Books: Travelling, Local History

Number of items: 48

15025.

12 000 HUF
32,43
35,29
Gattáji Gorové László (1780-1836): Eger városának történetei. Eger, 1876, Érseki Lyceumi Könyvnyomda, 286 p Második kiadás. Kiadói papírkötés, a hátsó borító foltos, magánkönyvtári címkével, jó állapotban. Ritka! Az első kiadás 1828-ban jelent meg. A címlapon bejegyzés: [Írta Gattáji Gorové László] rossz lelkű labanc császári lakáj.
15026.

Gattáji Gorové László (1780-1836): Eger városának történetei. Eger, 1876, Érseki Lyceumi Könyvnyomda, 286 p Második kiadás. Kiadói papírkötés, a hátsó borító foltos, magánkönyvtári címkével, jó állapotban. Ritka! Az első kiadás 1828-ban jelent meg. A címlapon bejegyzés: [Írta Gattáji Gorové László] 'rossz lelkű labanc császári lakáj'.

8 000 HUF
Szabó Ignácz: Eger város multjából. Korrajzok. Eger, 1898, Egri Nyomda Rt.,156+1 p. Kiadói papírkötés, kissé megviselt állapotban, kissé foltos borítóval,a borító szakadt, a gerinc sérült, hiányos, a borító elvált a könyvtesttől, a címlapon névbejegyzéssel, belül jó állapotban. Ritka!
15027.

6 000 HUF
15028.

5 000 HUF
Breznay Imre: Az Egri Kaszinó százéves története 1833-1933. Eger, 1934, Egri-Nyomda Rt.,1 t.(címkép)+145+1 p.+ 5 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés,kis folttal a borítón, magánkönyvtári címkével és bélyegzővel, jó állapotban. Ritka!
15029.

4 000 HUF
Breznay Imre: Heves vármegye tűzrendészetének félévszázados (1888-1940) története. Eger, 1941, Egri-Nyomda Rt., 95+1 p.+ 6 t. (Egészoldalas fekete-fehér fotók.) + 4 t. kihajtható melléklet. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka!
15030.

3 000 HUF
Petro Kálmán: Az Egri Norma 1927-1932. Eger, 1932, Kapisztrán Nyomda. Papírkötésben, jó állapotban. / Paperback, in good condition.
15031.

3 000 HUF
Csemegi József: Fejezet az egri várszékesegyház építésének történetéből. Bp., 1935, Stádium. Különlenyomat az A Magyar Mérnök- és Építész-egylet közlönye 1935. évi március hó 17-i, 11-12-i számából. Papírkötésben, jó állapotban.
15032.

2 000 HUF
Bartalos Gyula: Eger látóhatára turista szempontból. Eger, 1899, Szolcsányi Gyula. Megviselt papírkötésben. / Paperback, slightly worn out.
15033.

2 800 HUF
7,57
8,24
Bevilaqua-Borsody Béla: A galánthai gróf Esterházy Károly egri püspök által alapított egri egyetem csillagvizsgálójának története 1762-1883. Adalékok a 18-19. század magyar műveltségtörténetéhez. Bp., 1930, Stephaneum Nyomda. Különlenyomat a Stella 4. évf. 3-4. számából. Elváló papírkötésben.
15034.

2 400 HUF
Divinyi Mihály: Eger a magyar költészetben. Bp., 1938, Budai-Bernwallner Nyomda. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
15035.

1 600 HUF
Vojnich Oszkár: A Kelet-indiai szigetcsoporton. Uti jegyzetek. Bp., 1913. Singer és Wolfner. 1 kihajt. térk.+264p. Szövegközti képekkel. Későbbi félvászon kötésben.
15036.

8 000 HUF
11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF