Books: History

Number of items: 296

Régészeti tanulmányok II. köt. Szerk.: Gerevich László. II. köt. Fehér Géza-Éry Kinga-Kralovánszky Alán: A Közép-Duna-medence magyar honfoglalás- és kora Árpád-kori sírleletei. Leletkataszter. Szerk.: Szőke Béla. Bp. 1962, Akadémiai Kiadó, 99 p.+ 2 (nagyméretű kihajtható térkép-mellékletek, 42x59 cmx2.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé sérült papírborító
19633.

2 000 HUF

Ilja Ehrenburg Európa sorsa. Moszkva, 1943. Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. 46p. Korabeli kartonált papírkötésben
19634.

1 600 HUF

Huszár Tibor - Szabó János: Restauráció vagy kiigazítás. A kádári represszió intézményesülése 1956-1962. 1999, Zrínyi. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19635.

2 000 HUF

1999 Történeti Tanulmányok VII. Debrecen, 1999, KLTE. Kiadói papírkötés. + 2013 Történeti Muzeológiai Szemle 12. Bp., 2013, Magyar Múzeumi Történész Társulat. Kiadói papírkötés.
19636.

2 000 HUF

Kaari Utrio: Éva lányai. Az európai nő története. 1989, Corvina. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19637.

2 000 HUF

A magyar öntudat kistükre. Szerk.: Baránszky-Jób László. Bp., 1941, Felső Kereskedelmi Iskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 175 p. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, tulajdonosi bejegyzéssel.
19638.

1 400 HUF

Sándor Pál jubileumi emlékalbum. Az OMKE elnöke hetvenedik születésnapja és parlamenti tevékenységének harmincadik évfordulója alkalmából. Bp., 1930, Országos Magyar Kereskedelmi Egyesülés (Tolnai-ny.), 400 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült lapokkal, az elülső szennylap és az előzéklap kijár.
19639.

2 000 HUF

Jancsó Benedek emlékkönyv. Szerk.: Asztalos Miklós. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 1 t.+413+1 p. + 1 t. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval.
19640.

2 000 HUF

Dr. Blasszauer Róbert (szerk.): Az Ihnetov munkanaplója. Vitéz Béldy Alajos vezérezredes Hadtörténelmi Levéltárban őrzött irataiból 1941-1943. Bp., 2002, Petit Real. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19641.

2 000 HUF

Kovács Jenő: Az imperialisták gaztettei népünk ellen. Bp., 1962, Zrínyi, 47+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes borítóval, belül jó állapotban.
19642.

2 000 HUF

Tardy Lajos: Régi hírünk a világban. A szerző, Tardy Lajos (szül. Kallós Lajos) (1914-1990) művelődéstörténész, író, műfordító, heraldikus által dedikált példány. Bp., 1979, Gondolat, 330+(2) p.+ 32 t. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
19644.

2 000 HUF

Buday László: Magyarország küzdelmes évei. A megcsonkított Magyarország ujradolgozott második kiadása. Bp., 1923, Szerzői, (Franklin-ny.), 223+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
19645.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF