Swords, daggers

Number of items: 13

cca XVII-XVIII. sz. Közel keleti szúrófegyver. Karra csatolható tőr közelharchoz. Fém, gazdagon díszített. Piros és sötétzöld, az életet és halált szimbolizáló féldrágakő díszítéssel. Ezüsttel ötvözött fehér fém. / Medieval Middle-Eastern dagger for close fights. Ornamented metal with two half-gems. Silver alloy. 20 cm
11850.

46 000 HUF
143,75
158,62
XVIII.-XIX sz. szablya. Kopott vésetekkel a pengén.. Enyhén sérült rézveretes bőr hüvellyel. / Turkish sabre with copper-leather sheath 108 cm
11851.

80 000 HUF
250,00
275,86
10
XVIII-XIX. sz. dísz szablya. Maratott, díszített pengével. Enyhén sérült fa markolattal, rézveretes bőr hüvellyel. A bőr sérült. / Sabre 95 cm
11852.

60 000 HUF
187,50
206,90
1891 Saska, cári orosz, kozák kard, szablya, Jelzett. / Russian Kossak Shashka 95 cm
11853.

40 000 HUF
125,00
137,93
15
XIX. sz. Antik fokos, fémberakásos díszített fa nyéllel. / Iron headed axe with inlayed wood body. 80 cm
11854.

9 000 HUF
28,13
31,03
17
XVIII. sz. kovácsolt acél lándzsafej, kopja-fej. / XVIIIth century smithed steel sphere head. 58 cm
11855.

40 000 HUF
125,00
137,93
XVIII. sz,Harci fokos, díszített fejjel / Military axe 89 cm
11856.

18 000 HUF
56,25
62,07
cca 1920 Szerb-Horvát-Szlovén Királyság tiszti díszkard. Gravírozott pengével, címerekkel. (Királyság, Oficirska Zadruga), névre szóló gravírozással. áttört figurális kardtölcsérrel. Fém hüvellyel. / Serbian-Croatian-Slovenian Kingdom. Officers dagger with carved coat of arms on the sword 104 cm,
11857.

cca 1920 Szerb-Horvát-Szlovén Királyság tiszti díszkard. Gravírozott pengével, címerekkel. (Királyság, Oficirska Zadruga), névre szóló gravírozással. áttört figurális kardtölcsérrel. Fém hüvellyel. / Serbian-Croatian-Slovenian Kingdom. Officer's dagger with carved coat of arms on the sword 104 cm,

40 000 HUF
125,00
137,93
10
cca XVIII. sz. Lándzsa. kovácsolt acél / Pike. Smithed steel 71 cm
11858.

26 000 HUF
81,25
89,66
XIX. sz. Osztrák főnemesi kard. Császári címer és monogram gravírozva a pengébe. Rézborítású bőr hüvellyel / XIXth century: Austrian noblemen dagger with carved coat of arms. With leather and copper sheath 91 cm
11859.

60 000 HUF
187,50
206,90
27
XIX. sz. Cseh címerállattal és városcímerrel díszített pallos. Díszített markolattal / Czech broadsword with ornamented handle. 104 cm
11860.

70 000 HUF
218,75
241,38
XVIII.-XIX. sz. Gazdagon díszített török jatagán (szablya), többszínű, maratott pengével, rajta Korán idézetekkel. Fa markolattal, bőr hüvellyel / Rich ornamented Turkish yatagan sabre. Richly ornamented sword with two colored dagger, Quaran quotes. Leather sheath 75 cm
11861.

90 000 HUF
281,25
310,34

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

361. Auction:
Payment deadline is 24 January

362. Auction:
From 14 to 23 January
Payment deadline is 7 February
Viewing: From 20 to 23 January

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.