Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 98

Madarassy Walter (1909-1994) 1935. Gombocz Zoltán 1877-1935 / Az Eötvös Collegium volt tagjainak Szövetsége in memoriam - Magna Hungaria kétoldalas Br emlékérem (185,32g/70,5mm) T:1 kis patina / Hungary 1935. Zoltán Gombocz 1877-1935 / Alliance of the former members of the Eötvös Collegium in memoriam - Magna Hungaria two-sided Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (185,32g/70,5mm) C:UNC small patina
30215.

Madarassy Walter (1909-1994) 1935. "Gombocz Zoltán 1877-1935 / Az Eötvös Collegium volt tagjainak Szövetsége in memoriam - Magna Hungaria" kétoldalas Br emlékérem (185,32g/70,5mm) T:1 kis patina / Hungary 1935. "Zoltán Gombocz 1877-1935 / Alliance of the former members of the Eötvös Collegium in memoriam - Magna Hungaria" two-sided Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (185,32g/70,5mm) C:UNC small patina

5 000 HUF
Madarassy Walter (1909-1994) 1942. Dr. Vitéz József Ferenc Királyi Herceg / Örökös elnökének hálája jeléül az Országos Magyar Iparművészeti Társulat 1927-1942 öntött, egyoldalas Br érem. (170g/75mm) T:1- R! / Hungary 1942. Dr. Vitéz József Ferenc Királyi Herceg / Örökös elnökének hálája jeléül az Országos Magyar Iparművészeti Társulat 1927-1942 cast, one-sided Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (170g/75mm) C:AU Rare!
30216.

Madarassy Walter (1909-1994) 1942. "Dr. Vitéz József Ferenc Királyi Herceg / Örökös elnökének hálája jeléül az Országos Magyar Iparművészeti Társulat 1927-1942" öntött, egyoldalas Br érem. (170g/75mm) T:1- R! / Hungary 1942. "Dr. Vitéz József Ferenc Királyi Herceg / Örökös elnökének hálája jeléül az Országos Magyar Iparművészeti Társulat 1927-1942" cast, one-sided Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (170g/75mm) C:AU Rare!

18 000 HUF
48,65
52,94
Madarassy Walter (1909-1994) 1973. Petőfi Sándor / A költő születésének 150 évfordulója emlékére kétoldalas öntött Br plakett (385,45g/89mm) T:2 kis patina / Hungary 1973. Sándor Petőfi / 150th Anniversary of Birth double-sided cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (385,45g/89mm) C:XF small patina
30217.

Madarassy Walter (1909-1994) 1973. "Petőfi Sándor / A költő születésének 150 évfordulója emlékére" kétoldalas öntött Br plakett (385,45g/89mm) T:2 kis patina / Hungary 1973. "Sándor Petőfi / 150th Anniversary of Birth" double-sided cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (385,45g/89mm) C:XF small patina

22 000 HUF
59,46
64,71
Madarassy Walter (1909-1994) 1997. Európai Tudományos és Művészeti Akadémia - Őszi ülés 1997. november 7-8. kétoldalas Br plakett (779g/98mm) T:2 / Hungary 1997. European Academy of Sciences and Arts (Academia Scientiarum et Artium Europaea) - Plenum of Autumn, 7-8 November, 1997 Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (779g/98mm) C:XF
30218.

Madarassy Walter (1909-1994) 1997. "Európai Tudományos és Művészeti Akadémia - Őszi ülés 1997. november 7-8." kétoldalas Br plakett (779g/98mm) T:2 / Hungary 1997. "European Academy of Sciences and Arts (Academia Scientiarum et Artium Europaea) - Plenum of Autumn, 7-8 November, 1997" Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (779g/98mm) C:XF

19 000 HUF
51,35
55,88
Mátrai Lajos (1875-1966) 1911. Zichy Nándor grófnak fáradhatatlan elnökének a Szent-István Társulat / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani. Br emlékplakett eredeti dísztokban (144g/57x79mm) T:2 /  Hungary 1911. To count Nándor Zichy the president of the Saint Stephen Company / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani. Br commemorative plaque in original case. Sign.: Lajos Mátrai (144g/57x79mm) C:XF HP 3539.
30219.

Mátrai Lajos (1875-1966) 1911. "Zichy Nándor grófnak fáradhatatlan elnökének a Szent-István Társulat / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani." Br emlékplakett eredeti dísztokban (144g/57x79mm) T:2 / Hungary 1911. "To count Nándor Zichy the president of the Saint Stephen Company / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani." Br commemorative plaque in original case. Sign.: Lajos Mátrai (144g/57x79mm) C:XF HP 3539.

6 000 HUF
Paál István (1935-2010) 1989. Bábolna 1789-1989 / Ültetve 1710 kétoldalas Br emlékérem (349,56g/95mm) T:1 / Hungary 1989. Bábolna 1789-1989 / Planted 1710 double-sided Br plaque. Sign.: István Paál (349,56g/95mm) C:UNC
30220.

Paál István (1935-2010) 1989. "Bábolna 1789-1989 / Ültetve 1710" kétoldalas Br emlékérem (349,56g/95mm) T:1 / Hungary 1989. "Bábolna 1789-1989 / Planted 1710" double-sided Br plaque. Sign.: István Paál (349,56g/95mm) C:UNC

4 000 HUF
Idősebb Pál Mihály (1911-1971) DN Egyoldalas bronz plakett, férfi alak mellett angyalok (1648g/187mm) T:2 /  Hungary ND One sided Br plaque, man with angelic figures. Sign.: Mihály Pál the elder (1648g/187mm) T:2
30221.

10 000 HUF
27,03
29,41
Pátzay Pál (1896-1979) DN Mathias Rex Hungariae préselt réz plakett márványlapon, hátoldalán LUDWIG ÉREMVERŐ gyártói matricával (386g/78x61mm) T:2 /  Hungary ND Mathias Rex Hungariae Cu plaque on marble base with LUDWIG ÉREMVERŐ manufacturers sticker on back. Sign.: Pál Pátzay (386g/78x61mm) C:XF
30222.

Pátzay Pál (1896-1979) DN "Mathias Rex Hungariae" préselt réz plakett márványlapon, hátoldalán "LUDWIG ÉREMVERŐ" gyártói matricával (386g/78x61mm) T:2 / Hungary ND "Mathias Rex Hungariae" Cu plaque on marble base with "LUDWIG ÉREMVERŐ" manufacturers sticker on back. Sign.: Pál Pátzay (386g/78x61mm) C:XF

3 000 HUF
Osváth Mária (1921- ) 1974. Aba-Novákné Kató 1896-1958 egyoldalas Br plakett (794g/148mm) T:1,1- / Hungary 1974. Kató Aba-Novákné 1896-1958 one-sided Br plaque. Sign.: Mária Osváth (794g/148mm) C:UNC,AU
30223.

Osváth Mária (1921- ) 1974. "Aba-Novákné Kató 1896-1958" egyoldalas Br plakett (794g/148mm) T:1,1- / Hungary 1974. "Kató Aba-Novákné 1896-1958" one-sided Br plaque. Sign.: Mária Osváth (794g/148mm) C:UNC,AU

14 000 HUF
37,84
41,18
Reményi József (1887-1977) 1934. Országos Magyar Dalosszövetség Budapest 1867 / Zur erinnerung des Ungarischen Sängerkonzertes (A magyarországi énekkoncert emlékére) ezüstözött Br emlékérem, Reményi jelölés nélkül! (191,55g/80mm) T:2 / Hungary 1934. Hungarian National Singing Association Budapest 1867 / Zur erinnerung des Ungarischen Sängerkonzertes (In commemoration of the Hungarian Singer Concert) silver plated Br medallion, without Reményi mark (191,55g/80mm) C:XF
30224.

Reményi József (1887-1977) 1934. "Országos Magyar Dalosszövetség Budapest 1867 / Zur erinnerung des Ungarischen Sängerkonzertes (A magyarországi énekkoncert emlékére)" ezüstözött Br emlékérem, Reményi jelölés nélkül! (191,55g/80mm) T:2 / Hungary 1934. "Hungarian National Singing Association Budapest 1867 / Zur erinnerung des Ungarischen Sängerkonzertes (In commemoration of the Hungarian Singer Concert)" silver plated Br medallion, without Reményi mark (191,55g/80mm) C:XF

15 000 HUF
40,54
44,12
Rónay Kázmér (1883-) ~1930-1940. A Szent István Gimnázium kitűnő tanulójának Br emlékérem (64,11g/51mm) T:1- / Hungary ~1930-1940. For the exceptional student of the St. Stephens Grammar School Br commemorative medallion. Sign.: Kázmér Rónay (64,11g/51mm) C:AU
30225.

Rónay Kázmér (1883-) ~1930-1940. "A Szent István Gimnázium kitűnő tanulójának" Br emlékérem (64,11g/51mm) T:1- / Hungary ~1930-1940. "For the exceptional student of the St. Stephens Grammar School" Br commemorative medallion. Sign.: Kázmér Rónay (64,11g/51mm) C:AU

6 500 HUF
17,57
19,12
Anton Scharff (1845-1930) 1910. Az Országos Iparegyesülettől jelzetlen Ag emlékérem, hátoldalán gravírozással, Knopp és Steiner Budapesten gyártói jelzéssel, tokban (44,82g/55mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1910. From the National Industry Association Ag commemorative medallion without hallmark, engraved on reverse, with Knopp és Steiner Budapesten makers mark, in case. Sign.: Anton Scharff (44,82g/55mm) C:AU,XF edge error
30226.

Anton Scharff (1845-1930) 1910. "Az Országos Iparegyesülettől" jelzetlen Ag emlékérem, hátoldalán gravírozással, "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel, tokban (44,82g/55mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1910. "From the National Industry Association" Ag commemorative medallion without hallmark, engraved on reverse, with "Knopp és Steiner Budapesten" makers mark, in case. Sign.: Anton Scharff (44,82g/55mm) C:AU,XF edge error

17 000 HUF
45,95
50,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF