Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 133

Arad 1874. Az aradi vértanúk kivégzésének 25. évfordulójára jelzetlen Ag emlékérem. SZABADSÁG, EGYENLŐSÉG, TESTVÉRISÉG - 1848 Mart. 15. / A NEMZET 13 VÉRTANÚJA 25. ÉVI GYÁSZEMLÉKÉRE - ARAD 1874 Octob. 6. (12,39g/35,5mm) T:2 patina / Hungary / Arad 1874. 25th Anniversary of the Execution of the Arad Martyrs Ag commemorative medallion without hallmark (12,39g/35,5mm) C:XF patina
30499.

Arad 1874. "Az aradi vértanúk kivégzésének 25. évfordulójára" jelzetlen Ag emlékérem. "SZABADSÁG, EGYENLŐSÉG, TESTVÉRISÉG - 1848 Mart. 15. / A NEMZET 13 VÉRTANÚJA 25. ÉVI GYÁSZEMLÉKÉRE - ARAD 1874 Octob. 6." (12,39g/35,5mm) T:2 patina / Hungary / Arad 1874. "25th Anniversary of the Execution of the Arad Martyrs" Ag commemorative medallion without hallmark (12,39g/35,5mm) C:XF patina

15 000 HUF
40,54
44,12
1907. Nemzetközi Sütő-Czukrász és Rokonipari Kiállítás Br plakett (88,76g/47x57mm) T:1-,2 / Hungary 1907. International Pastry and Related Professions Exhibiton Br plaque (88,76g/47x57mm) C:AU,XF
30500.

1907. "Nemzetközi Sütő-Czukrász és Rokonipari Kiállítás" Br plakett (88,76g/47x57mm) T:1-,2 / Hungary 1907. "International Pastry and Related Professions Exhibiton" Br plaque (88,76g/47x57mm) C:AU,XF

4 000 HUF
16
Osztrák-Magyar Monarchia 1914. Az első világháború kezdete Br emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger / Arnold Hartig (59,18g/50mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1914. The Beginning of World War I Br commemorative medallion. Sign: Neuberger / Hartig (59,18g/50mm) C:AU
30501.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914. "Az első világháború kezdete" Br emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger / Arnold Hartig (59,18g/50mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1914. "The Beginning of World War I" Br commemorative medallion. Sign: Neuberger / Hartig (59,18g/50mm) C:AU

6 000 HUF
1916. IV. Károly megkoronázása - 1916. December 30. kétoldalas, hadifém plakett (44,61g/60x41mm) T:1-,2 / Hungary 1916. The coronation of Charles IV - 30th December 1916 double-sided war metal plaque (44,61g/60x41mm) C:AU,XF
30502.

1916. "IV. Károly megkoronázása - 1916. December 30." kétoldalas, hadifém plakett (44,61g/60x41mm) T:1-,2 / Hungary 1916. "The coronation of Charles IV - 30th December 1916" double-sided war metal plaque (44,61g/60x41mm) C:AU,XF

10 000 HUF
27,03
29,41
~1919-1945. Pest várm. Tűzoltószövetségének verseny díja Br plakett, hátoldalán akasztásra szolgáló kampók (698g/123x178mm) T:2 / Hungary ~1919-1945. Pest várm. Tűzoltószövetségének verseny díja (Competition Award of the Firefighters Association of Pest County) Br plaque, with hangers on back (698g/123x178mm) C:XF
30503.

~1919-1945. "Pest várm. Tűzoltószövetségének verseny díja" Br plakett, hátoldalán akasztásra szolgáló kampók (698g/123x178mm) T:2 / Hungary ~1919-1945. "Pest várm. Tűzoltószövetségének verseny díja (Competition Award of the Firefighters' Association of Pest County)" Br plaque, with hangers on back (698g/123x178mm) C:XF

30 000 HUF
81,08
88,24
1920. Dr. Fleischmann Sándorné MCMXX egyoldalas Br plakett. Szign.: FP (475g/183mm) T:1-,2 fo. / Hungary 1920. Dr. Fleischmann Sándorné MCMXX (Mrs. Alexander Fleischmann, MD. MCMXX) one-sided Br plaque. Sign.: FP (475g/183mm) C:AU,XF spotted
30504.

18 000 HUF
48,65
52,94
1932-1950. Tiszta erkölcs és munka-bírás a sport eredménye Br plakett, márványlapra erősítve, rajta Tycho Rudolf társelnök Úrnak a Phöbus S.E. football szakosztálya felirattal (2010g/162x171mm) T:2 / Hungary 1932-1950. Tiszta erkölcs és munka-bírás a sport eredménye (Pure Moral and Workload bearing are the result of Sport) Br plaque fastened on marble sheet, with Tycho Rudolf társelnök Úrnak a Phöbus S.E. football szakosztálya (For Co-President Mr. Rudolf Tycho from the Phöbus S.E.s Football Section) inscription (2010g/162x171mm) C:XF
30505.

15 000 HUF
40,54
44,12
1966. A Magyar Forradalom Tizedik Évfordulójára 1956-1966 / A Magyar Bizottság Felhatalmazásából - ESSAI Ag próbaveret emlékérem, peremén sorszámozott, eredeti dísztokban (23,04g/38mm) T:1-(PP) /  Hungary 1966. Commemorating the tenth Anniversary of the Hungarian Revolution 1956-1966 / Authorized by the Hungarian Committe - ESSAI Ag trial commemorative medal, numbered on edge, in original case (23,04g/38mm) C:AU(PP)
30506.

1966. "A Magyar Forradalom Tizedik Évfordulójára 1956-1966 / A Magyar Bizottság Felhatalmazásából - ESSAI" Ag próbaveret emlékérem, peremén sorszámozott, eredeti dísztokban (23,04g/38mm) T:1-(PP) / Hungary 1966. "Commemorating the tenth Anniversary of the Hungarian Revolution 1956-1966 / Authorized by the Hungarian Committe - ESSAI" Ag trial commemorative medal, numbered on edge, in original case (23,04g/38mm) C:AU(PP)

10 000 HUF
27,03
29,41
1975. Vác 1975 - 900 éve város Br emlékplakett. Szign.: CS (1090g/~117mm) T:2 /  Hungary 1975. Vác 1975 - 900th Anniversary Br commemorative plaque. Sign.: CS (1090g/117mm) C:XF
30507.

1975. "Vác 1975 - 900 éve város" Br emlékplakett. Szign.: CS (1090g/~117mm) T:2 / Hungary 1975. " Vác 1975 - 900th Anniversary" Br commemorative plaque. Sign.: CS (1090g/117mm) C:XF

5 000 HUF
1982. Kandó Kálmán 1869-1931 / 1932-1982 - 50 kétoldalas emlékérem a magyar villamos vontatás 50. évfordulójára (349g/82mm) T:1- / Hungary 1982. Kálmán Kandó 1869-1931 / 1932-1982 - 50 double-sided Br medallion commemorating the 50th anniversary of the railway electrification in Hungary (349g/82mm) C:AU
30508.

1982. "Kandó Kálmán 1869-1931 / 1932-1982 - 50" kétoldalas emlékérem a magyar villamos vontatás 50. évfordulójára (349g/82mm) T:1- / Hungary 1982. "Kálmán Kandó 1869-1931 / 1932-1982 - 50" double-sided Br medallion commemorating the 50th anniversary of the railway electrification in Hungary (349g/82mm) C:AU

5 000 HUF
1986. Buda Recuperata - 1686 / Magyar Éremgyűjtők Egyesülete - Magyar Numizmatikai Társulat nagyméretű öntött Br emlékérem. Szign.: Madarassy Walter (303,8g/89mm) T:1- / Hungary 1986. Buda Recuperata - 1686 commemorative Br medallion. Sign: Walter Madarassy (303,8g/89mm) C:AU
30509.

1986. "Buda Recuperata - 1686 / Magyar Éremgyűjtők Egyesülete - Magyar Numizmatikai Társulat" nagyméretű öntött Br emlékérem. Szign.: Madarassy Walter (303,8g/89mm) T:1- / Hungary 1986. "Buda Recuperata - 1686" commemorative Br medallion. Sign: Walter Madarassy (303,8g/89mm) C:AU

14 000 HUF
37,84
41,18
DN Dr. Johannes Kyri Br emlékplakett, hátoldalán rögzítésre szolgáló csavarokkal. Szign.: FK (378g/180x157mm) T:2 /  Hungary ND Dr. Johanne Kyri Br commemorative plaque with screws on back for mounting. Sign.: FK (378g/180x157mm) C:XF
30510.

DN "Dr. Johannes Kyri" Br emlékplakett, hátoldalán rögzítésre szolgáló csavarokkal. Szign.: FK (378g/180x157mm) T:2 / Hungary ND "Dr. Johanne Kyri" Br commemorative plaque with screws on back for mounting. Sign.: FK (378g/180x157mm) C:XF

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF