Books: History

Number of items: 11

Krönungs Album. 8. Juni 1867.: Mit 20 Illustrationen von den Künstlern Kolarz, Kriehuber, Katzler und Jankó... Text von Dr. Max Falk und Adolf Dux. / A korornázás emlékére kiadott album kőnyomatos és fanyomatos illusztrációkkal. Pest, 1867. Gebrüder Deutsch. 60 [2] p. 20 t. 2 alaprajz. Félvászon-kötésben, hátoldalán folttal, sarkán kopásnyommal 24x29 cm
11826.

15 000 HUF
40,54
44,12
Dayot, Armand: Napoleon I. in Bild und Wort. Leipzig, 1897. H. Schmidt & C. Günther. Több, mint 500 illusztrációval, aranyozott, kissé sérült félbőr kötésben. / With over 500 illustrations. In slightly damaged half leather binding.
11827.

6 000 HUF
Ch. Farine: Deux pirates au XVI. siécle. Paris, 1869. Paul Ducrocq. Sok illusztrációval,kissé sérült egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, Biai Vöglein István tulajdonosi névbejegyzésével. / With many illustrations. In slightly damaged leather binding.
11828.

6 000 HUF
Horvát István: Rajzolatok a magyar nemzet legrégiebb történeteiből. Figyelem gerjesztésül ki adta - - a Széchenyi országos könyvtár őrzője a Magyar Nemzeti Múzeum mellett. Pesten, 1825. Petrózai Trattner. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, körül festett lapszélekkel. 132p. Néhány oldalon ceruzás bejegyzéssel, két oldalon apró, szöveget nem érintő hiánnyal, egyébként szép állapotban.
11829.

Horvát István: Rajzolatok a' magyar nemzet legrégiebb történeteiből. Figyelem gerjesztésül ki adta - - a Széchenyi országos könyvtár őrzője a' Magyar Nemzeti Múzeum mellett. Pesten, 1825. Petrózai Trattner. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, körül festett lapszélekkel. 132p. Néhány oldalon ceruzás bejegyzéssel, két oldalon apró, szöveget nem érintő hiánnyal, egyébként szép állapotban.

16 000 HUF
43,24
47,06
Deér József (szerk.): Erdély. 4db térképmelléklettel. Sok fotóval illusztrált kiadvány. Budapest, 1940, Magyar Történelmi Társulat. Aranyozott gerincű, kiadói egészvászon kötésben. jó állapotban
11830.

9 000 HUF
24,32
26,47
Thierry, Amadé: Attila történeti kor- és jellemrajza Jegyzetekkel fordította és felvilágosítá Szabó Károly. Pest, 1855. Geibel Ármin. VIII, 183 l. 1 sztl. lev. Aranyozott gerincű egészvászon kötésben, jó állapotban. Egy két enyhe folttal.
11831.

8 000 HUF
Gőcze Rezső: Szombathely francia megszállása 1809-ben. Szombathely, 1944., Martineum. Papírkötésben, jó állapotban.
11832.

3 200 HUF
8,65
9,41
Hettner Alfréd: Anglia világuralma és a háború. Bp. 1918. MTA. 310 p. Fordította Szánthó Gyula. Kiadói kartonkötésben jó állapotban.
11833.

2 400 HUF
Róheim Géza: Magyar néphit és népszokások. Bp. (1925.) Athenaeum. 342p. Korabeli félvászon kötésben
11834.

2 600 HUF
7,03
7,65
Pflug-Hartung, Dr. Julius v.: Napoleon I. 1. Revolution und Kaiserreich 2. Das Erwachen der Völker;  Berlin, J.W. Spaeth Verlag, Festett egészvászon kötésben, kis kopásoktól eltekintve jó állapotban / In slightly damaged linen binding
11835.

20 000 HUF
54,05
58,82
Mátrai Ferenc Béla: A székelyek földjén. A címlapot Wesely Norbert festőművész rajzolta. Bp., 1928, Lampel. 64 p. Fűzve, kis hibás kiadói papírborítóban. A szerző érdekes tartalmú ajánlásával.
11836.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF