Historical documents, manuscripts

Number of items: 195

1985 Dargay Attila (1927-2009): A Vacak a Hetedik Testvér c. rajzfilm eredeti, Dargay által rajzolt nyúl figurái. Film, tus. Lapméret: 39x30 cm
16373.

10 000 HUF

16374.

24 000 HUF
65,04
75,00

1991 Bp., Mikes Lilla (1924-2004) Jászai Mari-díjas színésznő, a Korona Pódium alapítója és művészeti vezetője, illetve férje, Gál Péter (1918-2006) színész, rendező, színházigazgató gratuláló levele bethleni gróf Bethlen István és felesége részére esküvőjük alkalmából, borítékkal
16375.

2 400 HUF

1998 Halászbástya Schulek lépcső alsó támfal rekonstrukció kiviteli terv. Bp., 1998., Épület - Kőfaragó Kft, 8 sztl. lev.+11 (fotóanyag) t. + 7 (rajzok) t. + 1 sztl. lev. +11 p. Aláírásokkal. Spirálkötésben, foltos, hullámos lapokkal, az utolsó lap a borítóhoz ragadt. Rossz állapotban. + 1999 Halászbástya Schulek lépcső alsó keresztág rekonstrukció kiviteli terv. Bp., 1999., Épület - Kőfaragó Kft, 3 sztl. lev. +9 p.+2 sztl. lev. +15 (képanyag) t. + 7 (rajzok) t. +1 (táblázat) t. +3 (rajzok) t. + 21 sztl. lev. Spirálkötésben, foltos, hullámos lapokkal, az utolsó lap a borítóhoz ragadt. Rossz állapotban.
16376.

1998 Halászbástya Schulek lépcső alsó támfal rekonstrukció kiviteli terv. Bp., 1998., Épület - Kőfaragó Kft, 8 sztl. lev.+11 (fotóanyag) t. + 7 (rajzok) t. + 1 sztl. lev. +11 p. Aláírásokkal. Spirálkötésben, foltos, hullámos lapokkal, az utolsó lap a borítóhoz ragadt. Rossz állapotban. +
1999 Halászbástya Schulek lépcső alsó keresztág rekonstrukció kiviteli terv. Bp., 1999., Épület - Kőfaragó Kft, 3 sztl. lev. +9 p.+2 sztl. lev. +15 (képanyag) t. + 7 (rajzok) t. +1 (táblázat) t. +3 (rajzok) t. + 21 sztl. lev. Spirálkötésben, foltos, hullámos lapokkal, az utolsó lap a borítóhoz ragadt. Rossz állapotban.

2 400 HUF

2002 Habsburg Ottó (1912-2011) 90. születésnapjára szóló 2 db meghívó gróf Bethlen István és felesége részére, hajtásnyomokkal.
16377.

2 400 HUF

2005 Magyar Professzorok Világtanácsa oklevél Grétsy László (1932-2024) nyelvész részére, dísz mappában
16378.

8 000 HUF

Állami Bábszínház, Aladdin és a csodalámpa előadás szövegkönyve, "Rendező példány", gépirat, kézzel írt bejegyzésekkel, javításokkal, félvászon-kötésben + 3 db Állami Bábszínház, Rosszcsont Peti kalandjai előadás plakát, hajtva, lapszéli sérülésekkel, 41x30 cm körül
16379.

2 400 HUF

Uralkodóházak kézzel írt/rajzolt családfái (Wittelsbach, Přemysl, Luxemburg, Árpád-ház, stb.), változó méretben és állapotban
16380.

3 400 HUF
9,21
10,63

Tarjányiné Ujhelyi Elvira kézzel rajzolt szabásmintái, 3 db nagyalakú füzet, közel teleírva, 49x34,5 cm
16381.

1 600 HUF

5 db kézzel írt, ill. gépelt versgyűjtemény (amatőr költők saját szerzeményei, valamint ismert költők verseiből összeállított válogatás), közte Bánky Róbert: Élet c. 1962-es verseskötete a szerző dedikációjával (ifj. Bánky Róbert (1930-1991) bábművész, színész, rendező?), változó állapotban
16382.

1 200 HUF

3 db repülőgép típusismereti tanfolyam jegyzet (vizsgaanyag): LüF 1/a. 6. melléklet szerinti 1/ Vitorlázó repülőgépek a/ típuscsoport. Mucha-St.; b/ típuscsoport (Foka C-4-5, Pirat).; e/ BLANIK. Összeáll.: MHSZ OK Rep. O. Tűzve, 5 p.; 6 p.; 5 p.
16383.

3 000 HUF

[Grafika] A Henneberg frank nemesi család kézzel rajzolt, német nyelven feliratozott, színes címerrajza - az Europäische Wappensamlung című (fiktív) forrásmunkára való hivatkozással. Arma für den Herrn v[on] Henneberg Ritter Familie. Keltezés és hely nélkül (1780 körül). Egyetlen lap, a címerrajz mérete: 165x150, lapméret: 300x228 mm. Színes címerrajzunk a 11. századtól 1583-ig valóban létező, türingiai frank grófi család, a Henneberg nemesi család színeit és motívumait hordozza. A családot a neves bajor heraldika munka, a Nikolaus Bertschi által összeállított "Wappenbuch besonders deutscher Geschlechter" című kódex (Augsburg, 1515) még számontartotta. A címerrajz két mezején is megjelenő különös motívum: a hármas halmon álló tyúk motívuma szimbolikus, beszélő jellegű címerutalás: arra a tényre utal, hogy a család 1219-ben elvesztette würzburgi őrgrófi szerepét. A családot egyéb veszteségek is érték, genealógiai adatok szerint 1583-ban fiúágon kihalt. Német feliratozású címerrajzunk jóval későbbről való, 1780 körül keletkezett. Dokumentumunk érdekessége, hogy fiktív forrásra hivatkozik: "Europäische Wappensamlung" (Európai címergyűjtemény) nevű szakmunkát a heraldika nem ismer, a korabeli címerhamisítások gyakori eljárása volt a jól csengő, ám valójában nem létező "Europäische Wappensamlung" heraldikai szakmunkára hivatkozni, kötet- és oldalhivatkozással. Címerrajzolatot hordozó dokumentumunk sarkain apró levágás, felületén apró, halvány foltosság, enyhe hajtásnyomok, a lap alji kötetszám-hivatkozás elmosódott, nem olvasható. Jó állapotú lap.
16384.

[Grafika] A Henneberg frank nemesi család kézzel rajzolt, német nyelven feliratozott, színes címerrajza - az Europäische Wappensamlung című (fiktív) forrásmunkára való hivatkozással. Arma für den Herrn v[on] Henneberg Ritter Familie.
Keltezés és hely nélkül (1780 körül). Egyetlen lap, a címerrajz mérete: 165x150, lapméret: 300x228 mm.
Színes címerrajzunk a 11. századtól 1583-ig valóban létező, türingiai frank grófi család, a Henneberg nemesi család színeit és motívumait hordozza. A családot a neves bajor heraldika munka, a Nikolaus Bertschi által összeállított "Wappenbuch besonders deutscher Geschlechter" című kódex (Augsburg, 1515) még számontartotta. A címerrajz két mezején is megjelenő különös motívum: a hármas halmon álló tyúk motívuma szimbolikus, beszélő jellegű címerutalás: arra a tényre utal, hogy a család 1219-ben elvesztette würzburgi őrgrófi szerepét. A családot egyéb veszteségek is érték, genealógiai adatok szerint 1583-ban fiúágon kihalt. Német feliratozású címerrajzunk jóval későbbről való, 1780 körül keletkezett. Dokumentumunk érdekessége, hogy fiktív forrásra hivatkozik: "Europäische Wappensamlung" (Európai címergyűjtemény) nevű szakmunkát a heraldika nem ismer, a korabeli címerhamisítások gyakori eljárása volt a jól csengő, ám valójában nem létező "Europäische Wappensamlung" heraldikai szakmunkára hivatkozni, kötet- és oldalhivatkozással.
Címerrajzolatot hordozó dokumentumunk sarkain apró levágás, felületén apró, halvány foltosság, enyhe hajtásnyomok, a lap alji kötetszám-hivatkozás elmosódott, nem olvasható.
Jó állapotú lap.

9 500 HUF
25,75
29,69

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF