Number of items: 63

15349.

12 000 HUF
32,43
35,29
15350.

3 000 HUF
Hegedüs Sándor: A gyilkos. Fordította: Tomoyoshi Sumioka, Mizuyo Ashiya, Herman Heuvers, Ryunosuke Ajikawa, Hiroo Suga, Toyokichi Imanari. Tokyo, 1935, Shigeru Nishimi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült karton-tokban, japán nyelven, ex libris-szel. / Sándor Hegedüs: The killer. Transleted by omoyoshi Sumioka, Mizuyo Ashiya, Herman Heuvers, Ryunosuke Ajikawa, Hiroo Suga, Toyokichi Imanari. Tokyo, 1935, Shigeru Nishimi. Linen-binding, in damaged carton case, in Japanese language, with ex libris.
15351.

5 000 HUF
15352.

5 000 HUF
Dr. Pollák Miksa: Arany János és a biblia. Bp., 1904, MTA, 194 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, az átkötéskor az eredeti címlapot felhasználták. Pollák Miksa (1868-1944) a mártírhalált halt soproni főrabbi, Pap Károly (1897-1945) író édesapjának műve. Jó állapotban. Rikta!
15353.

4 000 HUF
15354.

5 000 HUF
Erdélyi Lajos: A halotti beszéd, mint nyelvjárási emlék. Adatok nyelvemlékeink és nyelvjárásaink ismeretéhez. Nyelvészeti füzetek 71. Bp., 1915, Magyar Nyelvőr. Átkötött félvászon-kötés, 16/17. oldalnál szétvált kötéssel, névbejegyzéssel, térképmelléklettel.
15355.

3 000 HUF
15356.

10 000 HUF
27,03
29,41
Fodor András: Hazafelé. Első kiadás. Király István főszerkesztő feleségének dedikált példány. Első kiadás. Bp. 1955. Magvető. 93 l. Fűzve, kiadói borítékban.
15357.

8 000 HUF
Bársony István: Ecce homo. Első kiadás. Dedikált! Bp. 1897. Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon sorozat-kötésben. Első kiadás. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült.
15358.

24 000 HUF
64,86
70,59
Vezérfonal a franczia nyelv megtanulására post- és távirda-közegek használatára. I. Nyelvkönyv, II. gyakorlókönyv. Szerkeszetette Tichy Róbert - Rupert. Bp., 1893. Hornyánszky Korabeli félvászon kötésben.
15359.

9 000 HUF
24,32
26,47
[Bél Mátyás (1684-1749)]: Melibői Ungarischer Sprachmesiter in einger ganz veränderten Gestalt. Mit einem neuen Anhange von den allernöthingsten Wörtern, Idiotismen, Sprichwörterns, Gesprächen, Gedichten, ergötzenden Manningfalitleiten und einem Grundriße einer ungaruscgen Handbibliotheck vermehret. Preßburg (Pozsony), 1779, Landerer, 1 t. (rézmetszetű címkép)+6+320 p. Hatodik kiadás. Korabeli papírkötésben, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, korabeli ex libris bejegyzéssel, német nyelven. Jó állapotban. Bél Mátyás 1714-től a pozsonyi evangélikus líceum tanára és igazgatója, és a helyi kulturális élet fontos szereplője. Tanárként több tankönyvet írt, és a nyelvoktatásra komoly hangsúlyt fektettet. Így a németek számára készített magyar nyelvtant, amely nagy népszerűségnek örvendett. Az Ungarischer Sprachmeister 1729-es pozsonyi első kiadását 1829-ig még tizenkét, többé-kevésbé átdolgozott kiadás követte./ Matthias Bel: Melibői Ungarischer Sprachmesiter in einger ganz veränderten Gestalt. Preßburg (Bratislava), 1779, Landerer, 1 t.+6+320 p. Contemporary paperbinding, in good condition, in German language.
15360.

20 000 HUF
54,05
58,82

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF