Antique

Number of items: 153

9 darab antik kulcs a 18-19. századból, h: 15,5 cm alatt
13325.

6 000 HUF

8 darab antik kulcs a 18-19. századból.
13326.

6 000 HUF

9 darab antik kulcs a 18-19. századból.
13327.

6 000 HUF

8 darab antik kulcs a 18-19. századból, h: 17 cm alatt
13328.

6 000 HUF

cca XVIII. sz. - XIX. sz. eleje, a Szent András-rend jelvényét (rendjelét) ábrázoló porcelán nyelű villa. Antik fém villa, fehér mázas porcelán nyéllel, amelyre kézzel a Szent András-rend jelvényének ábrázolását festették: egyik oldalon az Orosz Birodalom címerén megjelenő kétfejű sas, a másikon a keresztre feszített Szent András ábrázolásával. Korának megfelelő állapotban, fém része kissé rozsdás, a nyélen középen végigfutó törésvonallal, illetve egy kisebb repedéssel, jelzés nélkül, h: 20 cm.  Szent András-rend (Az Első Meghívott Apostol Szent András Rendje): Az Orosz Birodalom elsőként alapított, legmagasabb rendje; I. (Nagy) Péter orosz cár alapította 1698-ban, Szent András apostolnak, Oroszország védőszentjének szentelve. A kitüntetésnek csak egy osztálya volt, és kizárólag a legkiválóbb polgárok és katonák kaphatták meg. Maga az alapító, Nagy Péter csak 1703-ban vette át a rend jelvényét, így csak a rend hetedik lovagja lett.
13329.

cca XVIII. sz. - XIX. sz. eleje, a Szent András-rend jelvényét (rendjelét) ábrázoló porcelán nyelű villa. Antik fém villa, fehér mázas porcelán nyéllel, amelyre kézzel a Szent András-rend jelvényének ábrázolását festették: egyik oldalon az Orosz Birodalom címerén megjelenő kétfejű sas, a másikon a keresztre feszített Szent András ábrázolásával. Korának megfelelő állapotban, fém része kissé rozsdás, a nyélen középen végigfutó törésvonallal, illetve egy kisebb repedéssel, jelzés nélkül, h: 20 cm.

Szent András-rend (Az Első Meghívott Apostol Szent András Rendje): Az Orosz Birodalom elsőként alapított, legmagasabb rendje; I. (Nagy) Péter orosz cár alapította 1698-ban, Szent András apostolnak, Oroszország védőszentjének szentelve. A kitüntetésnek csak egy osztálya volt, és kizárólag a legkiválóbb polgárok és katonák kaphatták meg. Maga az alapító, Nagy Péter csak 1703-ban vette át a rend jelvényét, így csak a rend hetedik lovagja lett.

30 000 HUF
81,30
93,75

Háromkirályok. Kézzel festett porcelán kegytárgy kép, kis pattogzással, fa keretben, 3,5x2,5 cm
13330.

3 000 HUF

12 db emlékkanál, fém.
13331.

12 db emlékkanál, fém.

10 000 HUF

13332.

20 000 HUF
54,20
62,50

13333.

30 000 HUF
81,30
93,75

2 darab antik legyező miniatúra fa tartóban, kis hiánnyal, nem összecsukható tokban, h: 6 cm
13334.

4 800 HUF
13,01
15,00

Mozartot ábrázoló miniatúra. Festett csont, elefántcsont keretben. XIX. sz. Külső méret 11x15 cm
13335.

14 000 HUF
37,94
43,75

Paleh, orosz lakkfestett ékszeres doboz, kézzel festett mesejelenettel, 6x4,5 cm
13336.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF