Maps

Number of items: 12

1573 Ortelius, Abraham (1527-1598) - Zsámboky János (1531-1584): Fori Iulii accurata descriptio, színezett rézmetszetes térkép, hátoldalán Friuli történetével, hajtásnyommal, kis lyukkal, egy helyütt utólagos színezéssel, üvegezett fa keretben, 39×52 cm /  1573 Ortelius, Abraham (1527-1598) - Zsámboky, János (Johannes Sambucus, 1531-1584): Fori Iulii accurata descriptio, map of Friuli, coloured copper etching, with the history of Friuli on its back (in Latin), with folding line and a little hole, part of it coloured later, in glassed wooden frame, 39×52 cm
12073.

30 000 HUF
81,08
88,24
1585 A Magyar Királyság térképe. Hungaria. (Dusiburg, 1585. Mercator, Gerhard). Színezett rézmetszet. / Colored etching.37 x 44 cm.
12074.

30 000 HUF
81,08
88,24
cca 1857-1858 Karte des Zaláer Comitats sammt der statistischen Tabelle. Zala vármegye térképe statisztikai táblázattal. Wien, é.n., Oberheimer. Korabeli kissé kopottas állapotú dúsan aranyozott egészvászon-kötés, javított gerinccel, a hajtás mentén szakadással, gyűrődéssel, színes litografált térkép, kihajtható statisztikai táblázattal, magyar és német nyelven, 56x57 cm. I. Ferenc József zalai látogatására kiadott térkép, az útvonal megjelölésével.
12075.

20 000 HUF
54,05
58,82
Carte générale des Postes du Royaume de Hongrie y compris la Transylvanie, LEsclavonie, La Croatie avec une partie des provinces de Galicie, Moravie, Autriche, Illyrie etc. Réduite d aprés la grande cartie de Lipszky par E. de Zuccheri. - Generalcharte des Königreiches Ungarn mit Einschluss von Siebenbürgen. Wien 1868. Artartia. A Magyar királyság és csatolt részeinek térképe a postautakkal. . Határszínezett, két szelvényből álló rézmetszet. Lipszky János munkája alapján készítette Edmund Zuccheri,  Szép állapotú, tiszta metszet, hozzá eredeti, enyhén sérült kiadói tékával. Ritka kiadás. / Nice clean etchings with original case.  1012x1640 mm
12076.

Carte générale des Postes du Royaume de Hongrie y compris la Transylvanie, L'Esclavonie, La Croatie avec une partie des provinces de Galicie, Moravie, Autriche, Illyrie etc. Réduite d' aprés la grande cartie de Lipszky par E. de Zuccheri. - Generalcharte des Königreiches Ungarn mit Einschluss von Siebenbürgen. Wien 1868. Artartia. A Magyar királyság és csatolt részeinek térképe a postautakkal. . Határszínezett, két szelvényből álló rézmetszet. Lipszky János munkája alapján készítette Edmund Zuccheri, Szép állapotú, tiszta metszet, hozzá eredeti, enyhén sérült kiadói tékával. Ritka kiadás. / Nice clean etchings with original case. 1012x1640 mm

120 000 HUF
324,32
352,94
Magyarország kézi atlasza. 75 térkép. Tervezte Gönczy Pál. Szövegét írta: Dr. Thirring Gusztáv. Bp., é.n.[1897], Pallas, 21+2 p. + 75 t. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kissé kopottas borítósarkokkal, és gerinccel.
12077.

46 000 HUF
124,32
135,29
13
Cholnoky Jenő: Magyarország néprajzi térképe. [1903] Magyar Földrajzi Intézet, paszpartuban, szakadásokkaé, 29x41 cm
12078.

10 000 HUF
27,03
29,41
1915 Übersichtskarte des Südwestlichen Kriegsschauplatzes, a délnyugati hadszíntér áttekintő térképe, 1:750000, Bécs, Militärgeographisches Institut, 82×112 cm
12079.

3 000 HUF
1920 Deutschösterreich / Ausztria térképe. Érdekessége, hogy Sopron és a környező települések még Ausztria részeként vannak feltüntetve. / 1920 Map of Deutschösterreich. On the map Sopron/Ödenburg and the neighboring villages are shown as part of Austria 90x50 cm
12080.

20 000 HUF
54,05
58,82
1920 Magyarország gazdasági térképekben. La Hongrie économique en cartes. Kiadja Rubinek Gyula. Szerk.: Edvi Illés Aladár, Halász Albert. Bp.,1920, Pátria, 3 sztl. lev.+74 lev. + 1 kihajtható térkép. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói haránt alakú papírkötés, kopott, szakadozott borítóval, a térképek előtt feliratozott hártyapapírral, magyar és francia nyelven. A mű 77 térképpel és 6 grafikonnal teljes. Két hiány.  A munkát külföldiek számára adták ki a trianoni veszteségek érzékeltetésére.
12081.

8 000 HUF
1929 Budafok rendezett tanácsú város határának általános térképe, felmérte és térképezte Szesztay Sándor, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 88x76 cm.
12082.

12 000 HUF
32,43
35,29
cca 1939 a Balaton térképe (két szelvény), 1:50000, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, jelmagyarázattal, szélein kis gyűrődésekkel, kicsit foltos
12083.

30 000 HUF
81,08
88,24
1945 Szövetségesek által megszállt európai területek. Hátoldalán megerősített / 1945 Occupation zones after world war II. 40x55 cm
12084.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF