Number of items: 432

A Magyar Nemzeti Bank közgyűlésének 1925-1928. évi rendes ülései. [Egy kötetben]. Bp., 1925-1928, Magyar Nemzeti Bank. Félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel. + XVIIieme reunion annuelle ordinaire de l'assemblee generale de la Banque Nationale de Hongrie le 3 fevrier 1941. Bp., 1941, Magyar Nemzeti Bank. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, ázásnyomokkal.
21675.

2 600 HUF
7,05

Tiszai Pecasuli I.-II. Segédanyag a szakkör résztvevői részére 2015-2016. 27 + 44 p.
21676.

2 600 HUF
7,05

Petőfi-album. Szerk.: Bartók Lajos, Endrődi Sándor, Szana Tamás. Bp., 1898, Athenaeum. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, széteső állapotban, hiányos.
21677.

2 600 HUF
7,05

21678.

2 400 HUF

21679.

2 400 HUF

Kiss József:  Legendák a nagyapámról. [Versek.] A költő arczképével, rajzolta Vadász Miklós. Budapest, 1911. A Hét kiadása (Franklin-Társulat nyomdája). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 100 p. Első kiadás. Kiss József (1843-1921) "Legendák a nagyapámról" című életrajzi ciklusát a költő újabb költeményei követik. A munka 1926-ban, kibővítve újra megjelent a költő gyermekeinek kiadásában. Az utolsó két levél és a hátsó előzék fűzése meglazult. Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest). Jó példány.
21680.

Kiss József: Legendák a nagyapámról. [Versek.] A költő arczképével, rajzolta Vadász Miklós.
Budapest, 1911. A Hét kiadása (Franklin-Társulat nyomdája). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 100 p. Első kiadás.
Kiss József (1843-1921) "Legendák a nagyapámról" című életrajzi ciklusát a költő újabb költeményei követik. A munka 1926-ban, kibővítve újra megjelent a költő gyermekeinek kiadásában.
Az utolsó két levél és a hátsó előzék fűzése meglazult.
Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest). Jó példány.

2 400 HUF

Kiss József: Legendák a nagyapámról. Bp., 1911, a Hét kiadása, 1 (A költő arcképe, rajzolta Vadász Miklós) t. +100 p. Első kiadás! Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, hiányzó szennylapokkal.
21681.

2 400 HUF

Erdődi József:  Mari nyelvi pillanatképek. (Dedikált.) (Budapest), 1978. (Akadémiai Nyomda). [305]-325 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Kornélnak, Szűz Mária ürügyén [...] tudja, én mivel szórakozom. D. auctoris, Josephus Sylvani / Silvani." Erdődi József (1908-1980) nyelvész, finnugrista, az 1970-es évek elejétől sokat tett az uralisztika nyugat-európai oktatásáért. (Különlenyomat a Nyelvtudományi közlemények 80. kötetének 2. számából.) Fűzve, kiadói borítóban.
21682.

Erdődi József: Mari nyelvi pillanatképek. (Dedikált.)
(Budapest), 1978. (Akadémiai Nyomda). [305]-325 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Kornélnak, Szűz Mária ürügyén [...] tudja, én mivel szórakozom. D. auctoris, Josephus Sylvani / Silvani." Erdődi József (1908-1980) nyelvész, finnugrista, az 1970-es évek elejétől sokat tett az uralisztika nyugat-európai oktatásáért.
(Különlenyomat a Nyelvtudományi közlemények 80. kötetének 2. számából.)
Fűzve, kiadói borítóban.

2 400 HUF

21683.

2 400 HUF

Tompa Mihály: Olajág. Elmélkedések, fohászok és imák. Hölgyek számára olvasó- és imakönyvül. Bp., 1903 Franklin. Korabeli aranyozott réz kapcsos egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, kopott borítóval, hiányos kapcsokkal.
21684.

2 400 HUF

Gaál Mózes: Balassa vitéz. Történeti elbeszélés. Mühlbeck Károly rajzaival. Filléres Könyvtár 48-50. köt. Bp., [1913], Singer és Wolfner, 127+(1) p. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé foltos, koszos borítóval.
21685.

1 800 HUF

Milkó Izidor: Divatok. Révai-féle Salon-Könyvtár. Bp., 1883, Révai, 4+187+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen címkenyomokkal, bélyegzéssel, 3 kijáró lappal, hiányzó hátsó szennylappal.
21686.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF