Historical documents, manuscripts

Number of items: 195

16349.

2 600 HUF
7,05

ca 1960 Csathó Kálmán (1881-1964) író tintával írt, autográf levelezőlapja Nádor Henrik ovrosnak Högyészről, érdekes szöveggel. "az erdő... nem lyan öreg, mintha Páll Lajos lé festettet volna"
16350.

6 000 HUF

1965 Engel Tevan István (1936-1996) grafikus sorai, aláírásával egy üdvözlő kártyán
16351.

1 200 HUF

1965 Humoros karikatúrával illusztrált házibuli meghívó, borítékkal, 6,5x14 cm
16352.

1 000 HUF

1966 Szepes Mária (1908-2007) írónő és férje, Szepes Béla (1903-1986) síelő és gerelyhajító olimpikon, karikaturista autográf levele, dátumozással (Bp., 1966. X. 4.), autográf aláírással ("Mária Béla és a Többiektől.") Hajtott, az egyik sarkán gyűrődéssel, 3 beírt oldal, 2 sztl. lev.
16353.

12 000 HUF

1966-1968 1956-ban emigrált diákok "körlevele", és 2 db üdvözőlapja haza.
16354.

4 200 HUF
11,38
13,13

cca 1966-1972 Báró Neu Sándor (1898-1990) m. kir. ezredes, Don-kanyari frontharcos, rádióamatőr, emigráns albuma, benne kb. 300 db képeslappal és üdvözlőlappal, illetve kb. 15 db fotóval, külföldről (USA, Ausztria, Dél-Amerika, stb.), illetve Magyarországról (Budapest, Balaton), közte számos a Vitézi Rend tagjaihoz fűződő lappal, közte pl. vitéz Gántay Béla, Pongrácz István ezredes, Eördögh András jezsuita szerzetes levele amerikai missziójáról, stb. Harántalakú, keresztszemes hímzéssel díszített borítójú albumban, 25x35x5 cm.
16355.

20 000 HUF
54,20
62,50

[Aprónyomtatvány] A Kossuth Lajos Katonai Főiskola tisztavatási emlék-oklevele (1970) [Szentendre], 1970. Kossuth Lajos Katonai Főiskola (ny. n.) [4] p. Haránt alakú kötet. Az oklevél szövege: "Emlékül Pácser István alhdgy. Elvtársnak: a Főiskola Parancsnoksága és Pártbizottsága. Tisztavatás Hazánk felszabadulásának 25. évfordulóján, a lenini centenárium évében. Találkozunk: 1975-ben." Az oklevél oldalait a vörös csillagot viselő Parlament dombornyomású plakettje, illetve aranyozott kerettel körbevett Lenin-fejportré díszíti. A Kossuth Lajos Katonai Főiskola 1967-ben vált le anyaintézményéről, az Egyesített Tiszti Iskoláról. 1967-től ugyanis a tisztképzés fegyvernemenként elkülönülő főiskolai egységekben intézményesült, a Kossuth Lajos Katonai Főiskola így a gépesített lövész és harckocsizó tiszteket képezte, míg a másik két főiskola a repülőtiszteket, illetve a műszaki tiszteket készítette fel a fegyveres szolgálatra. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
16356.

1 000 HUF

1971 Palló Imre (1881-1978) operaénekes autográf levele és borítékja
16357.

3 000 HUF

1971 Sepsiszentgyörgy, Sombori Sándor (1920-1998) erdélyi magyar irodalomtörténész, dráma- és regényíró, műfordító autográf levele, "Tisztelt Földim" megszólítással. Valamint a gépelt levéllel, amire végül Sombori válaszolt, + 2002 Salamon (Sombori) Sándor halálozási értesítője.
16358.

6 000 HUF

1976 Horizont - technikai forgatókönyv, írta: Marosi Gyula, Gábor Pál, MAFILM IV. Játékfilmstúdió, 80p
16359.

3 000 HUF

16360.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF