Faleristics: medals, orders, badges

Number of items: 50

Finnország 1952. XV. Olimpia - Helsinki zománcozott fém jelvény, szalaggal, a szalagon F.I.E. - Tuomari (Nemzetközi Vívószövetség - Bíró felirattal (32x48mm) T:2 / Finland 1952. XV Olympia - Helsinki enamelled badge with ribbon, on it F.I.E. - Tuomari (International Fencing Federation - Judge) inscription (32x48mm) C:XF
30711.

Finnország 1952. "XV. Olimpia - Helsinki" zománcozott fém jelvény, szalaggal, a szalagon "F.I.E. - Tuomari (Nemzetközi Vívószövetség - Bíró" felirattal (32x48mm) T:2 / Finland 1952. "XV Olympia - Helsinki" enamelled badge with ribbon, on it "F.I.E. - Tuomari (International Fencing Federation - Judge)" inscription (32x48mm) C:XF

7 000 HUF
18,92
20,59
31
Jugoszlávia ~1920-1930. Szent Száva Rend IV. osztály aranyozott és zománcozott Ag kitüntetés eredeti, viseltes dísztokban, modern mellszalaggal (41x62mm) T:2 medalion elő- és hátlapján kis zománchibák, aranyozás kopott /  Yugoslavia ~1920-1930. Order of Saint Sava 4th class gold plated and enamelled Ag decoration in original but worn case, with modern ribbon (41x62mm) C:XF small enamel errors on the obverse and reverse of the medallion, gold plating worn
30712.

Jugoszlávia ~1920-1930. "Szent Száva Rend IV. osztály" aranyozott és zománcozott Ag kitüntetés eredeti, viseltes dísztokban, modern mellszalaggal (41x62mm) T:2 medalion elő- és hátlapján kis zománchibák, aranyozás kopott / Yugoslavia ~1920-1930. "Order of Saint Sava 4th class" gold plated and enamelled Ag decoration in original but worn case, with modern ribbon (41x62mm) C:XF small enamel errors on the obverse and reverse of the medallion, gold plating worn

30 000 HUF
81,08
88,24
Nagy-Britannia 1948. XIV. Olimpia London Br olimpiai jelvény, szalaggal, hátoldalon nehezen olvasható gyártói jelzéssel (32x48mm) T:1- / Great Britain 1948. XIV Olympiad London 1948 Br Olympic badge, with ribbon, with makers mark on the backside (32x48mm) C:AU
30713.

Nagy-Britannia 1948. "XIV. Olimpia London" Br olimpiai jelvény, szalaggal, hátoldalon nehezen olvasható gyártói jelzéssel (32x48mm) T:1- / Great Britain 1948. "XIV Olympiad London 1948" Br Olympic badge, with ribbon, with maker's mark on the backside (32x48mm) C:AU

6 000 HUF
22
Német Birodalom / Köln ~1900. Kölni Férfi Énekes Egyesület ezüstözött fém jelvény (56x30mm) T:2 nem eredeti tűvel /  German Empire / Cologne ~1900. Cologne Mens Singing Group silver plated metal badge (56x30mm) C:XF not original pin
30714.

Német Birodalom / Köln ~1900. "Kölni Férfi Énekes Egyesület" ezüstözött fém jelvény (56x30mm) T:2 nem eredeti tűvel / German Empire / Cologne ~1900. "Cologne Men's Singing Group" silver plated metal badge (56x30mm) C:XF not original pin

3 000 HUF
Német Harmadik Birodalom 1936. XI. Olimpia 1936 Br jelvény, szalagon a sportág megnevezésével Fechten (vívás) valamint 2293 sorszámmal és L. CHR. LAUER - NÜRNBERG-BERLIN (42x46mm) T:1- / German Third Reich 1936. XI. Olympiade 1936 Br badge with ribbon, with the inscription Fechten (Fencing), on the badge 2293 serial number and L. CHR. LAUER - NÜRNBERG-BERLIN makers mark (42x46mm) C:AU
30715.

Német Harmadik Birodalom 1936. "XI. Olimpia 1936" Br jelvény, szalagon a sportág megnevezésével "Fechten (vívás)" valamint "2293" sorszámmal és "L. CHR. LAUER - NÜRNBERG-BERLIN" (42x46mm) T:1- / German Third Reich 1936. "XI. Olympiade 1936 Br badge with ribbon, with the inscription "Fechten (Fencing)", on the badge "2293" serial number and "L. CHR. LAUER - NÜRNBERG-BERLIN" makers mark (42x46mm) C:AU

8 000 HUF
36
Német Harmadik Birodalom 1936. XI. Olimpia Berlin zománcozott olimpiai jelvény, W. REDO SAARLAUTERN - GES. GESCH. gyártói jelzéssel (30x33mm) T:2- zománchiba / German Third Reich 1936. XI. Olympiade Berlin enamelled Olympic badge, with W. REDO SAARLAUTERN - GES. GESCH. makers mark (30x33mm) C:VF enamel error
30716.

Német Harmadik Birodalom 1936. "XI. Olimpia Berlin" zománcozott olimpiai jelvény, "W. REDO SAARLAUTERN - GES. GESCH." gyártói jelzéssel (30x33mm) T:2- zománchiba / German Third Reich 1936. "XI. Olympiade Berlin" enamelled Olympic badge, with "W. REDO SAARLAUTERN - GES. GESCH." makers mark (30x33mm) C:VF enamel error

6 000 HUF
30717.

40 000 HUF
108,11
117,65
Portugália 1918- Krisztus Lovagrend csillag zománcozott, jelzetlen Ag csillag, függőleges tűvel, hátoldalán Frederico da Costa - Fabricante de Medalhas Lisboa gyártói jelzéssel (70x70mm) T:1-,2 a medalion kissé mozog /  Portugal 1918- Order of Christ star enamelled, unmarked Ag star with vertical pin, Frederico da Costa - Fabricante de Medalhas Lisboa makers mark on back (70x70mm) C:AU,XF the medalion is slightly loose
30718.

Portugália 1918- "Krisztus Lovagrend csillag" zománcozott, jelzetlen Ag csillag, függőleges tűvel, hátoldalán "Frederico da Costa - Fabricante de Medalhas Lisboa" gyártói jelzéssel (70x70mm) T:1-,2 a medalion kissé mozog / Portugal 1918- "Order of Christ star" enamelled, unmarked Ag star with vertical pin, "Frederico da Costa - Fabricante de Medalhas Lisboa" makers mark on back (70x70mm) C:AU,XF the medalion is slightly loose

50 000 HUF
135,14
147,06
30719.

500 000 HUF
1 351,35
1 470,59
19db-os díj- és sportérem gyűjtemény Kaposi (Kunst) Gyula (1903-1991) tornász, olimpikon és testnevelőtanár hagyatékából, közte Hollandia 1928. IX. Olimpiai Játékok Amszterdam - Versenytárs zománcozott fém jelvény, tű hiányzik (31x37mm) + Lux Elek (1884-1941) 1926. Emlékül M.T.E.-fiúk szeretett tanáruknak Kunst Gyulának fém plakett (65x99mm), erre erősítve Ripszám Henrik (1889-1976) DN Munkás Testedző Egyesület fém emlékérem (40mm) + Kalotai Kreipel Ottó (1870-1938) DN B.SZ.K.R.T Levente Egyesülete / Tisztelet és köszönet Kaposi Gyula Úrnak főoktatói működéséért Br emlékplakett, LUDVIG B.P. gyártói jelzéssel (60mm) +  Svájc 1932. ETV (Eidgenössischer Turnverein) Szabad birkózás - Basel 1932 zománcozott fém sportérem P. KRAMER NEUCHATEL gyártói jelzéssel. Szign.:PEKA (31x45mm), valamint a Magyar Királyság hímzett címere kartonlapra rögzítve. Érdemes megtekinteni! T:2,2- / Hungary 19pcs collection of award and sport medallions of the legacy of Gyula Kaposi (Kunst) (1903-1991) gymnast and Olympian, including Netherlands 1928. IXe Olympiade Amsterdam - Concurrent enamelled metal badge without needle (31x37mm) + Hungary 1926. Emlékül M.T.E.-fiúk szeretett tanáruknak Kunst Gyulának (For Gyula Kunst, our lovely teacher from the boys of M.T.E.) metal plaque. Szign.: Elek Lux (65x99mm), applied to this ND Munkás Testedző Egyesület metal commemorative medal. Sign.: Henrik Ripszám (40mm) + ND B.SZ.K.R.T Levente Egyesülete / Tisztelet és köszönet Kaposi Gyula Úrnak főoktatói működéséért (Respect and love for Gyula Kaposi) Br commemorative plaque with LUDVIG B.P makers mark. Sign.: Ottó Kalotai Kreipel (60mm) + Switzerland 1932. ETV (Eidgenössischer Turnverein) Freistilringen - Basel 1932 enamelled metal sport medal with P. KRAMER NEUCHATEL makers mark. Sign.:PEKA (31x45mm), as well as the embroidered coat of arms of the Hungarian Republic fixed on a cardboard. Well worth seeing! C:XF,VF
30720.

19db-os díj- és sportérem gyűjtemény Kaposi (Kunst) Gyula (1903-1991) tornász, olimpikon és testnevelőtanár hagyatékából, közte Hollandia 1928. "IX. Olimpiai Játékok Amszterdam - Versenytárs" zománcozott fém jelvény, tű hiányzik (31x37mm) + Lux Elek (1884-1941) 1926. "Emlékül M.T.E.-fiúk szeretett tanáruknak Kunst Gyulának" fém plakett (65x99mm), erre erősítve Ripszám Henrik (1889-1976) DN "Munkás Testedző Egyesület" fém emlékérem (40mm) + Kalotai Kreipel Ottó (1870-1938) DN "B.SZ.K.R.T Levente Egyesülete / Tisztelet és köszönet Kaposi Gyula Úrnak főoktatói működéséért" Br emlékplakett, "LUDVIG B.P." gyártói jelzéssel (60mm) + Svájc 1932. "ETV (Eidgenössischer Turnverein) Szabad birkózás - Basel 1932" zománcozott fém sportérem "P. KRAMER NEUCHATEL" gyártói jelzéssel. Szign.:PEKA (31x45mm), valamint a Magyar Királyság hímzett címere kartonlapra rögzítve. Érdemes megtekinteni! T:2,2- / Hungary 19pcs collection of award and sport medallions of the legacy of Gyula Kaposi (Kunst) (1903-1991) gymnast and Olympian, including Netherlands 1928. "IXe Olympiade Amsterdam - Concurrent" enamelled metal badge without needle (31x37mm) + Hungary 1926. "Emlékül M.T.E.-fiúk szeretett tanáruknak Kunst Gyulának (For Gyula Kunst, our lovely teacher from the boys of M.T.E.)" metal plaque. Szign.: Elek Lux (65x99mm), applied to this ND "Munkás Testedző Egyesület" metal commemorative medal. Sign.: Henrik Ripszám (40mm) + ND "B.SZ.K.R.T Levente Egyesülete / Tisztelet és köszönet Kaposi Gyula Úrnak főoktatói működéséért (Respect and love for Gyula Kaposi)" Br commemorative plaque with "LUDVIG B.P" makers mark. Sign.: Ottó Kalotai Kreipel (60mm) + Switzerland 1932. "ETV (Eidgenössischer Turnverein) Freistilringen - Basel 1932" enamelled metal sport medal with "P. KRAMER NEUCHATEL" makers mark. Sign.:PEKA (31x45mm), as well as the embroidered coat of arms of the Hungarian Republic fixed on a cardboard. Well worth seeing! C:XF,VF

110 000 HUF
297,30
323,53
19db-os díj- és sportérem gyűjtemény Kaposi (Kunst) Gyula (1903-1991) tornász, olimpikon és testnevelőtanár hagyatékából, közte Német Harmadik Birodalom 1936. XI. Olimpiai Játékok Berlin 1936. Br jelvény 1564-es sorszámmal és L. CHR. LAUER NÜRNBERG-BERLIN gyártói jelzéssel, tű hiányzik (42x46mm) + Hollandia 1928. IX. Olimpiai Játékok Amszterdam Br emlékplakett (55,5mm) + DN Az Óbudai Tornaegylet Verseny Díja - Erő Épség Egyetértés 1872 Br díjérem L. CHR. LAUER - NUERNBERG gyártói jelzéssel. Szign.: TAT(?) (30mm) + 1942. II. Országos Úszó Hét - MUSZ (Magyar Úszó Szövetség) - Kvnd egyoldalas fém plakett (44x59,5mm), valamint hímzett magyar címer kartonlapra rögzítve. Érdemes megtekinteni! T:2,2- / Hungary 19pcs collection of award and sport medallions of the legacy of Gyula Kaposi (Kunst) (1903-1991) gymnast and Olympian, including German Third Reich 1936. XIe Olympiade Berlin 1936 Br badge with 1564 serial number and L. CHR. LAUER NÜRNBERG-BERLIN makers mark, missing needle (42x46mm) + Netherlands 1928. IXe Olympiade Amsterdam Br commemorative plaque (55,5mm) + Hungary ND Az Óbudai Tornaegylet Verseny Díja - Erő Épség Egyetértés 1872 Br award medal with L. CHR. LAUER - NUERNBERG makers mark. Sign.: TAT(?) (30mm) + 1942. II. Országos Úszó Hét - MUSZ (Hungarian Swimming Association) - Kvnd one-sided metal plaque (44x59,5mm), as well as an embroideren Hungarian coat of arms fixed on a cardboard. Well worth seeing! C:XF,VF
30721.

19db-os díj- és sportérem gyűjtemény Kaposi (Kunst) Gyula (1903-1991) tornász, olimpikon és testnevelőtanár hagyatékából, közte Német Harmadik Birodalom 1936. "XI. Olimpiai Játékok Berlin 1936. " Br jelvény "1564"-es sorszámmal és "L. CHR. LAUER NÜRNBERG-BERLIN" gyártói jelzéssel, tű hiányzik (42x46mm) + Hollandia 1928. "IX. Olimpiai Játékok Amszterdam" Br emlékplakett (55,5mm) + DN "Az Óbudai Tornaegylet Verseny Díja - Erő Épség Egyetértés 1872" Br díjérem "L. CHR. LAUER - NUERNBERG" gyártói jelzéssel. Szign.: TAT(?) (30mm) + 1942. "II. Országos Úszó Hét - MUSZ (Magyar Úszó Szövetség) - Kvnd" egyoldalas fém plakett (44x59,5mm), valamint hímzett magyar címer kartonlapra rögzítve. Érdemes megtekinteni! T:2,2- / Hungary 19pcs collection of award and sport medallions of the legacy of Gyula Kaposi (Kunst) (1903-1991) gymnast and Olympian, including German Third Reich 1936. "XIe Olympiade Berlin 1936" Br badge with "1564" serial number and "L. CHR. LAUER NÜRNBERG-BERLIN" makers mark, missing needle (42x46mm) + Netherlands 1928. "IXe Olympiade Amsterdam" Br commemorative plaque (55,5mm) + Hungary ND "Az Óbudai Tornaegylet Verseny Díja - Erő Épség Egyetértés 1872" Br award medal with "L. CHR. LAUER - NUERNBERG" makers mark. Sign.: TAT(?) (30mm) + 1942. ""II. Országos Úszó Hét - MUSZ (Hungarian Swimming Association) - Kvnd" one-sided metal plaque (44x59,5mm), as well as an embroideren Hungarian coat of arms fixed on a cardboard. Well worth seeing! C:XF,VF

110 000 HUF
297,30
323,53
Magyar túrajelvény gyűjtemény, nagyméretű üvegezett fakeretben, Magyarország térképre rögzítve. Több száz darabos, közte sok különféle jelvénnyel és kitűzővel. A 20. század számos magyar természetjáró egyesületének és eseményének (Várbarátok Köre, Szövetkezeti Vörös Meteor SK, Spartacus Természetjárók) jelvénye megtalálható a gyűjteményben. A legtöbb darab zománcozott, nagyon szép tartásban. A fakeret filc borítása erősen sérült. T:1-,2 /  Hungarian tour badge collection in a large wooden frame, fixed on a map of Hungary. Several hundred pieces of badges and pins with many different types. Many Hungarian hiker associations and tour events (Várbarátok Köre, Szövetkezeti Vörös Meteor SK, Spartacus Természetjárók) of the 20th century can be found in the collection. Most pieces are enamelled and in very nice condition. The felt cover of the wooden frame is damaged. C:AU,XF
30722.

250 000 HUF
675,68
735,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF