[Látkép] Keszthely. Ludwig Rohbock (1824-1893) német grafikusművész részletgazdag acélmetszete a "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című illusztrált topográfiai műből. Darmstadt, (1860). Druck und Verlag von G. G. Lange. Acélmetszet, mérete: 115x155 mm, lemezméret: 130x170 mm, lapméret: 155x235 mm. Ludwig Rohbock (1824-1893) nürnbergi grafikusművész, tájképfestő. Európa számos országát bejárta, a Duna vidékét először 1855-ben kereste fel, 1856-1863 között utazta be hazánkat, számos vázlatot készítve. Romantikus látképei kissé idealizálják a valóságot, ám meglepő pontossággal örökítik meg Magyarország és Erdély kiemelt fontosságú épületeit, utca- és városképeit, várromjait és várait, kastélyait, fürdőit és hegycsúcsait, templomait és kolostorait. A német festő kiemelt figyelmet szentelt a bemutatott vidék néprajzi karakterének, a látképek előterében a korabeli városi és népi viseletek eredeti környezetükben tűnnek fel, az előtér emberi jelenetei egyben megörökítik a századközép szokás- és viselkedésrendjét. Látképünkön a korabeli Balaton legfontosabb városának nevezett Keszthely fő nevezetessége, a Festetics-kastély és környezete látható, keleti irányból, a jurátusok 1818-ban állított kőkeresztje mellől, az egykori temetődomb felvételi pontjáról, mely felvételi pont a mai Vásár tér környékén fekszik. Látképünk középpontjában a kastély harangtornya, tőle mindkét irányban a kastély szárnyai húzódnak. Képünk bal szélén az ekkoriban is szállóhelynek számító Amazon-ház, a középponti harangtoronyhoz kisebb ház csatlakozik, majd dombtetőjéről kisebb, parasztházak kísérte utca ereszkedik nézőpontunk felé. Képünk előterében a ligetes-fás temetődomb fakeresztjei, jurátusi kőkeresztje, valamint a pázsiton helyt foglaló hölgy, és a vele szemben álló, botjára támaszkodó férfi alakja látható. Rohbock egykori látképe óta a kastély alaposan kibővült, a szintkülönbségeket áthidalták, a felvételi helyszínként szolgáló temető felszámolták, a jurátusok kőkeresztjét pedig a Balaton Múzeumba szállították át. Látképünk a Hunfalvy János szövegével megjelent "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című háromkötetes, illusztrált topográfiai mű második kötetében jelent meg, acélmetszetünk a kötet 342. oldalához tartozó, éles kontúrú metszet. Jó állapotú lap, keretezve, üveglap mögött.
6 db XIX. századi angol metszet (London Bridge 1745., a Hyde Park szobrai, stb.), nagyrészt jó állapotban, apró lapszéli sérülésekkel, lapméret: 25,5x16,5 cm
1763 [A Vatikáni Szent bazilika belseje. Rézmetszet.] Giuseppe Vasi (1710-1782) Veduta Intiera del Portico avanti l?Ingresso della Basilica di S. Pietro in Vaticano (An interior view of St. Peter's cathedral in Rome), etching after Francesco Panini, inscribed Francesco Panini delin., Giuseppe Vasi incise in the plate, 47 x 69,5 and 47.5 x 72 cm,
[A Rajna panorámaképe] Neues Panorama des Rheins von Mannheim bis Cöln. Mit 45 Randbildern nebst Beschreibung. Mainz. (1869) D. Kapp 246 x 29 cm Nagy méretű litográfia, hátoldalán megerősítésekkel, szétvált félvászon kötésben