1882 Barsmegyei Hírlap. Társadalmi, közművelődési, gazdasági és megye érdekkel foglalkozó hetilap. I. évf. 1. szám. (Mutatványszám.) 188. június 10. Szerk.: Dr. Staud Lajos. Aranyosmarót, Aranyosmaróthi Könyvnyomda Rt., korabeli reklámmal, szakadt, 4 sztl. lev. Aranyosmaróti, 1882-1887 között megjelent hetilap.
1882 Ébredjünk. Keresztény társadalmi hetilap. I. évf. 2 sz.,1883. január 7. sz. Szerk.: Mikecz József. Nyíregyháza, Szabolcsmegyei Közlöny-ny., korabeli reklámokkal, szakadozott, 4 sztl. lev. Szabolcs megyei antiszemita hetilap (1882-1891.)
1882 Bukaresti-Híradó. VIII. évf. 52. sz., 1882. január 6. Szerk.: Vándory Lajos. Bukarest, Thiel és Weiss-ny., magyar nyelven, korabeli reklámokkal, a címlapon két helyen hiánnyal, 4 sztl. lev. Bukarestben, 1876-1885 között megjelenő magyar nyelvű hírlap.
1882 Bécsi Magyar Ujság. A külföldi magyar- és osztrák-magyar-egyletek egyetemes közlönye. I. évf. 4. sz., 1882. január 16. Szerk.: Békési József. Bécs, Schlossberg Jakab-ny., korabeli reklámokkal, szakadozott, 8 p. Bécsben megjelenő folyóirat 1882-1885 között.
1882 Világosság. Somogymegye és környékének közlönye. I. évf. 1. sz., 1882. junius 11. Szerk.: Krátky János. Kaposvár, Jeiteles Hermann-ny., korabeli reklámokkal, az egyik lap széle szakadozott, foltos, 8 p. Rövid életű somogyi hírlap, 1882-1883 között jelent meg Krátky János szerkesztésében.
1882 Érmelléki Híradó. Társadalmi vegyestartalmu hetilap. I. évf. 2. sz.(mutatványszám), 1882. Julius 12. Szerk.: Hamvay Ferenc. Székelyhíd, Tóth Lajos-ny., korabeli reklámokkal, 4 sztl. lev. A lap Székelyhídon jelent meg, Hamvay Ferenc szerkesztésében 1882-1889 (?) között.
1883 Keszthely. Helyi s megyei érdekű vegyestartalmu hetilap. A Hévízi Fürdő-Intézet Hivatalos Közlönye. VI. évf. 2. sz., 1883. január 7. Szerk.: Révai Miksa. Muraszombat, Grünbaum Márk-ny., korabeli reklámokkal, 6 sztl. lev.
1883 Bácskai Ellenőr. (Előbb "Szabadkai Ellenőr.") Társadalmi, közművelődési, szépirodalmi és közgazdászati közlöny. V. évf. 1. sz., 1883. január 7. Szerk.: Stoczek Károly. Szabadka, Pertits Simon-ny., korabeli reklámokkal, kissé szakadozott, 4 sztl. lev. A Bácskai Ellenőr a Szabadkai Ellenőr (1879-1881) utódja, 1881-1904 között jelent meg.
1883 Vegyes Arad megyei lapok, 2 db:
Arad és Vidéke. Politikai, társadalmi és közgazdasági napilap. III. évf. 6. sz., 1883. január 9. Szerk.: Sümegi Kálmán. Arad, Gyulai István-ny., korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4 sztl. lev. A folyóirat 1880-1922 között jelent meg Aradon. Polgári liberális vonalat képviselő folyóirat volt, amely terjedelme alapján Erdély legjobb lapja között tartottak számon.
Alföld. Politikai napilap. XXIII. évf. 8. sz., 1883. január. 11. (Szerk.: Vörös József.) Arad, Réthy Lipót és fia-ny., korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4. sztl. lev. A lap kezdetben a Deák-párt álláspontján volt, majd a balközép álláspontját fogadta el. A kor népszerű lapja volt, országos jelentőségre jutó, politikailag és eszmeileg számottevő hírlap volt. A kiadó kezdetben Bettelheim Vilmos, majd Réthy Lipót és fia volt.
1883 Vegyes vajdasági és kárpátaljai lapok, 2 db:
Kikindai Közlöny. Társadalmi, közművélődési és közgazdasági hetilap. II. évf. 2. sz., 1883. január 6. Szerk.: Erődi Dániel. Nagykikinda, Radák János-ny., korabeli reklámokkal, 4 sztl. lev.
Bereg. Beregmegye Hirdetéseinek és a Megyei Kir. Tanfelügyelőségnek Hivatalos Közlönye, Beregszász. IX. évf. 1. sz. 1883. január 7. Beregszász, Nagy Lajos-Sallay Gyula-ny., korabeli reklámokkal, kis sérüléssel, hiánnyal, 4 sztl. lev.
1883 Vegyes erdélyi lapok, 3 db:
Ellenzék. Politikai és társadalmi napilap. Kolozsvár. IV. évf. 26. sz.,1883. február 1. (Szerk.: Bartha Miklós.) Kolozsvár, Magyary Mihály-ny.,korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4. sztl. lev. Az Ellenzék kolozsvári politikai és társadalmi napilap volt. 1878-ban alapította Bartha Miklós, 1880-1944-ig jelent meg.
Bihar. Politikai napilap. XIX. évf. 8 sz., 1883. január 11. Nagyvárad, Hollósy Jenő-ny., Hollósy Jenő könyvnyomdájának egészoldalas reklámjával, kis szakadással, 4. sztl. lev. A biharmegyei gazdasági egylet közlönye.
Krassó-Szörényi Lapok. Krassó-Szörény Megye hivatalos közlönye. V. évf. 1. sz, 1883. január 6. Lugos, Wenczely János és fia-ny., korabeli reklámokkal, 4 sztl. lev. Lugoson, politikai hetilapként indult Virányi János nyomdász alapításában, 1878-1939 között jelent meg.
1883 Kecskemét. A Kecskeméti Függetlenségi Párt politikai és közművelődési közlönye. XI. évf. 44. sz.,1883. május 31. Szerk.: Dr. Kovács Pál. Kecskemét, Sziládi Lajos-ny., korabeli reklámokkal, szakadt, 6 sztl. lev.