https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 43

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Jean-Jacques Barthelemy: Reise des jungen Anacharsis durch Griechenland vierhundert Jahre vor der gewöhnlichen Zeitrechnung [übersetzt von Johann Erich Biester]. Wien Prag, 1802. Franz Haas. 7. kötet. Komplett. 33 db, részben kihajtható rézmetszettel, jó állapotú papírkötésben / with 33 etchings. In paer binding. In nice condition.
11940.

Jean-Jacques Barthelemy: Reise des jungen Anacharsis durch Griechenland vierhundert Jahre vor der gewöhnlichen Zeitrechnung [übersetzt von Johann Erich Biester]. Wien Prag, 1802. Franz Haas. 7. kötet. Komplett. 33 db, részben kihajtható rézmetszettel, jó állapotú papírkötésben / with 33 etchings. In paer binding. In nice condition.

 
Sold
Starting price:
44 000 HUF
118,92
EUR
,
129,41
USD
Number of bids:
1
Grandville, J.J.: Les Fleurs animees. I. Paris, 1847. Gonet. 28 színezett acélmetszettel. Aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. jó állapotban / 28 colored steel engraving. In gold plated linen binding.
11941.

Grandville, J.J.: Les Fleurs animees. I. Paris, 1847. Gonet. 28 színezett acélmetszettel. Aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. jó állapotban / 28 colored steel engraving. In gold plated linen binding.

 
The item is not available
Starting price:
150 000 HUF
405,41
EUR
,
441,18
USD
Number of bids:
0
Georges Marilly: LApprentissage Amoureux. Preface de Paul Reboux. Illustrations de Paul-Emile Becat. Paris, 1959. Le Livre du Bibliophile, Sok erotikus illusztrációval. Fűzve, papírkötésben. / with many erotic iullustrations
11942.

Georges Marilly: L'Apprentissage Amoureux. Preface de Paul Reboux. Illustrations de Paul-Emile Becat.
Paris, 1959. Le Livre du Bibliophile, Sok erotikus illusztrációval. Fűzve, papírkötésben. / with many erotic iullustrations

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Bakos Jenő(szerk.): Magyar mozdonyvezetők almanachja. Bp., 1932, Országos Szakcsoport. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kevés foltokkal, tulajdonosi névberagasztással
11943.

Bakos Jenő(szerk.): Magyar mozdonyvezetők almanachja. Bp., 1932, Országos Szakcsoport. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kevés foltokkal, tulajdonosi névberagasztással

 
Sold
Starting price:
7 000 HUF
18,92
EUR
,
20,59
USD
Number of bids:
2
Cervantes, Miguel de: Lingénieux chevalier Don Quixote de la Manche. 1-4. köt. Párizs, 1821, Th. Desoer. Az 1-2. és a 3-4. kötet egybekötve, kihajtható térképmelléklettel, a könyvek elején fametszetekkel. Kopott kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. /  Cervantes, Miguel de: Lingénieux chevalier Don Quixote de la Manche. Vol. 1-4. Paris, 1821, Th. Desoer. The 1-2. and the 3-4. volumes are bound together, with a map and woodcuts at the beginning of each volume. In a bit worn out paperboard binding, otherwise in good condition.
11944.

Cervantes, Miguel de: L'ingénieux chevalier Don Quixote de la Manche. 1-4. köt. Párizs, 1821, Th. Desoer. Az 1-2. és a 3-4. kötet egybekötve, kihajtható térképmelléklettel, a könyvek elején fametszetekkel. Kopott kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. / Cervantes, Miguel de: L'ingénieux chevalier Don Quixote de la Manche. Vol. 1-4. Paris, 1821, Th. Desoer. The 1-2. and the 3-4. volumes are bound together, with a map and woodcuts at the beginning of each volume. In a bit worn out paperboard binding, otherwise in good condition.

 
The item is not available
Starting price:
50 000 HUF
135,14
EUR
,
147,06
USD
Number of bids:
0
Rájnis József, Kőszegi A Magyar Helikonra vezérlő kalaúz. Az az: A magyar vers-szerzésnek példái, és régulái. Hozzátartozik: A Magyar Helikonra vezérlő kalúzhoz tartozó meg-szerzés. Posonyban, 1781. Landerer. Kissé viseltes kiadói félbőr kötésben.
11945.

Rájnis József, Kőszegi A' Magyar Helikonra vezérlő kalaúz. Az az: A' magyar vers-szerzésnek példái, és régulái. Hozzátartozik: A' Magyar Helikonra vezérlő kalúzhoz tartozó meg-szerzés. Posonyban, 1781. Landerer. Kissé viseltes kiadói félbőr kötésben.

 
Sold
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
1
Széchenyi István, gróf: Hitel. Pesten, 1830. Trattner J. M. és Károlyi István. Második kiadás. Ez a kiadás és az ugyanebben az évben megjelent első kiadás csak néhány nyomdai eltérés alapján különböztethető meg (az első kiadás 29. oldalszáma a másodikon 92.; a 264. oldal 4. sorában, az első kiadásban ,,közönségre, a másodikban ,,Közönségre szó szerepel). Korabeli papírkötésben, gerinc kívül elvált, kissé viseltes állapotban.
11946.

Széchenyi István, gróf: Hitel. Pesten, 1830. Trattner J. M. és Károlyi István. Második kiadás. Ez a kiadás és az ugyanebben az évben megjelent első kiadás csak néhány nyomdai eltérés alapján különböztethető meg (az első kiadás 29. oldalszáma a másodikon 92.; a 264. oldal 4. sorában, az első kiadásban ,,közönségre", a másodikban ,,Közönségre" szó szerepel). Korabeli papírkötésben, gerinc kívül elvált, kissé viseltes állapotban.

 
Sold
Starting price:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Number of bids:
1
Széchenyi István, gróf: A Kelet népe 1841. Pesten, 1841. Trattner-Károlyi. Első kiadás! Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott. Kissé viseltes korabeli karton kötésben.
11947.

Széchenyi István, gróf: A Kelet népe 1841. Pesten, 1841. Trattner-Károlyi. Első kiadás! Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott. Kissé viseltes korabeli karton kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
60 000 HUF
162,16
EUR
,
176,47
USD
Number of bids:
0
Dessewffy József: A Hitel czímű munka taglalatja. Kassa, 1831, Werfer Károly. Viseltes papírkötésben, enyhén vetemedett lapokkal. / In paper binding, in a worn out condition.
11948.

Dessewffy József: A "Hitel" czímű munka taglalatja. Kassa, 1831, Werfer Károly. Viseltes papírkötésben, enyhén vetemedett lapokkal. /

In paper binding, in a worn out condition.

 
Sold
Starting price:
15 000 HUF
40,54
EUR
,
44,12
USD
Number of bids:
1
Kossuth Lajos: Felelet gróf Széchenyi Istvánnak Kossuth Lajostól. Pest, 1841. Landerer-Heckenast. Első kiadás! Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó műve az ugyanebben az évben megjelent Kelet népe volt, amelyben a szerzőt támadja. Erre válaszolt e munkájában Kossuth. Viseltes kiadói papír kötésben.
11949.

Kossuth Lajos: Felelet gróf Széchenyi Istvánnak Kossuth Lajostól. Pest, 1841. Landerer-Heckenast. Első kiadás! Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó műve az ugyanebben az évben megjelent Kelet népe volt, amelyben a szerzőt támadja. Erre válaszolt e munkájában Kossuth. Viseltes kiadói papír kötésben.

 
Sold
Starting price:
18 000 HUF
48,65
EUR
,
52,94
USD
Number of bids:
1
Hatvani Gábor: Szabadsajtói emlény. Zsebkönyv. Debrecen, 1848. A város könyvnyomdájában. 600 példányban kiadott könyv a sajtószabadság és a szabadságharc dicsőségére. Rendkívül ritka, aukción még nem szerepelt! Korabeli egészvászon kötésben, korebli kölcsönkönyvtári beragasztással.
11950.

Hatvani Gábor: Szabadsajtói emlény. Zsebkönyv. Debrecen, 1848. A város könyvnyomdájában. 600 példányban kiadott könyv a sajtószabadság és a szabadságharc dicsőségére. Rendkívül ritka, aukción még nem szerepelt! Korabeli egészvászon kötésben, korebli kölcsönkönyvtári beragasztással.

 
Sold
Starting price:
48 000 HUF
129,73
EUR
,
141,18
USD
Number of bids:
1
Szemere Miklós: Válasz Brassai ismerettyűjére. Sárospatak, 1862, Forster R. Kissé megviselt papírkötésben. / In paper binding, in a bit worn out condition.
11951.

Szemere Miklós: Válasz Brassai ismerettyűjére. Sárospatak, 1862, Forster R. Kissé megviselt papírkötésben. /

In paper binding, in a bit worn out condition.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment