Tétel

26 000 HUF

Description:

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Hunnia. Pesten, 1858. Heckenast.Töredékek Gróf Széchényi István fennmaradt kézirataiból. Közli Török János. Első kötet. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv. Nyomtatott Landerer és Heckenastnál. Félvászon kötés, XIV+2+246p. Első kiadás! Széchenyi a magyar nyelvhasználat ügyét tárgyaló művét a Stadium folytatásának szánta. 1834-ben a vaskapui munkálatok között kezdte írni, de művét végül csak 1858-ban nyomtatták ki a rendőrminisztérium engedélye alapján, de a pesti sajtórendészeti osztály lefoglalta, és csak a szerző halála után, 1860-ban engedélyezték a terjesztését. Átkötött példány. A borítója kopottas, a gerincén könyvtári jelzett címkéje. A hátsó védőlapon ceruzával bejegyzés. A lapok foltosak. A könyvben tollal, ceruzával aláhúzás, bejegyzés.

Share:

Photo of the item taken by : vörös_iván