Faleristics

Number of items: 40

1927. Debreceni Egyetemi Védőnő Képző Intézet zománcozott fém jelvény (30mm) T:2,2- zománchibák /  Hungary 1927. University of Debrecen - Institute for Training Nurses enamelled metal badge (30mm) C:XF,VF enamel errors
30429.

1927. "Debreceni Egyetemi Védőnő Képző Intézet" zománcozott fém jelvény (30mm) T:2,2- zománchibák / Hungary 1927. "University of Debrecen - Institute for Training Nurses" enamelled metal badge (30mm) C:XF,VF enamel errors

30 000 HUF
81,08
88,24
~1920-1930. Magyarországi Kárpát Egyesület - Alapítva 1873 zománcozott, aranyozott Br jelvény, hátoldalon MORZSÁNYI J. - BUDAPEST gyártói jelzéssel (25x39mm) T:2 tűhiány / Hungary ~1920-1930. Hungarian Carpathian Mountains Society - Established 1873 enamelled, gilt Br badge with MORZSÁNYI J. - BUDAPEST makers mark on reverse (25x39mm) C:XF missing needle
30430.

~1920-1930. "Magyarországi Kárpát Egyesület - Alapítva 1873" zománcozott, aranyozott Br jelvény, hátoldalon "MORZSÁNYI J. - BUDAPEST" gyártói jelzéssel (25x39mm) T:2 tűhiány / Hungary ~1920-1930. "Hungarian Carpathian Mountains Society - Established 1873" enamelled, gilt Br badge with "MORZSÁNYI J. - BUDAPEST" makers mark on reverse (25x39mm) C:XF missing needle

7 000 HUF
18,92
20,59
13
~1920-1930. Magyarországi Kárpát Egyesület - Alapítva 1873 zománcozott, aranyozott Br kitűző (15x22mm) T:2 / Hungary ~1920-1930. Hungarian Carpathian Mountains Society - Established 1873 enamelled, gilt Br pin (15x22mm) C:XF
30431.

~1920-1930. "Magyarországi Kárpát Egyesület - Alapítva 1873" zománcozott, aranyozott Br kitűző (15x22mm) T:2 / Hungary ~1920-1930. "Hungarian Carpathian Mountains Society - Established 1873" enamelled, gilt Br pin (15x22mm) C:XF

3 000 HUF
20
~1920-1930. Magyarországi Kárpát Egyesület - Alapítva 1873 zománcozott, aranyozott Br gomblyukjelvény (8x14mm) T:2 / Hungary ~1920-1930. Hungarian Carpathian Mountains Society - Established 1873 enamelled, gilt Br buttonhole pin (8x14mm) C:XF
30432.

~1920-1930. "Magyarországi Kárpát Egyesület - Alapítva 1873" zománcozott, aranyozott Br gomblyukjelvény (8x14mm) T:2 / Hungary ~1920-1930. "Hungarian Carpathian Mountains Society - Established 1873" enamelled, gilt Br buttonhole pin (8x14mm) C:XF

3 000 HUF
22
~1930. Királyi Magyar Automobil Club zománcozott Br autójelvény, 3913 sorszámmal, hátoldalon BERÁN BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2 (102x84mm) T:2 / Hungary ~1930. Királyi Magyar Automobil Club (Hungarian Royal Automobile Club) enamelled Br car-badge, with 3919 serial, on backside BERÁN BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2 makers mark (102x84mm) C:XF
30433.

~1930. "Királyi Magyar Automobil Club" zománcozott Br autójelvény, "3913" sorszámmal, hátoldalon "BERÁN BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2" (102x84mm) T:2 / Hungary ~1930. "Királyi Magyar Automobil Club (Hungarian Royal Automobile Club)" enamelled Br car-badge, with "3919" serial, on backside "BERÁN BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2" makers mark (102x84mm) C:XF

120 000 HUF
324,32
352,94
~1930. Sasok zománcozott, ezüstözött Br turistajelvény (49x50mm) T:2 kopott ezüstözés / Hungary ~1930. Sasok (Eagles) enamelled, silver plated Br badge (49x50mm) C:XF worn silver plating
30434.

~1930. "Sasok" zománcozott, ezüstözött Br turistajelvény (49x50mm) T:2 kopott ezüstözés / Hungary ~1930. "Sasok (Eagles)" enamelled, silver plated Br badge (49x50mm) C:XF worn silver plating

14 000 HUF
37,84
41,18
9
~1930. Így volt - Így lesz / Nagy Magyarország az Ereklyés Országzászló Nagybizottságának irredenta zománcozott Br gomblyukjelvénye, JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEISS U 7. gyártói jelzéssel (26x22.5mm) T:2 hátlapon patina, fülön hajlás / Hungary ~1930. Irredent enamelled Br badge with the image of the Kingdom of Hungary, with JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEISS U 7. makers mark (26x22.5mm) C: XF patina on backside, bent hanger
30435.

~1930. "Így volt - Így lesz / Nagy Magyarország" az Ereklyés Országzászló Nagybizottságának irredenta zománcozott Br gomblyukjelvénye, "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEISS U 7." gyártói jelzéssel (26x22.5mm) T:2 hátlapon patina, fülön hajlás / Hungary ~1930. Irredent enamelled Br badge with the image of the Kingdom of Hungary, with "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEISS U 7." makers mark (26x22.5mm) C: XF patina on backside, bent hanger

3 000 HUF
1931-1937. Győzelmi emléklap, bársony keretbe foglalva, a békéscsabai Rudolf Gimnázium tanulójának, rajta 1937. Egyéni verseny - 37. XII. - I. díj díjérem ARKANZAS gyártói jelzéssel (41x61mm) + DN Kecskeméti Athletikai Club 1908 Br plakett (48mm) T:2 / Hungary 1931-1937. Victory Award in velvet frame for the student of the Rudolf Gimnázium in Békéscsaba with 1937. Award Medallion (with ARKANZAS makers mark) on it. (41x61mm) + ND Kecskemét Athletic Club 1908 Br plaque (48mm) C:XF
30436.

1931-1937. Győzelmi emléklap, bársony keretbe foglalva, a békéscsabai "Rudolf Gimnázium" tanulójának, rajta 1937. "Egyéni verseny - 37. XII. - I. díj" díjérem "ARKANZAS" gyártói jelzéssel (41x61mm) + DN "Kecskeméti Athletikai Club 1908" Br plakett (48mm) T:2 / Hungary 1931-1937. Victory Award in velvet frame for the student of the "Rudolf Gimnázium" in Békéscsaba with 1937. Award Medallion (with "ARKANZAS" makers mark") on it. (41x61mm) + ND "Kecskemét Athletic Club 1908" Br plaque (48mm) C:XF

3 000 HUF
Sződy Szilárd (1878-1939) ~1935. Levente lövész jelvény, ezüstözött Br jelvény (48mm) T:2 / Hungary ~1935. Levente (paramilitary youth organization) badge, silver plated Br badge. Sign.: Szilárd Sződy (48mm) C:XF
30437.

5 000 HUF
1936. Arany Toldi Miklós-érdemérem peremén jelzett aranyozott, Ag kitüntetés mellszalag nélkül. TOLDI MIKLÓS / MAGYAR ERÉNYEKÉRT, hátoldalán ZS. CSISZÉR J. 1935 Csak 32 adományozás! (22,2g/0.987/35mm) T:3 aranyozás kopott, sérült fül, durva ph.,enyhén hajlott /  Hungary 1936. Golden Miklós Toldi Medal gold plated and hallmarked Ag decoration without ribbon, with ZS. CSISZÉR J. 1935 on its back. Only 32 were awarded! (22,2g/0.987/35mm) C:F worn gold plating, damaged ear, severe edge error, shligtly curved NMK 423.
30438.

1936. "Arany Toldi Miklós-érdemérem" peremén jelzett aranyozott, Ag kitüntetés mellszalag nélkül. "TOLDI MIKLÓS / MAGYAR ERÉNYEKÉRT", hátoldalán "ZS. CSISZÉR J. 1935" Csak 32 adományozás! (22,2g/0.987/35mm) T:3 aranyozás kopott, sérült fül, durva ph.,enyhén hajlott / Hungary 1936. "Golden Miklós Toldi Medal" gold plated and hallmarked Ag decoration without ribbon, with "ZS. CSISZÉR J. 1935" on its back. Only 32 were awarded! (22,2g/0.987/35mm) C:F worn gold plating, damaged ear, severe edge error, shligtly curved NMK 423.

30 000 HUF
81,08
88,24
43
~1930-1940. Önkéntes Ápolónő zománcozott Br jelvény (22mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. Volunteer Nurse enamelled Br badge (22mm) C:XF
30439.

~1930-1940. "Önkéntes Ápolónő" zománcozott Br jelvény (22mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. "Volunteer Nurse" enamelled Br badge (22mm) C:XF

4 000 HUF
~1930-1940. Budapest Székesfőváros Gázművei - Igazolt Gázszerelő Vállalkozója zománcozott gomblyukjelvény, hátoldalon JEROUSCHEK BPEST VÁCI UTCA 30. gyártói jelzéssel (25mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. Budapest Capitol Gas Works - Signed Gas Maintenance Contractor enamelled buttonhole pin, with JEROUSCHEK BPEST VÁCI UTCA 30. makers mark (25mm) C:XF
30440.

~1930-1940. "Budapest Székesfőváros Gázművei - Igazolt Gázszerelő Vállalkozója" zománcozott gomblyukjelvény, hátoldalon "JEROUSCHEK BPEST VÁCI UTCA 30." gyártói jelzéssel (25mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. "Budapest Capitol Gas Works - Signed Gas Maintenance Contractor" enamelled buttonhole pin, with "JEROUSCHEK BPEST VÁCI UTCA 30." makers mark (25mm) C:XF

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF