1925 Munkácsi Ernő és Mairovitz Erzsébet esküvőjére küldött táviratok gyűjteménye, a közélének, tudományos életének neves képviselőitől. Kb 150 db. Feliratozott, sérült gerincű félbőr kötésben.
1939 Tiszteletteljes Folyamodása a Magyar Izraelita Vallásfelekezet Törvényes Képviseleti Szerveinek ,,a zsidók közéleti és gazdasági korlátozásáról szóló 702. sz. törvényjavaslat" tárgyában. Az országgyűlésnek szóló tiltakozó memorandum a készülő második zsidótörvény ellen.
1941 A groß-roseni koncentrációs táborból Grazba küldött levél a levélíró gyámja részére ruhajegy tárgyában, német nyelven, magyar vonatkozással /
1941 A letter in German sent from the Groß-Rosen concentration camp to a property guardian in Graz concerning the writer's clothing ration card