Historical documents, manuscripts Number of items: 195
3376773
16220
500
Historical documents, manuscripts
1 600 HUF
3403667
16221
500
cca 1895-1910 Darányi Ignác (1849-1927) földművelésügyi m. kir. minister (1895-1903, 1906-1910) névjegykártyája, 7x11 cm
2 000 HUF
3404149
16222
500
cca 1897-1898 Régi napló, azonosítatlan személy tollából, sűrűn teleírva. Korabeli papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
2 000 HUF
3375167
16223
500
1967 Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzornak a temetésére készített részvétnyilvánító gyászszalagok, textil és karton anyagból, klf méretben, zömmel jó állapotban, közte különböző családok, tudományos osztályok, igazgatóságok, Lengyel Népköztársaság Nagykövete, Országos Műszaki Fejlesztési Bizottság, Bányamérnöki Kar Tanácsa, Gépészmérnöki Kar Tanácsa, Kossuth díj bizottság, Műszaki Egyetem Tanácsa, Magyar Tudományos Akadémia, stb., cca 35-40 darab
20 000 HUF
3387706
16224
500
3200
1898 Híd tervezési megbízása, rajzok és számítások. 10+2 p.
3 200 HUF
3393582
16225
500
cca. 19. század - reformkor Kolozsváry Miklós tanácsos úrnak írt levél barátjától, bizonyos Kupecztől, aki egy kellemetlen katona csínyről számol be. Bizonyos Horváth kapitány betört a helyi préposthoz, kirabolta és az ellopott tárgyakat egy táncmulatságba vitte. A prépost rokonai Kupecztől követelik vissza az ellopott holmit, különben az ezredeshez, vagy a kormánybiztoshoz fordulnak. Kupecz kéri Kolozsváryt, hogy intézkedjen az ügyben. Kolozsváry Miklós alakja Holló Miklós Az Akadémia alapítása című domborművéről lehet ismerős, aki Győr megye követeként szerepel rajta.
6 000 HUF
3407595
16226
500
15000
cca XX. sz. eleje, régi magyar zászló, trikolór, korának megfelelő állapotban, kis sérülésekkel, 59x111 cm
15 000 HUF
3384663
16227
500
ca 1900-1910 Dr. Verzár János oraviczabányai és kolozsvári orvos névjegykártyája és 9 db képeslapja
2 400 HUF
3245066
16228
500
1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus humoros hangvételű autográf sorai párizsi képeslapon
5 000 HUF
3245076
16229
500
1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus személyes hangvételű autográf sorai családjának képeslapon
5 000 HUF
3245072
16230
500
1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai párizsi világkiállításos képeslapon
5 000 HUF
3245070
16231
500
1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sora párizsi világkiállításos képeslapon
5 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house