Faleristics

Number of items: 40

1904. A Magyar Országos Tűzoltó Szövetség X éves Szolgálati Érme aranyozott Br kitüntetés szalaggal, tűzoltósisakkal T:2 apró ly., kis patina Hungary 1904. The Hungarian Fireman Association, X years service medal gilt Br decoration on ribbon with fireman-helmet suspension C:XF small hole, small patina
30440.

1904. "A Magyar Országos Tűzoltó Szövetség X éves Szolgálati Érme" aranyozott Br kitüntetés szalaggal, tűzoltósisakkal T:2 apró ly., kis patina
Hungary 1904. "The Hungarian Fireman Association, X years service medal" gilt Br decoration on ribbon with fireman-helmet suspension C:XF small hole, small patina

5 000 HUF
9
1908. Kispest-Szentlőrinci Lövészegyesület - Mindent a hazáért / K.SZ.L.E. 1906 jelzett Ag díjérem mellszalaggal, S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár) gyártói jelzéssel (Br.:33,22g/0.800/48,5mm) T:2 patina Hungary 1908. Shooting Association of Kispest-Szentlőrinc / K.SZ.L.E. 1906 hallmarked Ag award medal with ribbon and makers mark S.G.A. (Br.:33,22g/0.800/48,5mm) C:XF patina
30441.

1908. "Kispest-Szentlőrinci Lövészegyesület - Mindent a hazáért / K.SZ.L.E. 1906" jelzett Ag díjérem mellszalaggal, "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" gyártói jelzéssel (Br.:33,22g/0.800/48,5mm) T:2 patina
Hungary 1908. "Shooting Association of Kispest-Szentlőrinc / K.SZ.L.E. 1906" hallmarked Ag award medal with ribbon and makers mark "S.G.A." (Br.:33,22g/0.800/48,5mm) C:XF patina

4 000 HUF
15
~1910-1920. Szegedi Katholikus Kör jelzett, zománcozott Ag nyakkendőtű (21mm) T:1- Hungary ~1910-1920. Katholic Circle of Szeged hallmarked, enamelled Ag tiepin (21mm) C:AU
30442.

~1910-1920. "Szegedi Katholikus Kör" jelzett, zománcozott Ag nyakkendőtű (21mm) T:1- Hungary ~1910-1920. "Katholic Circle of Szeged" hallmarked, enamelled Ag tiepin (21mm) C:AU

3 000 HUF
Lányi Dezső (1879-1951) / Klett és Szeiler (vésnöküzem) 1913. Magyarországi Vas- és Fémmunkások Központi Szövetsége 1903-1913 bronz ovális jelvény (37x57mm) T:2,2- Hungary 1913. Cantral Assicoation of Hungarian Iron and Metal Workers 1903-1913 bronze oval badge. Sign.: LÁNYI, KLETT ÉS SZEILER (37x57mm) C:aXF
30443.

Lányi Dezső (1879-1951) / Klett és Szeiler (vésnöküzem) 1913. "Magyarországi Vas- és Fémmunkások Központi Szövetsége 1903-1913" bronz ovális jelvény (37x57mm) T:2,2- Hungary 1913. "Cantral Assicoation of Hungarian Iron and Metal Workers 1903-1913" bronze oval badge. Sign.: LÁNYI, KLETT ÉS SZEILER (37x57mm) C:aXF

3 400 HUF
9,19
10,00
1919. MSZP - Magyarországi Szocialista Párt a mindössze három hónapig létező első magyar állampárt zománcozott fém gomblyukjelvénye HAWEL P. BPEST HOLLÓ U. 15. gyártói jelzéssel (18,5x13mm) T:2 Hungary 1919. Socialist Party of Hungary enamelled metal button badge with makers mark HAWEL P. BPEST HOLLÓ U. 15. (18,5x13mm) C:XF
30444.

1919. "MSZP - Magyarországi Szocialista Párt" a mindössze három hónapig létező első magyar "állampárt" zománcozott fém gomblyukjelvénye "HAWEL P. BPEST HOLLÓ U. 15." gyártói jelzéssel (18,5x13mm) T:2
Hungary 1919. "Socialist Party of Hungary" enamelled metal button badge with makers mark "HAWEL P. BPEST HOLLÓ U. 15." (18,5x13mm) C:XF

3 000 HUF
~1920. GANZ - 1871 zománcozott fém dalos jelvény JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7. gyártói jelzéssel (39x22mm) T:2,2- zománchiba  Hungary ~1920. GANZ - 1871 enamelled metal choir badge with makers mark JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7. (39x22mm) C:XF,VF enamel error
30445.

~1920. "GANZ - 1871" zománcozott fém dalos jelvény "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7." gyártói jelzéssel (39x22mm) T:2,2- zománchiba Hungary ~1920. "GANZ - 1871" enamelled metal choir badge with makers mark "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7." (39x22mm) C:XF,VF enamel error

3 000 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1926. Budapest 1926 / 1902 aranyozott Br medál (23x18mm) T:2 Hungary 1926. Budapest 1926 / 1902 gilt Br medal (23x18mm) C:XF
30446.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1926. "Budapest 1926 / 1902" aranyozott Br medál (23x18mm) T:2 Hungary 1926. "Budapest 1926 / 1902" gilt Br medal (23x18mm) C:XF

3 000 HUF
1926. 1896 - Vándor Kedv Kerékpárkör Budapest / 1896 - 30 éves Jubileuma - 1926 jelzett Ag emlékérem FA beütéssel (21.14g/0.750/38mm) + ~1930. Ag korcsolyázó érem S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár) jelzéssel (12.18g/0.800/30mm) + Berán Lajos (1882-1943) 1935. Magyar Királyi Államvasutak Sportegyesületeinek Ligája / Mezei 1935.I.cs.I. jelzett Ag díjérem (14.43g/31mm) + 1940. Matolay Elek - 1836-1883 / 1940. Tornászbajnokságok Ag díjérem LE (Ludvig Ede) beütéssel (13.03g/0.800/30mm) + 1940. A szép győzelem emlékére Győrytől / 1940. Kovács II. Sampion jelzett Ag díjérem ADLER D. POZSONY gyártói jelzéssel (38.53g/0.800/55x33mm) T:2,2- Hungary 1926. 1896 - Vándor Kedv Bicykle Circle Budapest / 1896 - 30th Jubilee - 1926 hallmarked Ag medal with FA mark (21.14g/0.750/38mm) + ~1930. Ag skater award medal with makers mark S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár) (12.18g/0.800/30mm) + 1935. League of Sports Clubs of Hungarian Royal National Railways hallmarked Ag award medal. Sign.: Lajos Berán (14.43g/31mm) + 1940. Elek Matolay - 1836-1883 Ag award medal with LE (Ede Ludvig) mark (13.03g/0.800/30mm) + 1940. From Győry to the Memory of the Nice Victory hallmarked Ag award medal with makers mark ADLER D. POZSONY (38.53g/0.800/55x33mm) C:XF,VF
30447.

1926. "1896 - "Vándor Kedv" Kerékpárkör Budapest / 1896 - 30 éves Jubileuma - 1926" jelzett Ag emlékérem "FA" beütéssel (21.14g/0.750/38mm) + ~1930. Ag korcsolyázó érem "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" jelzéssel (12.18g/0.800/30mm) + Berán Lajos (1882-1943) 1935. "Magyar Királyi Államvasutak Sportegyesületeinek Ligája / Mezei 1935.I.cs.I." jelzett Ag díjérem (14.43g/31mm) + 1940. "Matolay Elek - 1836-1883 / 1940. Tornászbajnokságok" Ag díjérem "LE (Ludvig Ede)" beütéssel (13.03g/0.800/30mm) + 1940. "A szép győzelem emlékére Győrytől / 1940. Kovács II. Sampion" jelzett Ag díjérem "ADLER D. POZSONY" gyártói jelzéssel (38.53g/0.800/55x33mm) T:2,2- Hungary 1926. "1896 - "Vándor Kedv" Bicykle Circle Budapest / 1896 - 30th Jubilee - 1926" hallmarked Ag medal with "FA" mark (21.14g/0.750/38mm) + ~1930. Ag skater award medal with makers mark "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" (12.18g/0.800/30mm) + 1935. "League of Sports Clubs of Hungarian Royal National Railways" hallmarked Ag award medal. Sign.: Lajos Berán (14.43g/31mm) + 1940. "Elek Matolay - 1836-1883" Ag award medal with "LE (Ede Ludvig)" mark (13.03g/0.800/30mm) + 1940. "From Győry to the Memory of the Nice Victory" hallmarked Ag award medal with makers mark "ADLER D. POZSONY" (38.53g/0.800/55x33mm) C:XF,VF

11 000 HUF
29,73
32,35
1929. A Magyar Társadalom Legjobbjainak - A T.E.SZ. 1929 a Társadalmi Egyesületek Szövetségének kitüntetése, nemzetiszínű zománcozással díszített kereszt csillagon, közepén angyalos magyar címer díszítménnyel, hátoldalon szöveggel és két rögzítőpánttal ellátva, BOCZÁN GY. BUDAPEST VII. RÁKÓCZI ÚT 6. gyártói jelzéssel (76mm) T:2 Hungary 1929. Societys Finest enamelled decoration of the League of the Social Associations, with makers mark BOCZÁN GY. BUDAPEST VII. RÁKÓCZI ÚT 6. (76mm) C:XF
30448.

1929. "A Magyar Társadalom Legjobbjainak - A T.E.SZ. 1929" a Társadalmi Egyesületek Szövetségének kitüntetése, nemzetiszínű zománcozással díszített kereszt csillagon, közepén angyalos magyar címer díszítménnyel, hátoldalon szöveggel és két rögzítőpánttal ellátva, "BOCZÁN GY. BUDAPEST VII. RÁKÓCZI ÚT 6." gyártói jelzéssel (76mm) T:2 Hungary 1929. "Society's Finest" enamelled decoration of the League of the Social Associations, with maker's mark "BOCZÁN GY. BUDAPEST VII. RÁKÓCZI ÚT 6." (76mm) C:XF

160 000 HUF
432,43
470,59
~1930. Királyi Magyar Automobil-Club Vezetője aranyozott fém jelvény BERÁN N. BPEST gyártói jelzéssel, Szekeres János 256. gravírozással (46mm) T:2 Hungary ~1930. Leader of the Hungarian Royal Automobile-Club gilt metal badge with makers mark BERÁN N. BPEST and engraving Szekeres János 256. (46mm) C:XF
30449.

~1930. "Királyi Magyar Automobil-Club Vezetője" aranyozott fém jelvény "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel, "Szekeres János 256." gravírozással (46mm) T:2 Hungary ~1930. "Leader of the Hungarian Royal Automobile-Club" gilt metal badge with makers mark "BERÁN N. BPEST" and engraving "Szekeres János 256." (46mm) C:XF

6 000 HUF
~1930. OMDSZ - Országos Magyar Dalos Szövetség zománcozott fém gomblyuk jelvény Paulik K. Budapest gyártói jelzéssel (24,5x20mm) T:2 kis zománchiány Hungary ~1930. OMDSZ - National Hungarian Song Association enamelled metal button badge with makers mark Paulik K. Budapest (24,5x20mm) C:XF small enamell missing
30450.

~1930. "OMDSZ - Országos Magyar Dalos Szövetség" zománcozott fém gomblyuk jelvény "Paulik K. Budapest" gyártói jelzéssel (24,5x20mm) T:2 kis zománchiány
Hungary ~1930. "OMDSZ - National Hungarian Song Association" enamelled metal button badge with makers mark "Paulik K. Budapest" (24,5x20mm) C:XF small enamell missing

3 000 HUF
~1930-1940. BBTE (Budapesti Budai Torna Egylet) 1869 sorszámozott aranyozott, zománcozott fém kitűző (14x12mm) T:2 Hungary ~1930-1940. BBTE (Buda Sport Club of Budapest) 1869 numbered gilt, enamelled metal pin (14x12mm) C:XF
30451.

~1930-1940. "BBTE (Budapesti Budai Torna Egylet) 1869" sorszámozott aranyozott, zománcozott fém kitűző (14x12mm) T:2 Hungary ~1930-1940. "BBTE (Buda Sport Club of Budapest) 1869" numbered gilt, enamelled metal pin (14x12mm) C:XF

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF