[1779],Litteris Royerianis, 1(címlap)+11 sztl. lev. Latin nyelven.+ Horányi Elek: Magyarországnak hatalmas és ditsőséges királyainak és elsö vitézkedo kapitányainak emlékeztető koporsó épülete, melly az halotti porból öszve-szedetett maradványoknak a következendő hálá adó népnél való emlékezetre az Haza Fiaknak keserves fájdalmátúl épitetett, most pedig deákból magyarra fordítatott áhitatos oskolák rendin való Horányi Elek által. Buda,[1779], Nyomtatott Landerer maradéki betűivel, 4 sztl. lev.+274 p. Magyar nyelven.  [Egybekötve. Foltos, a második munkából a díszcímlap és a 4 utolsó lap hiányzik (275/276, 277/278, 2 sztl. lev., I. József az utolsó uralkodó), az utolsó lap szakadt és körbevágott. Ritka!
15072.

Available for bidding
32 000 HUF
102,56
116,79
Minimum bid:
32 000 HUF
Refresh
Launay, Carl .Ludovico. de.: Der Seinen zu erziehen habenden Jungen Cavalier in der Profan- und Kirchen-Historie, So wohl als in der Geographie, Denen Haupt-Principiis Juris Publici, dem noethigsten von der Heraldic, der Genealogie derer vornehmsten Haeuser in Europa/ und was sonsten zu dem Anfang der Staats-Wissenschafft gehoerig Getreu, und gruendlich unterweisende Hofmeister, Zum Nutzen derer beyden Jungen Herren Grafen von Nostiz und Rhineck. Augsburg, 1738 Martin Veith 1t (címkép) [12], 270p, [22] 6 kihajtható metszettel (térképek, leszármazási tábla). Korabeli, gerincén sérült egészbőr kötésben./ With 7 tables of engravings. 6 fold out (maps and heraldic table) In damaged full leather binding.
15073.

Available for bidding
30 000 HUF
96,15
109,49
Minimum bid:
30 000 HUF
Refresh
Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., 1903-1904, Athenaeum,   1 t. (színes címkép)+2+792 p.+29 t. (2 kétlapos térkép+27 t. műmelléklet, ebből 6 színes,1 színes, kétlapos, 1 kihajtható, 2 kétlapos)+  1 t.(színes címkép)+2+828 p.+ 26 t. (2 kétlapos térkép és 24 t. műmelléklet, ebből 4 színes, 6 kétlapos).  Első kiadás.   Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Szigety L-kötés, az I. kötet gerincén szakadással, a II. kötet gerincén javítással, az előzéklapokat és a kötéstáblák belső lapjait igényesen restaurálták, az I. kötetből egy illusztráció hiányzik (10. o.), a II. kötetből az utolsó két lap (műmellékletek jegyzéke) hiányzik, ezeket a kisebb hibákat leszámítva szép állapotban. Ritka!
15074.

Available for bidding
24 000 HUF
76,92
87,59
Minimum bid:
24 000 HUF
Refresh
15075.

Available for bidding
60 000 HUF
192,31
218,98
Minimum bid:
60 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

333. Auction:
From 30 October  to 8 November
Payment deadline is 23 November

334. Auction:
From 13 November  to 22 November
Payment deadline is 7 December
Seeing: From 19 to 22 November

30. Major Auction
Seeing: 12 to 24 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.