Books: Science and technology

Number of items: 18

Votteler, Chr., Schleyer, A.: Die Säugetiere der Erde Fürth I. B. cca 1890. Löwensohn. 169 képpel és 30 szíbes litho táblával a szövegben. Laza, egy helyt elvált félvászon kötésben. Biai Vöglein István tulajdonosi névbejegyzésével. / With 169 illustrations and 30 colored litho images in the text. Half linen binding, a bit loose.
11864.

6 000 HUF
Schleyer, Dr. August - Neunzig, Karl: Die Vögel der Erde Führt i. B. cca 1895. Verlag Löwensohn 30 szíbes litho táblával a szövegben. Laza, egy helyt elvált félvászon kötésben. Biai Vöglein István tulajdonosi névbejegyzésével. / With 169 illustrations and 30 colored litho images in the text. Lose, a bit parted half linen binding.
11865.

8 000 HUF
Henne, Heinrich: Die Wasserräder u. Turbinen, ihre Berechnung und Konstruktion. Elementares Lehr- und Handbuch für Techniker, Mühlebauer, Fabrikanten und zum Gebrauch in Maschinenbau-Fachschulen. Leipzig, 1903. Verlag von Bernh. Friedr. Voigt. 18 folio táblával / 18 folio tables. Félvászon kötésben, nagyon szép állapotban / In half linen binding, in very good condition.
11866.

10 000 HUF
27,03
29,41
Scheriber, Guido: Lehrbuch der darstellenden Geometrie nach Monges Geometrie descriptive vollständig bearbeitet. Erste Lieferung. Karlsruhe und Freyburg, 1828. Herderschen Kunst- und Buchhandlung. 210p. 33 kőnyomatos táblával és egy címképpel. KIadói papírkötésben, gerince sérült, foltos. / With 33 lithographic tables and a table of Monge, stained, in original paper binding, with damaged spine.
11867.

10 000 HUF
27,03
29,41
Handbuch über den montanistischen Staatsbeamten-Gewerken und gewerkschaftliche Beamtenstand des ősterreichischen Kaiserthums für das Jahr 1848. Wien, 1848, Ferdinand Ullrich. Kopott vászonkötésbe, egyébként jó állapotban. /  In a worn out linen binding, otherwise in good condition.
11868.

28 000 HUF
75,68
82,35
Kerpely, Anton: Das Eisenhüttenwesen in Ungarn, sein Zustand und seine Zukunft. Schemnitz [Selmecbánya], 1872, szerzői kiadás. Kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. /  In a bit worn out half linen binding, otherwise in good condition.
11869.

16 000 HUF
43,24
47,06
Martius, Johann Nikolaus: Unterricht in der natürlichen Magie, oder zu allerhand belustigenden und nützlichen Kunststücken völlig umgearbeitet von Gottfried Erich Rosenthal. Band 4 mit 13 Kupfern.  Berlin und Stettin, 1790. Nicolai, 13 kihajtható egészoldalas metszettel. Korabeli karton kötésben, jó állapotban. / With 13 fold our etchings in full page size, in cartboard binding, in good condition.
11870.

26 000 HUF
70,27
76,47
Haun, Otto: Moderne Schlosser- und Schmiedearbeiteneine Sammlung Leichtausführbarer Entwürfe. 24 Folio tábla. Egészvászon kötésben, jó állapotban / 24 Folio tables in half linen binding, in good condition.
11871.

10 000 HUF
27,03
29,41
Diószegi Sámuel - Fazekas Mihály: Magyar fűvész könyv. Melly a két magyar hazábann találtatható növevényeknek megesmerésére vezet, A Linné alkotmánya szerént. 1-2. rész (egybekötve).  Első rész. Eggyhímesek - sokhímesek. Második rész. Kétfőbbhímesek - Lopvanöszök. Debreczenbenn, 1807, Csáthy. XVI, 608p. Megviselt félvászon kötésben, lapok, tiszta, jó állapotban.
11872.

Diószegi Sámuel - Fazekas Mihály: Magyar fűvész könyv. Melly a két magyar hazábann találtatható növevényeknek megesmerésére vezet, A' Linné alkotmánya szerént. 1-2. rész (egybekötve). Első rész. Eggyhímesek - sokhímesek. Második rész. Kétfőbbhímesek - Lopvanöszök. Debreczenbenn, 1807, Csáthy. XVI, 608p. Megviselt félvászon kötésben, lapok, tiszta, jó állapotban.

40 000 HUF
108,11
117,65
Kossuth Ferencz: Adatok a Duna- Száva csatorna és az Adria felé vezetendő viziút kérdéséhez. Bp. 1908. Athenaeum. 127 l. 1 sztl. 5 t. (kétoldalas, kihajtható, ebből egy színes Közép-Európa térkép). 3 l. 1 t. (kétoldalas). 5 l. 1 t. (kétoldalas). 3 l. 1 t. (kétoldalas). 4 l. 1 t. (kétoldalas). 3 l. 1 t. (kétoldalas). Ritka szakmunka a XX. század elején tervezendő európai vízi utakról. Eredeti papírborítóval, javított gerinccel
11873.

20 000 HUF
54,05
58,82
Wagner János: Magyarország virágos növényei: A Hoffmann K. növényatlaszának képeivel. A dr. Hoffmann Gy. A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. Bp., 1903, K. M. Természettudományi Társulat. (Athenaeum ny.). VIII, 241p., 67t. (kromolitográfia). Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. kötet. Kiadói, kissé kopottas, aranyozott, vaknyomásos vászonkötésben.
11874.

12 000 HUF
32,43
35,29
Mágócsy Dietz Sándor: A növények táplálkozása tekontettel a gazdasági növényekre. Bp. 1909. KMTT., 716p. Gazdag képanyaggal. Dedikált első kiadás! Páter Béla (1860-1938) botanikus, a gyógynövénykutatás megteremtője Magyarországon. Kiadói, festett Gottermayer egészvászon kötésben, gerincen kis hibával.
11875.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF