Books: travelling, cities

Number of items: 21

Pecht, Friedrich: Venedigs Kunstschätze. Gallerie der Meisterwerke Venetianischer Malerei in Stahlstich. Mit erläuterndem Text von Friedrich Pecht. Herausgegeben vom Oesterreichischen Lloyd. Triest, 1860. Österr. Lloyd. 36 acélmetszettel. Korabeli, gerincén csúnyán javított egészvászon kötésben / With 36 steel-engravings. In full linen binding badly repaired on the spine.
11782.

5 000 HUF
Captain James Cooks First Voyage Round the World, with an account of his life previous that period. Adapted to the use of schools and selfstudy by an English-German phraseology. Englisches Lesebuch, James Cooks Erste Reise um die Welt. Mit einer englisch-deutschen Phraseologie zur Erleichterung des Übersetzens bei dem Schul- und Privatgebrauch versehen. Szerk.: Kipiis, A[ndrew]. Leipzig, 1826, Ernst Fleischer James Cook útleírása angol nyelven, nyelvtanulók számára összeállított angol-német szószedettel. Kissé kopottas kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. /  Hardcover, a bit worn out, otherwise in good condition.
11783.

Captain James Cook's First Voyage Round the World, with an account of his life previous that period. Adapted to the use of schools and selfstudy by an English-German phraseology. Englisches Lesebuch, James Cook's Erste Reise um die Welt. Mit einer englisch-deutschen Phraseologie zur Erleichterung des Übersetzens bei dem Schul- und Privatgebrauch versehen. Szerk.: Kipiis, A[ndrew]. Leipzig, 1826, Ernst Fleischer James Cook útleírása angol nyelven, nyelvtanulók számára összeállított angol-német szószedettel. Kissé kopottas kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. / Hardcover, a bit worn out, otherwise in good condition.

20 000 HUF
54,05
58,82
Essen an den Ruhr Dem Kongreß für Innere Mission der Evangelische Kirche Deutschlands... Essen, 1907. Thaden u. Schmermann. A város ismertetésével, sok képpel és a város kihajtható térképével. Gerincén kissé hibás papírkötésben. / With many pictures and a large map of the city. Paper binding with small missing part. 142p.
11784.

3 000 HUF
Baedeker: Olaszország. Rengeteg térképpel. / Karl Baedekker: Italien tourist guide with maps and pictures. Leipzig 1926. Baedeker. 462p.
11785.

4 000 HUF
Baedekker: Great Britain - Nagy Britannia útikönyv. Rengeteg térképpel. / Karl Baedekker: Great Britain tourist guide with maps and pictures. Leipzig 1897. Baedekker. 556p.
11786.

3 000 HUF
Baedekker: Holland útikönyv. Rengeteg térképpel. / Karl Baedekker: Holland tourist guide with maps and pictures. Leipzig 1927. Baedekker. 236p.
11787.

3 000 HUF
Baedeker: Alsó-Olaszország. Rengeteg térképpel. / Karl Baedekker: Unter-Italien tourist guide with maps and pictures. Leipzig 1899. Baedeker. 426p.
11788.

3 000 HUF
Baedekker: Párizs útikönyv. Rengeteg térképpel. / Karl Baedekker: Paris tourist guide with maps and pictures. Leipzig 1927. Baedekker. 432p.
11789.

3 000 HUF
Baedeker: Svájc útikönyv. Rengeteg térképpel. / Karl Baedekker: Schweiz tourist guide with maps and pictures. Leipzig 1927. Baedeker. 600p.
11790.

3 000 HUF
Az Osztrák - Magyar Monarchia írásban és képben. Rudolf trónörökös kezdeményezéséből és közreműködésével. I.-XXI. kötet. Teljes sorozat!  Bp. 1886-1901. M. Kir. Államnyomda. Teljes magyar nyelvű sorozat. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Egy kötet kötése hátoldalt kissé sérült, másik köteten apró kosz egyébként kívülről nagyon szép állapotú, egységes sorozat. Egészvászon kötésben.
11791.

380 000 HUF
1 027,03
1 117,65
Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Sziklay János - Borovszky Samu. 1-25. köt. Teljes sorozat! Esztergom vármegye két kiadásban is. Kötetei: Abauj-Torna vármegye és Kassa. Bp. 1896. ,,Apollo. Bács-Bodrog vármegye. 1. köt. Bp. (1909), Orsz. Monografia Társ. Bács-Bodrog vármegye. 2. köt. Bp. (1909), Orsz. Monografia Társ. (gerincen apró sérülés, 279. oldal tetején sérült) Bars vármegye. ( Bp. (1903), ,,Apollo. Bihar vármegye és Nagyvárad. Bp. (1901. ,,Apollo. Esztergom vármegye Bp. (1910), Orsz Monografia Társ. (Esztergom várhegy műmelléklet hiányzik) külön és  Esztergom vármegye Bp. (1910), Orsz Monografia Társ. (Esztergom várhegy műmelléklet hiányzik) Hozzákötve: Győr vármegye Bp. (1910), Orsz. Monografia Társ. Fiume és a magyar-horvát tengerpart. Bp. (1900), ,,Apollo. Gömör-kishont vármegye Bp. (1903), ,,Apollo. Heves vármegye Bp. (1910), Orsz. Monografia Társ. (hátsó borító kopott, megye térkép alja megragasztva, foltos lapok) Hont vármegye és Selmeczbánya sz. kir. város Bp. (1906), Orsz. Monografia Társ. Komárom vármegye és Komárom sz. kir. város. Bp. (1907), Orsz. Monografia Társ. Nógrád vármegye. Bp. (1911), Orsz. Monografia Társ. Nyitra vármegye. Bp. (1900), ,,Apollo. Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye. 1. köt. Bp. (1910), Orsz. Monografia Társ. (néhány beleírással) Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye. 2. köt. Bp. (1910), Orsz. Monografia Társ. Pozsony vármegye. Bp. (1895), ,,Apollo. Somogy vármegye. Szerk. Csánki Dezső. Bp. é. n. Orsz. Monografia Társ. (Gerinc felül javított) Szabolcs vármegye. Bp. (1900), ,,Apollo. Szatmár vármegye. Bp. 1908. Orsz. Monografia Társ. (Gerinc negyede pótolt, előzéklapból szöveget nem érintő hiány) Hozzákötve: Szatmárnémeti sz. kir. város. Bp. (1908), Orsz. Monografia Társ. Temes vármegye. Bp. é. n. Orsz. Monografia Társ. Hozzákötve: Temesvár. Bp. é. n. Orsz. Monografia Társ. Torontál vármegye. Bp. (1911), Orsz. Monografia Társ. Vas vármegye. Bp. 1898. ,,Apollo. Zemplén vármegye és Sátoraljaújhely r. t. város. Bp. é. n. ,,Apollo. Minden kötet rendkívül gazdagon illusztrálva, színes képekkel és térképekkel, a fenti hibákon kívül jó állapotban hiány nélkül. Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon-kötésben, változó állapotban. Egy kivétellel piros lapszéllel. Egyben nagyon ritka!
11792.

Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Sziklay János - Borovszky Samu. 1-25. köt. Teljes sorozat! Esztergom vármegye két kiadásban is. Kötetei: Abauj-Torna vármegye és Kassa. Bp. 1896. ,,Apollo". Bács-Bodrog vármegye. 1. köt. Bp. (1909), Orsz. Monografia Társ. Bács-Bodrog vármegye. 2. köt. Bp. (1909), Orsz. Monografia Társ. (gerincen apró sérülés, 279. oldal tetején sérült) Bars vármegye. ( Bp. (1903), ,,Apollo". Bihar vármegye és Nagyvárad. Bp. (1901. ,,Apollo". Esztergom vármegye Bp. (1910), Orsz Monografia Társ. (Esztergom várhegy műmelléklet hiányzik) külön és Esztergom vármegye Bp. (1910), Orsz Monografia Társ. (Esztergom várhegy műmelléklet hiányzik) Hozzákötve: Győr vármegye Bp. (1910), Orsz. Monografia Társ. Fiume és a magyar-horvát tengerpart. Bp. (1900), ,,Apollo". Gömör-kishont vármegye Bp. (1903), ,,Apollo". Heves vármegye Bp. (1910), Orsz. Monografia Társ. (hátsó borító kopott, megye térkép alja megragasztva, foltos lapok) Hont vármegye és Selmeczbánya sz. kir. város Bp. (1906), Orsz. Monografia Társ. Komárom vármegye és Komárom sz. kir. város. Bp. (1907), Orsz. Monografia Társ. Nógrád vármegye. Bp. (1911), Orsz. Monografia Társ. Nyitra vármegye. Bp. (1900), ,,Apollo". Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye. 1. köt. Bp. (1910), Orsz. Monografia Társ. (néhány beleírással) Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye. 2. köt. Bp. (1910), Orsz. Monografia Társ. Pozsony vármegye. Bp. (1895), ,,Apollo". Somogy vármegye. Szerk. Csánki Dezső. Bp. é. n. Orsz. Monografia Társ. (Gerinc felül javított) Szabolcs vármegye. Bp. (1900), ,,Apollo". Szatmár vármegye. Bp. 1908. Orsz. Monografia Társ. (Gerinc negyede pótolt, előzéklapból szöveget nem érintő hiány) Hozzákötve: Szatmárnémeti sz. kir. város. Bp. (1908), Orsz. Monografia Társ. Temes vármegye. Bp. é. n. Orsz. Monografia Társ. Hozzákötve: Temesvár. Bp. é. n. Orsz. Monografia Társ. Torontál vármegye. Bp. (1911), Orsz. Monografia Társ. Vas vármegye. Bp. 1898. ,,Apollo". Zemplén vármegye és Sátoraljaújhely r. t. város. Bp. é. n. ,,Apollo". Minden kötet rendkívül gazdagon illusztrálva, színes képekkel és térképekkel, a fenti hibákon kívül jó állapotban hiány nélkül. Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon-kötésben, változó állapotban. Egy kivétellel piros lapszéllel. Egyben nagyon ritka!

700 000 HUF
1 891,89
2 058,82
Magyarország vármegyéi és városai: Bács-Bodrog vármegye II. Szerk.: Balogh Gyula et al. Bp., (1909), Apollo. Gazdagon díszített vászonkötésen, piros lapszélekkel, nagyon szép állapotban.
11793.

22 000 HUF
59,46
64,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF