Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 98

Kiss Nagy András (1930-1997) DN Krúdy Gyula kétoldalas Br emlékérem (48,24g/45mm) T:1- / Hungary ND Gyula Krúdy double-sided Br commemorative medallion (48,24g/45mm) C:AU
30203.

Kiss Nagy András (1930-1997) DN "Krúdy Gyula" kétoldalas Br emlékérem (48,24g/45mm) T:1- / Hungary ND "Gyula Krúdy" double-sided Br commemorative medallion (48,24g/45mm) C:AU

4 000 HUF
August Kleeberg 1867. I. Ferenc József budai koronázására Sn emlékérem. LELJE NÉPE BOLDOGSÁGÁN ÖRÖMET, HÍR, SZERENCSE KOSZORÚZZA SZENT FEJÉT / DEÁK EMLÉKE BENNÖK (49,43g/52mm) T:1-,2 / Hungary 1867. For the Coronation of Franz Josef Sn commemorative medallion. Sign.: A. Kleeberg (49,43g/52mm) C:AU,XF  Montenuovo 2725.
30204.

August Kleeberg 1867. "I. Ferenc József budai koronázására" Sn emlékérem. "LELJE NÉPE BOLDOGSÁGÁN ÖRÖMET, HÍR, SZERENCSE KOSZORÚZZA SZENT FEJÉT / DEÁK EMLÉKE BENNÖK" (49,43g/52mm) T:1-,2 / Hungary 1867. "For the Coronation of Franz Josef" Sn commemorative medallion. Sign.: A. Kleeberg (49,43g/52mm) C:AU,XF Montenuovo 2725.

12 000 HUF
32,43
35,29
9
Kopits János (1872-1944) DN Női mellkép egyoldalas, öntött Br plakett (589g/195mm) T:2 / Hungary ND Womans portrait one-side cast Br plaque. Sign.: János Kopits (589g/195mm) C:XF
30205.

Kopits János (1872-1944) DN "Női mellkép" egyoldalas, öntött Br plakett (589g/195mm) T:2 / Hungary ND "Womans portrait" one-side cast Br plaque. Sign.: János Kopits (589g/195mm) C:XF

18 000 HUF
48,65
52,94
Koren István (1911-1994) 1937. Gyóni Géza - A GYÓNI HAMVAK HAZAHOZATALA EMLÉKÉRE Br egyoldalas plakett (447g/104x156mm) T:2 /  Hungary 1937. Géza Gyóni - Commemorating the return of his ashes Br one-sided plaque. Sign.: István Koren (447g/104x156mm) C:XF
30206.

Koren István (1911-1994) 1937. "Gyóni Géza - A GYÓNI HAMVAK HAZAHOZATALA EMLÉKÉRE" Br egyoldalas plakett (447g/104x156mm) T:2 / Hungary 1937. "Géza Gyóni - Commemorating the return of his ashes" Br one-sided plaque. Sign.: István Koren (447g/104x156mm) C:XF

10 000 HUF
27,03
29,41
Kovács Dezső (1921-) 1970. JOHANN THADDAUS PEITHNER / A SELMECI BÁNYÁSZATI AKADÉMIA ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1770 peremen jelzett Ag emlékérem (130,5g/0.935/69,5mm) T:2 patina /  Hungary 1970. Johann Thaddäus Peithner / To the Memory of the Foundation of the Selmec Mining Academy 1770 Ag commemorative medallion with hallmark on the edge. Szign.: Dezső Kovács (130,5g/0.935/69,5mm) C:XF patina
30207.

Kovács Dezső (1921-) 1970. "JOHANN THADDAUS PEITHNER / A SELMECI BÁNYÁSZATI AKADÉMIA ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1770" peremen jelzett Ag emlékérem (130,5g/0.935/69,5mm) T:2 patina / Hungary 1970. "Johann Thaddäus Peithner / To the Memory of the Foundation of the Selmec Mining Academy 1770" Ag commemorative medallion with hallmark on the edge. Szign.: Dezső Kovács (130,5g/0.935/69,5mm) C:XF patina

28 000 HUF
75,68
82,35
Körmendi Frimm Jenő (1886-1959) 1913. M.T.K. (Magyar Testgyakorlók Köre) 1888-1913 Br plakett (108,75g/ 82x48mm) T:1- / Hungary 1913. M.T.K 1888-1913 Br sports clubs plaque. Sign.: Jenő Körmendi Frimm (108,75g/82x48mm) C:XF
30208.

Körmendi Frimm Jenő (1886-1959) 1913. "M.T.K. (Magyar Testgyakorlók Köre) 1888-1913" Br plakett (108,75g/ 82x48mm) T:1- / Hungary 1913. "M.T.K 1888-1913" Br sports club's plaque. Sign.: Jenő Körmendi Frimm (108,75g/82x48mm) C:XF

16 000 HUF
43,24
47,06
Kunvári Lilla (1897-1984) 1957. Kandó Kálmán nagyméretű, öntött, egyoldalas Br plakett (725g/~177mm) C:1,1- / Hungary 1957. Kálmán Kandó large size, cast, one-sided Br plaque. Sign.: Lilla Kunvári (725g/~177mm) C:UNC,AU
30209.

Kunvári Lilla (1897-1984) 1957. "Kandó Kálmán" nagyméretű, öntött, egyoldalas Br plakett (725g/~177mm) C:1,1- / Hungary 1957. "Kálmán Kandó" large size, cast, one-sided Br plaque. Sign.: Lilla Kunvári (725g/~177mm) C:UNC,AU

20 000 HUF
54,05
58,82
Lapis András (1942-) DN Hevesy György 1885-1966 / Magyar Orvostudományi Nukleáris Társaság kétoldalas Br plakett öntőminta (504g/100mm) T:1,1- / Hungary ND György Hevesy 1885-1966 / Hungarian Medical Doctors Nuclear Science Society double-sided Br plaque casting form. Sign.: András Lapis (504g/100mm) C:UNC,AU
30210.

30 000 HUF
81,08
88,24
Leimdörferné Gráber Mária (1895-?) 1938. Klári öntött, egyoldalas Br plakett (296g/148mm) T:1-,2 R! / Hungary 1938. Klári cast, one-sided Br plaque. Sign.: Mária Leimdörferné Gráber (296g/148mm) C:AU,XF Rare!
30211.

Leimdörferné Gráber Mária (1895-?) 1938. "Klári" öntött, egyoldalas Br plakett (296g/148mm) T:1-,2 R! / Hungary 1938. "Klári" cast, one-sided Br plaque. Sign.: Mária Leimdörferné Gráber (296g/148mm) C:AU,XF Rare!

24 000 HUF
64,86
70,59
Ligeti Erika (1934-2004) DN Ikrek hava kétoldalas Br érem (54,54g/39mm) T:2 / Hungary ND Month of Gemini Br medal. Sign.: Erika Ligeti (54,54g/39mm) C:XF
30212.

Ligeti Erika (1934-2004) DN "Ikrek hava" kétoldalas Br érem (54,54g/39mm) T:2 / Hungary ND "Month of Gemini" Br medal. Sign.: Erika Ligeti (54,54g/39mm) C:XF

4 000 HUF
Lóránfi Antal (1856-1927) 1906. Hilibi Haller József 1906 II/4. egyoldalas fém plakett (61,34g/47x61mm) T:2- hajlott lemez, ph. / Hungary 1906. József Hilibi Haller 1906 II./4. one-sided metal plaque. Sign.: Antal Lóránfi (61,34g/47x61mm) C:VF bent, edge error
30213.

Lóránfi Antal (1856-1927) 1906. "Hilibi Haller József 1906 II/4." egyoldalas fém plakett (61,34g/47x61mm) T:2- hajlott lemez, ph. / Hungary 1906. "József Hilibi Haller 1906 II./4." one-sided metal plaque. Sign.: Antal Lóránfi (61,34g/47x61mm) C:VF bent, edge error

5 000 HUF
Madarassy Walter (1909-1994) 1935. Bárdos Ilonka öntött, kétoldalas Br érem. (159g/69,5mm) T:1- kis ü. R! / Hungary 1935. Ilonka Bárdos cast, double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (159g/69,5mm) C:AU small ding Rare!
30214.

Madarassy Walter (1909-1994) 1935. "Bárdos Ilonka" öntött, kétoldalas Br érem. (159g/69,5mm) T:1- kis ü. R! / Hungary 1935. "Ilonka Bárdos" cast, double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (159g/69,5mm) C:AU small ding Rare!

24 000 HUF
64,86
70,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF