Books: Travelling, Local History

Number of items: 48

15013.

12 000 HUF
32,43
35,29
15014.

12 000 HUF
32,43
35,29
Igló-Füred és Feketehegy környéke. h. n., é. n., n. n. Tomasovszky Imre (1871-1946) erdész tulajdonosi bejegyzésével. Papírkötésben, 2 db térképmelléklettel, jó állapotban.
15015.

8 000 HUF
Bain Széchényi-Budapest. Source hyper-thermale sulfureuse ouvert toute lannée. Bp.,1914, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 8 sztl. lev.+20 t. Fekete-fehér egészoldalas fényképekkel, térképpel, ábrával illusztrálva. Egy illusztrációval a városligetről, előtte feliratos hártyapapírral. Kiadói, színes, illusztrált, dombornyomásos papírkötésben, haránt alakú, francia nyelven.
15016.

Bain Széchényi-Budapest. Source hyper-thermale sulfureuse ouvert toute l'année. Bp.,1914, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 8 sztl. lev.+20 t. Fekete-fehér egészoldalas fényképekkel, térképpel, ábrával illusztrálva. Egy illusztrációval a városligetről, előtte feliratos hártyapapírral. Kiadói, színes, illusztrált, dombornyomásos papírkötésben, haránt alakú, francia nyelven.

6 000 HUF
Budapest. Jóakaróinak ajánlja Hornyánszky Viktor Csász. és Kir. Udvari Könyvnyomdája és Könyvkiadóhivatala Budapesten. Budapest, [1901], Hornyánszky Viktor ny., 32 sztl. lev. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, Müller György könyvkötő kötésében, kopottas borítóval és gerinccel, a hátsó kötéstábla foltos, az elülső kötéstábla belseje firkált, kissé foltos elülső szennylappal, és címoldallal. A Hornyánszky nyomda 1902-re, megrendelői számára készített reprezentatív ajándék-nyomtatványa. Rengeteg fekete-fehér fényképpel illusztrálva Budapestről. A fényképeket Klösz György, Goszleth István, Wottitz Manfréd, Weinwurm Antal, Kiszer Nándor és Strelisky készítette.
15017.

4 000 HUF
A Budapest-Zágráb-Fiumei vonal képekben és leírásban. Bp., 1896, Magyar Királyi Államvasutak Igazgatósága, (Kosmos Műintézet-ny.), 61+3+16 p.+2 t. (1 kétoldalas térkép, 1 kihajtható Fiume látkép.) Számos szövegközti képpel illusztrálva, korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés.
15018.

A Budapest-Zágráb-Fiumei vonal képekben és leírásban. Bp., 1896, Magyar Királyi Államvasutak Igazgatósága, ("Kosmos Műintézet"-ny.), 61+3+16 p.+2 t. (1 kétoldalas térkép, 1 kihajtható Fiume látkép.) Számos szövegközti képpel illusztrálva, korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés.

4 000 HUF
32
Hernádszurdoki Mihalik Sándor: A rimaszombati ötvöscéh. Magyar iparművészettörténeti forrástanulmány. Bp., 1919, Magyar Távirati Iroda Rt. Házinyomdája. Kiadói papírkötés, egy-két foltos lapszéllel, a borítón kis foltos, kis szakadással.
15019.

5 000 HUF
11
15020.

4 000 HUF
Budapest Székesfővárosi Állatkert útmutatója. Képes díszkiadás. Bp., 1912, Magyar Földrajzi Intézet. Kiadói illusztrált papírkötés, számos fekete-fehér fotóval illusztrálva, korabeli reklámokkal, kihajtható térképpel. Jó állapotban.
15021.

3 000 HUF
Tóth Alajos: Mi nótáink- bányász nótáskönyv, kiadja a Sopron, 1931.. M. Kir. Bányamérnöki és Erdőmérnöki Főiskolai Ifjúsági Kör 197p. Kissé foltos egészvászon kötésben, réz gombokkal.
15022.

6 000 HUF
Kepes Tibor-Zsadányi Oszkár: Pécsi családfák. Pécs, 1933, László-Nyomda, 86 p.+35 t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapélekkel, 32-33. oldalnál laza fűzéssel, a hátsó szennylap és előzéklap összeragadt. Számozott (120/50.) példány.  Kepes Tibor és Zsadányi Oszkár riportjai, 70 karikatúrával illusztrálva.
15023.

4 600 HUF
12,43
13,53
15024.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF