Number of items: 34

Ninive. Fortgesezte Fragmente über die dermaligen politischen Angelegenheiten in Ungarn. h. n., 1790, im römischen Reich. Kissé megviselt kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. /  In worn out hardcover binding, otherwise in good condition.
11970.

14 000 HUF
37,84
41,18
Bloch A.: Harmonische Schulung des Frauenkörpers Nach gesundheitlichen Richtlinien in Bildern. Stuttgart, 1926. Dieck & Co. Sok illusztrációval. Egészvászon kötésben, néhány lap kijár. / With many nude illusrtartions. In full linen binding, some pages come out.
11971.

4 000 HUF
Eipper, Paul: Zirkus. Tiere Menschen Wanderseligkeit. Berlin, 1930, Dietrich Reimer (Ernst Vohsen) Verlag. Számos érdekes képpel. Biai-Föglein István (1905-1974) festő tulajdonosi bejegyzésével. Kopott, utólag ragasztott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. + Aeros bemutatja: 150 év a porondon. A németországi Aeros Nagycirkusz magyar nyelvű ismertető prospektusa, képekkel, írásokkal. Pátria, 1959. /  With many interesting illustrations and the proprietary signature of Hungarian painter István Biai-Föglein (1905-1974). In a bit worn out linen binding, otherwise in good condition. + A prospectus of the German Zirkus Aeros in Hungarian from 1959, with illustrations.
11972.

4 000 HUF
Széchenyi István, gróf: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előitélet eligazítására.  Pest, 1831. Füskúti Landerer. [10] + XL + 41-539 + [5] p. Első kiadás! Korabeli, aranyozott gerincű vászonkötésben, a táblákon vaknyomásos díszítésekkel. Néhány lap enyhén foltos, ettől eltekintve szép példány.
11973.

50 000 HUF
135,14
147,06
Széchenyi István, gróf: Hitel. Negyedik kiadás. Pesten, 1832. Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István. XX, (1), 22-270, (2) p. Aranyozott gerincű egészvászon kötésben, jó állapotban.
11974.

16 000 HUF
43,24
47,06
Széchenyi István, gróf: Magyar játékszinrül. Pest, 1832. Füskúti Landerer. [2] + 94 p. Első kiadás. A példányok egy részében található kék lapocska - melyen Széchenyi a mű németre fordítását nem javasolja - hiányzik, maga a mű teljes. Szentkirályi Vaknyomott egészvászon kötésben, lapok foltosak, de jó állapotban.
11975.

60 000 HUF
162,16
176,47
Széchenyi István, gróf: Magyarország kiváltságos lakosihoz (Pest, 1844. Beimel József.) 36p. Első kiadás! A közadózás és a telekdíj mellett érvelő politikai röpirat az Adó és két garas című cikksorozat folytatásaként jelent meg a Társalkodó című folyóirat mellékleteként, önállóan is forgalomba került. Korabeli, vaknyomott egészvászon kötésben, jó állapotban.
11976.

40 000 HUF
108,11
117,65
Kállay Ferenc: A szozat criticai bírálatja. Szerző báró Wesselényi Miklós, bíráló: Kállay Ferencz. Pest, 1843. Trattner. A mű Wesselényi: Szózat a magyar és szláv nemzetiség ügyében. c. munkájának bírálataként készült 38p. Korabeli vaknyomott egészvászon kötésben. Jó állapotban. Ritka!
11977.

Kállay Ferenc: A' szozat criticai bírálatja. Szerző báró Wesselényi Miklós, bíráló: Kállay Ferencz. Pest, 1843. Trattner. A mű Wesselényi: Szózat a' magyar és szláv nemzetiség' ügyében. c. munkájának bírálataként készült 38p. Korabeli vaknyomott egészvászon kötésben. Jó állapotban. Ritka!

8 000 HUF
16
Desewffy Jósef, gróf: A Hitel czímü munka taglalatja. Kassa, 1831. Werfer Károly. 260 + [3] p. Első kiadás! A Hitel által kirobantott vita érdekes darabja. Korabeli vaknyomott vászonkötésben. Jó állapotú, nagyon enyhén foltos példány.
11978.

16 000 HUF
43,24
47,06
Zaborszky Alajos: A Pesti Hirlap elleni gyanusítások és haladás. Pesten, (1841). Landerer és Heckenast. 54 p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben. Szép állapotban. 20 cm
11979.

10 000 HUF
27,03
29,41
Fáy András: Az elszegényedések. Emberbaráti, hazafiúi, és politikai vázlatok. Pest, 1862. Engel és Mandello. 1t. (a szerző kőnyomatú mellképe)+(2)+103p. Első kiadás! A szerző e művében az elszegényedés okait tárgyalja. Pl.: munkatehetetlenség, pazarlás, fényűzés, házvitel hibás kiszámításai, a szenvedélyek túlságos túlságos követése, merész vállalkozások és hitelbe vásárlás. Korabeli aranyozott, vaknyomott egészvászon kötésben. Szép állapotban
11980.

15 000 HUF
40,54
44,12
Gróf Széchenyi István naplói. Adalék a nagy hazafi jellemrajzához. Összeáll. Zichy Antal. Bp., 1884, Athenaeum. Aranyozott lapszélekkel, kopott, gazdagon díszített, dombornyomott bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
11981.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF