Engravings

Number of items: 78

1594 Győr ostroma. Rézmetszet. Hieronymus Ortelius: Chronologia oder Historische beschreibung aller Kriegs empörungen und belägerungen der Stätt und Vestungen . so in Ober und Under Ungern auch Siebenbürgen mit den Türcken c. munkájából. Wahre Contrafactur der Vöestung Raab in Ungern wie die vom Türcken belegert gewest im 1594. Jahr. / 1594 Siege of Raab. Engraving from Ortelius. 34x20 cm
11000.

1594 Győr ostroma. Rézmetszet. Hieronymus Ortelius: Chronologia oder Historische beschreibung aller Kriegs empörungen und belägerungen der Stätt und Vestungen . so in Ober und Under Ungern auch Siebenbürgen mit den Türcken c. munkájából. "Wahre Contrafactur der Vöestung Raab in Ungern wie die vom Türcken belegert gewest im 1594. Jahr". / 1594 Siege of Raab. Engraving from Ortelius. 34x20 cm

10 000 HUF
28,65
34,60
15
1598 Buda ostroma. Rézmetszet. Készítette J. Siebmacher. Hieronymus Ortelius: Chronologia oder Historische beschreibung aller Kriegs empörungen und belägerungen der Stätt und Vestungen . so in Ober und Under Ungern auch Siebenbürgen mit den Türcken c. munkájából. Kis beszakadással / 1598 Siege of Buda. Engraving from Ortelius. paper size: 34x20 cm
11001.

1598 Buda ostroma. Rézmetszet. Készítette J. Siebmacher. Hieronymus Ortelius: Chronologia oder Historische beschreibung aller Kriegs empörungen und belägerungen der Stätt und Vestungen . so in Ober und Under Ungern auch Siebenbürgen mit den Türcken c. munkájából. " Kis beszakadással / 1598 Siege of Buda. Engraving from Ortelius. paper size: 34x20 cm

30 000 HUF
85,96
103,81
1598 Nagyvárad rézmetszetű látképe. Johann Sibmacher munkája az ,,Ortelius HIstorische Beschreibung című műben jelent meg Wahre Contrafactur der Vöstung Gros Wardein in Ober Ungern. Wie die vom Türcken belegert gewest. Anno 1598. Korbevágva /  1598 Engraved image of Nagyvarad. 26,5x17,5 cm
11002.

12 000 HUF
34,38
41,52
cca 1600 Georgius Ragotzius / Rákóczi György (1593-1648) rézmetszetű mellképe / Engraving. 19x30 cm
11003.

8 000 HUF
22,92
27,68
cca 1600 Sigismund Fürst von Sibenbürgen / Rákóczi Zsigmond (1544-1608) erdélyi fejedelem rézmetszetű mellképe / Transylvanian ruler Rakoczi. Engraving. 19x30 cm
11004.

8 000 HUF
22,92
27,68
Nicolaus Grave von Serin. Obrister zu Sigeht in Ungern. Zrínyi Miklós (1508-1566) balra néző mellképe. Matthias Zündt 1566-ban megjelent ábrázolása nyomán Hans Sibmacher készítette, 1602-ben látott napvilágot Ortelius Chronologia.. . című munkájában. Papír méret 18x31 cm /  Engraved image of count Miklos Zrinyi. Paper size: 18x31 cm
11005.

Nicolaus Grave von Serin. Obrister zu Sigeht in Ungern. Zrínyi Miklós (1508-1566) balra néző mellképe. Matthias Zündt 1566-ban megjelent ábrázolása nyomán Hans Sibmacher készítette, 1602-ben látott napvilágot Ortelius "Chronologia.. ." című munkájában. Papír méret 18x31 cm / Engraved image of count Miklos Zrinyi. Paper size: 18x31 cm

16 000 HUF
45,85
55,36
Caspar Merian (1627-1686): A szendrői magyar tábor 1664-ben. Szicha György egykorú rajza nyomán. Die Ober Hungarische Insurection A. 1664 im Septemberis bey Vöstung Zendere.Caspar Merian fecit. Georg Ssicha Delin. et Comuni cavit. Papír, rézmetszet, paszpartuban, a sarka sérült, kopásnyomokkal, középen hajtásnyommal, 30x38 cm./ Caspar Merian (1627-1686) The hungarian camp at Szendrő in 1664. After the work of George Szicha. Die Ober Hungarische Insurection A. 1664 im Septemberis bey Vöstung Zendere.Caspar Merian fecit. Paper, copper-engraving, in mount, the corner little bit damaged, with some wearing, with fold in the central, 30x38 cm.
11007.

Caspar Merian (1627-1686): A szendrői magyar tábor 1664-ben. Szicha György egykorú rajza nyomán. 'Die Ober Hungarische Insurection A. 1664 im Septemberis bey Vöstung Zendere.'Caspar Merian fecit.' Georg Ssicha Delin. et Comuni cavit.' Papír, rézmetszet, paszpartuban, a sarka sérült, kopásnyomokkal, középen hajtásnyommal, 30x38 cm./ Caspar Merian (1627-1686) The hungarian camp at Szendrő in 1664. After the work of George Szicha. 'Die Ober Hungarische Insurection A. 1664 im Septemberis bey Vöstung Zendere.'Caspar Merian fecit.' Paper, copper-engraving, in mount, the corner little bit damaged, with some wearing, with fold in the central, 30x38 cm.

30 000 HUF
85,96
103,81
1678 A Svéd-Brandenburgi háború egyik csatájának, a Warksow-i csatának képe. A felvonuló dán és svéd seregek. Jelzés nélküli rézmetszet, /  1678 The battle of Warksow on Island Rügen. Battle of the Swedish-Brandenburg war. Unsigned copper engrawing. The Swedish and Danish army. Anmarsch der Schweden - Dänische formirte Schlacht ordnung 35x17 cm
11008.

1678 A Svéd-Brandenburgi háború egyik csatájának, a Warksow-i csatának képe. A felvonuló dán és svéd seregek. Jelzés nélküli rézmetszet, / 1678 The battle of Warksow on Island Rügen. Battle of the Swedish-Brandenburg war. Unsigned copper engrawing. The Swedish and Danish army. "Anmarsch der Schweden - Dänische formirte Schlacht ordnung" 35x17 cm

30 000 HUF
85,96
103,81
cca 1680 Offenburg német város. Jelzés nélküli rézmetszet /  cca 1680 Offenburg German city. Unsigned copper engraving. 32x10 cm
11009.

8 000 HUF
22,92
27,68
Werner, Friedrich Bernard, (1690-1778): Neuester Prospect der Statt Preßburg in Hungarn, wie solche von aufgang der Sonnen anzusehen ist / Novissimus conspectus urbis Posonii in Hungaria...  Pozsony látképe jelmagyarázattal. Rézmetszet. Sarkánál kis, szöveget nem érintő hiány. egyébként tiszta és jó állapotú /  Etching of Pressburg with legend of the buildings in German and Latin. Small fault at one corner, otherwise in good, clean condition. 32x22 cm
11010.

60 000 HUF
171,92
207,61
cca 1690 [Baltisera Faleti (?-?)]: Chin o Sia Clin. Arduba. A metsztő Gio. Carlo Barbierinek ajánlotta a munkát. Knin ostroma. Rézmetszet, papír, 28.5x38.5 cm./cca 1690 [Baltisera Faleti (?-?)]: Chin o Sia Clin. Arduba. The engraver dedicated to Gio. Carlo Barbieri. The siege of Knin. Copper-engraving, paper, 28.5x38.5 cm.
11011.

12 000 HUF
34,38
41,52
Abraham van Diepenbeck (1596-1675) 7 db lovaglást, lovaglóiskolát ábrázoló rézmetszet. William Cavendish: Neu-eröffnete Reit-Bahn c. rendkívül keresett és ritka munkájából. Megjelent Nürnberg, 1700, Johann Michael Spörlin für Johann Zieger & Georg Lehmann,  A metszetek 7 féle lovaglásmódot ábrázolnak, német és francia nyelvű feliratokkal. A Metsző, Diepenbeck van Dyck tanítványa volt.  A metszetek szélei sérültek, több foltos. A képek mérete kb: 19x31 cm /  Abraham van Diepenbeck (1596-1675): 7 etchings of horses and horse riding-school figures from the rare work:  William Cavendish: Neu-eröffnete Reit-Bahn. Nürnberg, 1700,  The etchings are mostly stained and the margins are damaged. Size of an image 19x31 cm
11012.

70 000 HUF
200,57
242,21

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.