ca 1960 Csathó Kálmán (1881-1964) író tintával írt, autográf levelezőlapja Nádor Henrik ovrosnak Högyészről, érdekes szöveggel. "az erdő... nem lyan öreg, mintha Páll Lajos lé festettet volna"
1966 Szepes Mária (1908-2007) írónő és férje, Szepes Béla (1903-1986) síelő és gerelyhajító olimpikon, karikaturista autográf levele, dátumozással (Bp., 1966. X. 4.), autográf aláírással ("Mária Béla és a Többiektől.") Hajtott, az egyik sarkán gyűrődéssel, 3 beírt oldal, 2 sztl. lev.
cca 1966-1972 Báró Neu Sándor (1898-1990) m. kir. ezredes, Don-kanyari frontharcos, rádióamatőr, emigráns albuma, benne kb. 300 db képeslappal és üdvözlőlappal, illetve kb. 15 db fotóval, külföldről (USA, Ausztria, Dél-Amerika, stb.), illetve Magyarországról (Budapest, Balaton), közte számos a Vitézi Rend tagjaihoz fűződő lappal, közte pl. vitéz Gántay Béla, Pongrácz István ezredes, Eördögh András jezsuita szerzetes levele amerikai missziójáról, stb. Harántalakú, keresztszemes hímzéssel díszített borítójú albumban, 25x35x5 cm.
[Aprónyomtatvány] A Kossuth Lajos Katonai Főiskola tisztavatási emlék-oklevele (1970) [Szentendre], 1970. Kossuth Lajos Katonai Főiskola (ny. n.) [4] p. Haránt alakú kötet. Az oklevél szövege: "Emlékül Pácser István alhdgy. Elvtársnak: a Főiskola Parancsnoksága és Pártbizottsága. Tisztavatás Hazánk felszabadulásának 25. évfordulóján, a lenini centenárium évében. Találkozunk: 1975-ben." Az oklevél oldalait a vörös csillagot viselő Parlament dombornyomású plakettje, illetve aranyozott kerettel körbevett Lenin-fejportré díszíti. A Kossuth Lajos Katonai Főiskola 1967-ben vált le anyaintézményéről, az Egyesített Tiszti Iskoláról. 1967-től ugyanis a tisztképzés fegyvernemenként elkülönülő főiskolai egységekben intézményesült, a Kossuth Lajos Katonai Főiskola így a gépesített lövész és harckocsizó tiszteket képezte, míg a másik két főiskola a repülőtiszteket, illetve a műszaki tiszteket készítette fel a fegyveres szolgálatra. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
1971 Sepsiszentgyörgy, Sombori Sándor (1920-1998) erdélyi magyar irodalomtörténész, dráma- és regényíró, műfordító autográf levele, "Tisztelt Földim" megszólítással. Valamint a gépelt levéllel, amire végül Sombori válaszolt, + 2002 Salamon (Sombori) Sándor halálozási értesítője.