Books: History

Number of items: 14

12297.

18 000 HUF
48,65
52,94
12298.

3 000 HUF
Görgei Arthur: Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években I-II. Ford. Görgey István.  Bp, 1911, Franklin. XVI, 294 l.; VII, 423 l. 1 térk. A két kötet egybekötve. Korabeli, jó állapotú félvászon-kötésben.
12299.

20 000 HUF
54,05
58,82
Péterffy (Károly), Carolus: Sacra Concilia Ecclesiae romano-catholicae in Regno Hungariae celebrata Ab Anno Christi MXVI. usque ad Annum MDXLVI. Accedunt Regum Hungariae, et sedis apostolicae legatorum constitutiones ecclesiasticae Illustravit - - Pars I. Posonii, 1741. Typis Haeredum Royerianorum.  Korabeli bordázott egészbőr kötésben / In boarded full leather binding 23x34 cm
12300.

20 000 HUF
54,05
58,82
Böngérfi János (1859-1950): Hún és magyar hősmondakör I-II. Budapest, 1929, szerzői kiadás, 64+96 p. Kiadói papírborító. Felvágatlan példány. A szerző által dedikált példány Dr. Frank Antal (1884-1973) az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának igazgatójának, 1931-es keltezéssel.
12301.

16 000 HUF
43,24
47,06
12302.

15 000 HUF
40,54
44,12
Dr. Lévai Lajos: Székelyföldi Képek. II. kiadás. Kolozsvár,1940, Minerva Irodalmi és Nyomdai Intézet R.T, 123 p. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált példány, Dr. P. Frank Antalnak (1884-1973) az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának igazgatójának, 1941 augusztus 29. keltezéssel.
12303.

8 000 HUF
Ferenczi Imre: A munkáslakás-kérdés. Különös tekintettel Budapestre. Bp., 1906, Kilián Frigyes utóda. 176 p. Korabeli félvászon-kötésben, jó állapotban.
12304.

3 600 HUF
9,73
10,59
Gőcze Rezső: Szombathely francia megszállása 1809-ben. Szombathely, 1944., Martineum. Papírkötésben, jó állapotban.
12305.

3 200 HUF
8,65
9,41
Balassa Imre: A magyar királytragédia. IV. Károly. Budapest,1925, Világirodalom. Kiadói egészvászon kötésben, 256p. + 3 t. A gerince kopott. A kötése meglazult, sérült.
12306.

3 000 HUF
vitéz técsői Móricz Kálmán: Évszázados külpolitika. Bp., 1937, Gergely R. 275 p. Korabeli félvászon-kötésben.
12307.

3 000 HUF
Illustrierte Geschichte des Krieges 1870/71. Stuttgart-Berlin-Leipzig, é.n., Union Deutsche Verlagsgesellschaft, 596 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.  A német egységhez vezető 1870/71-es háborúkról szóló könyv. Számos fekete-fehér és színes képpel, köztük több egy és két egészoldalas képpel, és térképekkel gazdagon illusztrált. Német nyelven.  A könyv borítója kopott, szakadt, sérült. Több lap szakadozott és kijár a könyvből. / Book about the wars of 1870/71 which they went to the uncification of Germany, in german language. It illustrated richly with a lot of black and white and colourful pictures, and one and two full pages pictures, and maps. Cloth-binding, with gilded cover.  The cover is damaged. Some pages splited, and they are coming out from the book.
12308.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: