Worldwide commemorative medallions and plaques

Number of items: 92

33207.

8 000 HUF

33208.

Olaszország 1996. "Világ Olimpiai- és Sport Bélyegkiállítás Centenáris Gyűjteményi Kiállítása / Athéntól Atlantáig 1996. július 19 - augusztus 3." kétoldalas, ezüstözött fém emlékérem kapszulában, eredeti dísztokban, tanúsítvánnyal. Szign.: "U. Pernazza" (40mm) T:AU, kis patina
Italy 1996. "World Olympic and Sports Stamp Exhibition Centennial Collectibles Exhibition / Athens to Atlanta - July 19 - August 3. 1996." two-sided, silver-plated metal commemorative medallion in capsule, in original decorative case, with certificate. Sign.: "U. Pernazza" (40mm) C:AU, small patina

4 000 HUF

Olaszország ~1900. "Padovai Szt. Antal" bronz emlékérem (26mm) T:VF fülnyom Italy ~1900. "Saint Anthony of Padua" bronze commemorative medallion (26mm) C:VF earmark
33209.

1 200 HUF

Olaszország ~1910. "III. Viktor Emánuel / Az 1908-as messinai földrengés emlékére" jelzetlen Ag medál (2,35g/18mm) T:AU / Italy ~1910. "Vittorio Emanuele III / Commemorating the earthquake of Messina in 1908" Ag commemorative medallion without hallmark. "VITTORIO EMANUELLE III RE D'ITAIA / MEDAGLIA COMMEMORATIVA - TERREMOTO CALABRO-SICULO - 28 DICEMBRE 1908" (2,35g/18mm) C:AU
33210.

15 000 HUF
40,65
46,88

33211.

4 000 HUF

Orosz Birodalom 1755. "Gróf galántai Esterházy Miklós megkapja a Szent András-rendet" bronz emlékérem. Szign.: Friedrich Wilhelm Dubut (107,54g/64mm) T:VF ph., patina Russian Empire 1755. "Order of St Andrew to Count Nikolaus Esterhazy de Galantha" bronze commemorative medallion. "NIC COM ESTERHASY A GALANTHA COR HVNG CVSTOS / SS CAES ET REG M M ORATOR - AD IMP RVTH M EQVES S ANDR - INAVGVRATVS PETROPOLI - DIE XXX NOV A MDCCLV". Sign.: Friedrich Wilhelm Dubut (107,54g/64mm) C:VF edge error, patina
33212.

Orosz Birodalom 1755. "Gróf galántai Esterházy Miklós megkapja a Szent András-rendet" bronz emlékérem. Szign.: Friedrich Wilhelm Dubut (107,54g/64mm) T:VF ph., patina
Russian Empire 1755. "Order of St Andrew to Count Nikolaus Esterhazy de Galantha" bronze commemorative medallion. "NIC COM ESTERHASY A GALANTHA COR HVNG CVSTOS / SS CAES ET REG M M ORATOR - AD IMP RVTH M EQVES S ANDR - INAVGVRATVS PETROPOLI - DIE XXX NOV A MDCCLV". Sign.: Friedrich Wilhelm Dubut (107,54g/64mm) C:VF edge error, patina

80 000 HUF
216,80
250,00

Osztrák Birodalom / Habsburg-ház 1848. "Emlékezzünk 1848. március 13-14-15-re / Sajtószabadság - Nemzetőrség - Alkotmány - 1848" kétoldalas sárgaréz emlékérem (23mm) T:XF,VF Austrian Empire / House of Habsburg 1848. "Zum Andenken am 13-14-15 Maerz 1848. / Pressefreiheit - Nationalgarde - Consitution - 1848" two-sided brass commemorative medallion (23mm) C:XF,VF
33213.

Osztrák Birodalom / Habsburg-ház 1848. "Emlékezzünk 1848. március 13-14-15-re / Sajtószabadság - Nemzetőrség - Alkotmány - 1848" kétoldalas sárgaréz emlékérem (23mm) T:XF,VF
Austrian Empire / House of Habsburg 1848. "Zum Andenken am 13-14-15 Maerz 1848. / Pressefreiheit - Nationalgarde - Consitution - 1848" two-sided brass commemorative medallion (23mm) C:XF,VF

32 000 HUF
86,72
100,00

Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1916. "Gott wird uns zum siege helfen" az I. Világháború kitörése után a győzelemért imádkozó uralkodót, Ferenc Józsefet ábrázoló egyoldalas, jelzett Ag plakett. Szign.: Weinberger (141,03g/0.900/70x61mm) T:AU / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1916. "Gott wird uns zum siege helfen" one-sided, hallmarked Ag plaque depicting the praying sovereign, Franz Joseph after the breakout of World War I. Sign.: Weinberger. (141,03g/0.900/70x61mm) C:AU
33214.

140 000 HUF
379,40
437,50

Portugália 2003. "A Portugál bélyeg 150 éves Jubileuma - Lubrapex 2003 XVIII. Luso-Brazil Filatéliai Kiállítás - Belém Kulturális Központ - Szeptember 19/28" egyoldalas, részben aranyozott bronz emlékplakett bársony erszényben (80x80mm) T:AU Portugal 2003. "150 anos do selo Portugues - Lubrapex 2003 XVIII Exposicao Filatelica Luso-Brasileira - Cnetro Cultural de Belém - 19/28 Setembro" two-sided, partially gilt bronze commemorative plaque in a velvet purse (80x80mm) C:AU
33216.

Portugália 2003. "A Portugál bélyeg 150 éves Jubileuma - Lubrapex 2003 XVIII. Luso-Brazil Filatéliai Kiállítás - Belém Kulturális Központ - Szeptember 19/28" egyoldalas, részben aranyozott bronz emlékplakett bársony erszényben (80x80mm) T:AU
Portugal 2003. "150 anos do selo Portugues - Lubrapex 2003 XVIII Exposicao Filatelica Luso-Brasileira - Cnetro Cultural de Belém - 19/28 Setembro" two-sided, partially gilt bronze commemorative plaque in a velvet purse (80x80mm) C:AU

3 000 HUF

Portugália 2007. "Pedro Alvares Cabral / Descoberta do Brasil 1500 - Primeira Missa (Brazília felfedezése 1500-ban - Első mise)" bronz emlékérem. Szign.: S. Machado (80mm) + Vasco da Gama / Descobrimento do caminho maritimo para a India 1497-1498 (Az Indiába vezető tengeri út felfedezése 1497-1498)" bronz emlékérem. Szign.: S. Machado (80mm). A két érem együtt, eredeti dísztokban, benne "HUNFILA 07 - Portuguese Philatelic Federation (Portugál Filatéliai Szövetség)" gravírozású lemezplakett T:UNC Portugal 2007. "Pedro Alvares Cabral / Descoberta do Brasil 1500 - Primeira Missa (Discovery of Brazil in 1500 - First Mass)" bronze commemorative medal. Signed: S. Machado (80mm) + Vasco da Gama / Descobrimento do caminho maritimo para a India 1497-1498 (Discovery of the sea route to India 1497-1498)" bronze commemorative medal. Signed: S. Machado (80mm). The two medals together, in their original case, inside a metal plaque engraved with "HUNFILA 07 - Portuguese Philatelic Federation" text C:UNC
33217.

Portugália 2007. "Pedro Alvares Cabral / Descoberta do Brasil 1500 - Primeira Missa (Brazília felfedezése 1500-ban - Első mise)" bronz emlékérem. Szign.: S. Machado (80mm) + Vasco da Gama / Descobrimento do caminho maritimo para a India 1497-1498 (Az Indiába vezető tengeri út felfedezése 1497-1498)" bronz emlékérem. Szign.: S. Machado (80mm). A két érem együtt, eredeti dísztokban, benne "HUNFILA 07 - Portuguese Philatelic Federation (Portugál Filatéliai Szövetség)" gravírozású lemezplakett T:UNC
Portugal 2007. "Pedro Alvares Cabral / Descoberta do Brasil 1500 - Primeira Missa (Discovery of Brazil in 1500 - First Mass)" bronze commemorative medal. Signed: S. Machado (80mm) + Vasco da Gama / Descobrimento do caminho maritimo para a India 1497-1498 (Discovery of the sea route to India 1497-1498)" bronze commemorative medal. Signed: S. Machado (80mm). The two medals together, in their original case, inside a metal plaque engraved with "HUNFILA 07 - Portuguese Philatelic Federation" text C:UNC

8 000 HUF

Románia "UCM Resita Gépgyár - Alapítva 1771" kétoldalas bronz emlékérem törött műanyag tokban. Szign.: "A Z" (60mm) T:UNC,AU Romania "UCM Resita Uzina Constructoare De Masini - Fondat 1771" two-sided bronze commemorative medallion in a broken plastic case. Sign.: "A Z" (60mm) C:UNC,AU
33218.

Románia "UCM Resita Gépgyár - Alapítva 1771" kétoldalas bronz emlékérem törött műanyag tokban. Szign.: "A Z" (60mm) T:UNC,AU
Romania "UCM Resita Uzina Constructoare De Masini - Fondat 1771" two-sided bronze commemorative medallion in a broken plastic case. Sign.: "A Z" (60mm) C:UNC,AU

3 400 HUF
9,21
10,63

Románia 1987. "Besztercei Mechanikai Vállalat 1977-1987" kétoldalas bronz emlékérem (60mm) T:AU Romania 1987. "Intreprinderea Mecanica Bistrita 1977-1987" bronze medal (60mm) C:AU
33219.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF