Faleristics

Number of items: 37

1884. Magyar Tűzoltó Szövetség Szolgálati Érme X év után jelzett Ag kitüntetés nem hozzávaló mellszalagon (~17,4g/35mm) T:2- ph. Hungary 1884. The Hungarian Fireman Association, X Years Service Medal hallmarked Ag decoration with not own ribbon (17,4g/35mm) C:VF edge error
30423.

1884. "Magyar Tűzoltó Szövetség Szolgálati Érme X év után" jelzett Ag kitüntetés nem hozzávaló mellszalagon (~17,4g/35mm) T:2- ph. Hungary 1884. "The Hungarian Fireman Association, X Years Service Medal" hallmarked Ag decoration with not own ribbon (17,4g/35mm) C:VF edge error

16 000 HUF
43,24
47,06
~1910. Országos Magyar Gazdasági Egyesület zománcozott fém gomblyuk jelvény 167 sorszámmal (30mm) T:2 Hungary ~1910. National Hungarian Economic Association enamelled metal button badge with number 167 (30mm) C:XF
30424.

~1910. "Országos Magyar Gazdasági Egyesület" zománcozott fém gomblyuk jelvény "167" sorszámmal (30mm) T:2 Hungary ~1910. "National Hungarian Economic Association" enamelled metal button badge with number "167" (30mm) C:XF

3 000 HUF
1913. Budapesti Korcsolyázó Egylet - I. E.V. XI. zománcozott, jelzetlen Ag jelvény (5.51g/21,5x21,5mm) T:2 tű akasztója letört Hungary 1913. Budapest Skating Club enamelled, hallmarked Ag badge (5.51g/21,5x21,5mm) C:XF hook of the pin is missing
30425.

1913. "Budapesti Korcsolyázó Egylet - I. E.V. XI." zománcozott, jelzetlen Ag jelvény (5.51g/21,5x21,5mm) T:2 tű akasztója letört Hungary 1913. "Budapest Skating Club" enamelled, hallmarked Ag badge (5.51g/21,5x21,5mm) C:XF hook of the pin is missing

4 000 HUF
9
~1920-1930. B (Buda Lövész Egylet?) aranyozott, zománcozott fém lövész gomblyukjelvény MORZSÁNYI J BUDAPEST gyártói jelzéssel (36mm) T:2 kis zománchiba Hungary ~1920-1930. B (Buda Shooting Club?) gilt, enamelled metal shooter button badge with makers mark MORZSÁNYI J BUDAPEST (36mm) C:XF small enamel error
30426.

~1920-1930. "B (Buda Lövész Egylet?)" aranyozott, zománcozott fém lövész gomblyukjelvény "MORZSÁNYI J BUDAPEST" gyártói jelzéssel (36mm) T:2 kis zománchiba Hungary ~1920-1930. "B (Buda Shooting Club?)" gilt, enamelled metal shooter button badge with makers mark "MORZSÁNYI J BUDAPEST" (36mm) C:XF small enamel error

8 000 HUF
~1920-1930. Budapesti Sporthorgászok Egyesülete 1909 zománcozott fém gomblyuk jelvény BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U.2. gyártói jelzéssel (25,5mm) T:2 Hungary ~1920-1930. Sportfishermens Association of Budapest 1909 enamelled metal button badge with makers mark BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U.2. (25,5mm) C:XF
30427.

~1920-1930. "Budapesti Sporthorgászok Egyesülete 1909" zománcozott fém gomblyuk jelvény "BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U.2." gyártói jelzéssel (25,5mm) T:2 Hungary ~1920-1930. "Sportfishermen's Association of Budapest 1909" enamelled metal button badge with maker's mark "BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U.2." (25,5mm) C:XF

3 000 HUF
~1920. Magyar Evezős Szövetség aranyozott, zománcozott fém gomblyukjelvény, hátoldalon BERÁN N BPEST gyártói jelzéssel (41,5x33mm) T:2 apró zománchiba és ph. Hungary ~1920. Hungarian Rowing Federation gilt, enamelled metal button badge, on the back with makers mark BERÁN N BPEST (41,5x33mm) C:XF tiny enamel and edge errors
30428.

~1920. "Magyar Evezős Szövetség" aranyozott, zománcozott fém gomblyukjelvény, hátoldalon "BERÁN N BPEST" gyártói jelzéssel (41,5x33mm) T:2 apró zománchiba és ph. Hungary ~1920. "Hungarian Rowing Federation" gilt, enamelled metal button badge, on the back with makers mark "BERÁN N BPEST" (41,5x33mm) C:XF tiny enamel and edge errors

9 000 HUF
24,32
26,47
~1920-1930. ASE aranyozott Br motoros vagy autós sportjelvény MORZSÁNYI JÓZSEF DÍSZMŰKÉSZÍTŐ / BUDAPEST, KÍGYÓ UTZCA 8. gyártói jelzéssel és szalaggal T:2- Hungary ~1920-1930. ASE gilt Br motorcyclist or motorist sport badge with makers mark MORZSÁNYI JÓZSEF DÍSZMŰKÉSZÍTŐ / BUDAPEST, KÍGYÓ UTZCA 8. and ribbon C:VF
30429.

~1920-1930. "ASE" aranyozott Br motoros vagy autós sportjelvény "MORZSÁNYI JÓZSEF DÍSZMŰKÉSZÍTŐ / BUDAPEST, KÍGYÓ UTZCA 8." gyártói jelzéssel és szalaggal T:2- Hungary ~1920-1930. "ASE" gilt Br motorcyclist or motorist sport badge with makers mark "MORZSÁNYI JÓZSEF DÍSZMŰKÉSZÍTŐ / BUDAPEST, KÍGYÓ UTZCA 8." and ribbon C:VF

5 000 HUF
~1920-1930. Országos Erdészeti Egyesület 1866 zománcozott fém gomblyuk jelvény MORZSÁNYI BUDAPEST VÁCI UTCA 36. gyártói jelzéssel (22mm) T:2 Hungary ~1920-1930. National Forestry Association 1866 enamelled metal button badge with makers mark MORZSÁNYI BUDAPEST VÁCI UTCA 36. (22mm) C:XF
30430.

~1920-1930. "Országos Erdészeti Egyesület 1866" zománcozott fém gomblyuk jelvény "MORZSÁNYI BUDAPEST VÁCI UTCA 36." gyártói jelzéssel (22mm) T:2 Hungary ~1920-1930. "National Forestry Association 1866" enamelled metal button badge with maker's mark "MORZSÁNYI BUDAPEST VÁCI UTCA 36." (22mm) C:XF

3 000 HUF
14
Szamosi Soós Vilmos (1885-1972) 1920. Magyar Nemzeti Szövetség 1919 Br jelvény tagsági jeggyel (27mm) T:2 kis patina Hungary 1920. Hungarian National Association 1919 Br badge with membership card. Sign.: Vilmos Szamosi Soós (27mm) C:XF small patina  HP 4959.
30431.

Szamosi Soós Vilmos (1885-1972) 1920. "Magyar Nemzeti Szövetség 1919" Br jelvény tagsági jeggyel (27mm) T:2 kis patina Hungary 1920. "Hungarian National Association 1919" Br badge with membership card. Sign.: Vilmos Szamosi Soós (27mm) C:XF small patina HP 4959.

3 000 HUF
Berán Nándor (1889-1965) ~1930. Magyar Vöröskereszt Ifjúsági Osztálya ezüstözött Br kitüntetés biztosítótűvel csokorszalagra rögzítve. A MAGYAR VÖRÖS KERESZT IFJÚSÁGI OSZTÁLYA / MACTE NOVA VIRTUTE PUER! (31mm) T:2,2- Hungary ~1930. Youth Department of the Red Cross silver plated Br decoration, fixed with safety pin on bow ribbon. Sign.: Nándor Berán (31mm) C:XF,VF HV 1197., HP 1455.
30432.

Berán Nándor (1889-1965) ~1930. "Magyar Vöröskereszt Ifjúsági Osztálya" ezüstözött Br kitüntetés biztosítótűvel csokorszalagra rögzítve. "A MAGYAR VÖRÖS KERESZT IFJÚSÁGI OSZTÁLYA / MACTE NOVA VIRTUTE PUER!" (31mm) T:2,2- Hungary ~1930. "Youth Department of the Red Cross" silver plated Br decoration, fixed with safety pin on bow ribbon. Sign.: Nándor Berán (31mm) C:XF,VF HV 1197., HP 1455.

5 000 HUF
19
~1930. Brassó - Arad Temesvár zománcozott fém jelvény (20x14,5mm) T:2- Hungary ~1930. Brassó - Arad Temesvár (Brasov - Arad Timisoara) enamelled metal badge (20x14,5mm) C:VF
30433.

~1930. "Brassó - Arad Temesvár" zománcozott fém jelvény (20x14,5mm) T:2- Hungary ~1930. "Brassó - Arad Temesvár (Brasov - Arad Timisoara)" enamelled metal badge (20x14,5mm) C:VF

4 400 HUF
11,89
12,94
~1930. Vármegyék és Városok Országos Mentőegyesülete - Budapest aranyozott, zománcozott Br gomblyukjelvény ARKANZAS BUDAPEST gyártói jelzéssel (50mm) T:2- zománchiba Hungary ~1930. National Rescue Society of Counties and Towns gilt, enamelled Br button badge with makers mark ARKANZAS BUDAPEST (50mm) C:VF enamel error HV 1647.
30434.

~1930. "Vármegyék és Városok Országos Mentőegyesülete - Budapest" aranyozott, zománcozott Br gomblyukjelvény "ARKANZAS BUDAPEST" gyártói jelzéssel (50mm) T:2- zománchiba Hungary ~1930. "National Rescue Society of Counties and Towns" gilt, enamelled Br button badge with makers mark "ARKANZAS BUDAPEST" (50mm) C:VF enamel error HV 1647.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF