Books: Architecture, Art

Number of items: 479

1928-1930 Magyar Művészet IV. évf. 7. sz. és VI. 7. sz. (2 db), a Szinyei Merse Pál-Társaság megbízásából kiadja az Athenaeum R.-T. Bp., Athenaeum-ny., 2 sztl. lev.+ 1 (színes) t.+ 465-(600) p.; 1 sztl. lev.+ 1 (színes) t.+ 361-(504) p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, az egyik számban a fűzéstől elváló lapokkal.
20222.

1 400 HUF

John Sillevis: Dutch drawings from the Age of Van Gogh: From the collection of the Haags Gemeentemuseum. Cincinnati, 1992. Taft Museum. Gazdag képanyaggal illusztrálva, angol nyelvű szöveggel. Kiadói papírkötésben.
20223.

1 800 HUF

Sonkoly Károly: A klasszicista Pécs építőmestere - Piatsek József (1781-1854). Pécsi regélő 1. Pécs, 2003, Alexandra, 195p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
20224.

1 800 HUF

Gondolatok a képtárban. Szerk.: Tasnádi Attila. Felsőmagyarországi Kiadó: Miskolc, 1996. 248p. Közepéből cca. 50 oldal kiszakadt. DEDIKÁLT példány.
20225.

1 800 HUF

Bernard Denvir: Impressinismus. Meisterwerke der Malerei, Band 2. Künzelsau, 1992, Sirius. 219 p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos borítón kopásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal.
20226.

1 400 HUF

Dorotheum aukciós katalógus, kortárs művészet témában, 2018.
20227.

1 800 HUF

Kós Károly - Szentimrei Judit - Nagy Jenő: Moldvai csángó népművészet. Bukarest, 1981, Kriterion. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
20228.

1 800 HUF

Alan de Benoist: Der Bildhauer Emil Hipp und sein Werk. Das Richard-Wagner-Denkmal für Leipzig. Kleine Bibliothek der deutschen Kunst Band 1. Tübingen, 1990, Grabert, 71+(1) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20229.

1 400 HUF

Rainer Fetting: Manscapes. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Daniel J. Schreiber. Tübingen-Köln, 2010, Kunsthalle Tübingen - Walther König, 111 p. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
20230.

1 400 HUF

20231.

1 800 HUF

20232.

1 800 HUF

Biró József:  Erdély művészete. 149 fényképpel és 6 szövegközti rajzzal. Lyka Károly előszavával. Budapest, [1941]. Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Fővárosi Nyomda Rt.) [2] + 304 p. Első kiadás. Bíró József (1907-1945) művészettörténész kötete döntően Erdély építészettörténetével foglalkozik, az Árpád-kortól a jelenkorig. (Erdélyi írások.) Aranyozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült eredeti védőborítóban.
20233.

Biró József: Erdély művészete. 149 fényképpel és 6 szövegközti rajzzal. Lyka Károly előszavával.
Budapest, [1941]. Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Fővárosi Nyomda Rt.) [2] + 304 p. Első kiadás.
Bíró József (1907-1945) művészettörténész kötete döntően Erdély építészettörténetével foglalkozik, az Árpád-kortól a jelenkorig.
(Erdélyi írások.)
Aranyozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült eredeti védőborítóban.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF