Sík Sándor: Esztétika I-III. kötet. I. kötet: A szépség. II. kötet: A mű és a művész. III. kötet: A művészet. Bp.,(1942), Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. Első kiadás.
Mahler Ede: Beöthy Zsolt egyiptológiai gyűjteménye a budapesti királyi magyar tudományegyetemen. Bp., 1913, Franklin. Kopott, kicsit sérült papírkötésben.
Lyka Károly: A táblabíró világ művészete I-IV. (Két kötetben.) Nemzeti Irodalmunk mesterei. Bp., 1922, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben.
Foerk Ernő: A magyar építőművészet rövid története. Magyar műemlékek nyomában.
Kecskemét, 1929. Szerző. (Hungária ny.) 224 l. Kiadói félvászon-kötésben. Jó állapotban.
[Padányi Gulyás Jenő]: A Fertő Vidék Népének Építészete. Magyar Ház Barátainak képeskönyvei 2. Bp., 1937, Magyar Ház Barátai, "Élet" Irod. és Nyomdai Rt., XV+113 p. (1-109. oldalon a képanyag.) Kiadói fűzött papírkötésben, a külső borítója hiányzik, a gerince kissé szakadozott.
Tasnádi Marik Klára (1903-2005): A bécsi porcelán. Bp.,1975, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált, Katona Imre (1927-) művészettörténésznek.