Historical documents, manuscripts

Number of items: 54

1934 Vadász Endre (1901-1944) festő, grafikus saját kézzel írt sorai szegedi barátjának, Weisz Imrének (?-?) művei sokszorosítása ügyében, saját készítésű linómetszetén, postán megküldve
11400.

8 000 HUF
1935 Hevesy Pál (1883-1987) magyar diplomata, Mo. képvieslője a Népszövetségnél. Aláírt levele Tihamér Vasil szerb miniszternek, a levél szerb fordítása, hátolfalán Novakovic miniszerhelyettes levélvázlata az Újvidéki Terménytőzsdéhez, valamint a Terménytőzsde vezetőjének válasza a miniszterhelyettesnek /  1935 Correspodance between a Hungarian diplomat, Serbian ministers and the head of the Novi Sad Wheat-Exchange
11401.

5 000 HUF
1935-1937 Kerekes Gyula tervező iparművész art deco hatásokat mutató lakberendezési és bútor-tervrajzai, 10 db különböző méretű eredeti tervrajz (21×20 - 27×36 cm) / original, art deco influenced furniture and interior designs (10 pcs) of a Hungarian master of applied arts, various sizes
11402.

18 000 HUF
48,65
52,94
11
1936 Az asszonyi úrbér. Elmés gyúny-irat, melly az 1835/6 évi Országgyűlésen készítetett az úrbéri törvényjavaslathoz alkalmaztatva. Kézzel írt humoros irat, 10 beírt oldal, szerző nélkül
11403.

24 000 HUF
64,86
70,59
1936 Az ankarai magyar nagykövetség épületének fotója, üdvözlőlapban, belül Máriássy Zoltán nagykövet saját kezű üdvözletével és aláírásával / 1936 Photo of the Hungarian Embassy in Ankara. With autograph lines of the Hugarian ambassador. 15x12 cm
11404.

5 000 HUF
1938-1947 Lehár Ferenc (1870-1948) zeneszerző 4 db kézzel írt német nyelvű levelezőlapja Papházy István (Iván) (1868-1931) tábornok özvegyének és másoknak személyes ügyben /  1938-1947 Four letters written by Franz Lehár (1870-1948) composer in German, sent to the widow of the late Hungarian general István (Iván) Papházay (1868-1931) and other persons on personal affairs
11405.

7 000 HUF
18,92
20,59
cca 1940 Devecska Ferenc belsőépítész, tanár által készített buffet és espresso terv a Budapest. V. Váci utca 18. szám alatti helyiségre 8db terv, több szignált és színezett.
11406.

20 000 HUF
54,05
58,82
1940 Lehoczky György (1901-1978): Mátyásföldi Repülőgépgyár Rt. látványterve, nyomat, papír, jelzett a nyomaton, kis szakadással és kis sérülésekkel a sarkainál, 42x105 cm.
11407.

10 000 HUF
27,03
29,41
1944 Pattantyús-Ábrahám Dezső 1919-es miniszterelnök gépelt levele illetve hozzá kapcsolódó adásvételi szerződés fogalmazványa, a levélen P. Ábrahám sajátkezű aláírásával
11408.

2 000 HUF
9
1944 Szálasi Károly (?-?) alezredes, Szálasi Fernc testvére gratuláló levele Pignitzky Károly (1911-?) mérnök részére annak házassága alkalmából, gépelt, aláírt levél, borítékkal
11409.

3 000 HUF
1945 Sztálin hangja, 1945 szeptember 2-án elmondott beszéde két hanglemezen. A papírtok megviselt. /  1945 Voice of Stalin on two LP-s. His speech given on 2 September 1945.
11410.

5 000 HUF
1946 Bal Bullier c. Degas festmény fotója, kartonra kasírozva, a karton hátoldalán Paul Fierensnek (1895-1957), a brüsszeli Királyi Szépművészeti Múzeum kurátorának aláírásával, a festmény eredetiségigazolását igazoló sorokkal, kartonon középen töréssel, sérüléssel, 24x15 cm./ 1946 Bal Bullier, picture of Degas s painting, sticked on cartoon, with french language writings, and signature of Paul Fierens (1895-1957) on the back, with damages on the carton. These writings are the certifaction originality of the painting. Paul Fierens was the curator of the The Royal Museums of Fine Arts of Belgium.
11411.

1946 Bal Bullier c. Degas festmény fotója, kartonra kasírozva, a karton hátoldalán Paul Fierensnek (1895-1957), a brüsszeli Királyi Szépművészeti Múzeum kurátorának aláírásával, a festmény eredetiségigazolását igazoló sorokkal, kartonon középen töréssel, sérüléssel, 24x15 cm./ 1946 Bal Bullier, picture of Degas' s painting, sticked on cartoon, with french language writings, and signature of Paul Fierens (1895-1957) on the back, with damages on the carton. These writings are the certifaction originality of the painting. Paul Fierens was the curator of the The Royal Museums of Fine Arts of Belgium.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF