Books: History

Number of items: 296

Cornelius Tacitus: Agricola. Germánia. Fordította és magyarázta: Szabó Árpád. Parthenon Kétnyelvű Klasszikusai. Bp.,1943, Parthenon,(Franklin-ny.),1 (fekete-fehér címkép) t.+XXXXVIII+133 p.+3 (térképek) t.+2 p. Első kiadás. Magyar és latin nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. Számozott (296./1500) példány.
19607.

2 200 HUF
5,96
6,88

Tüttő Vince: A magyar történet vázlatrajzokban. A legújabb történelmi művek alapján a közép és középfokú iskolák számára. Írta és rajzolta: - - . Szeged, 1937, Árpád-ny., 16 p.+ 8 (hiányos, eredetileg 60) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói tűzött papírkötés, a címlapon kis sérüléssel, a lapok sarkán folttal.
19608.

2 200 HUF
5,96
6,88

Illik Péter: Metszetek a török kor mindennapjaiból. Tanulmányok a 17. századi magyar hódoltsági peremvidékről. Bp., 2013, L'Harmattan - Uránia Ismeretterjesztő Alapítvány, 144 p. Kiadói papírkötés.
19609.

2 200 HUF
5,96
6,88

Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. 3. kiadás. Kiadói egészvászon-kötésekben, kiadói papírborítókban, jó állapotban.
19610.

2 200 HUF
5,96
6,88

Hamann, Brigitte: Erzsébet királyné. ALÁÍRT! Ford.: Kajtár Mária. Tandori Dezső versfordításaival. Bp., 1988, Európa. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19611.

2 200 HUF
5,96
6,88

Kenedi János: K. belügyi iratfelmérő jelentése a kastélyból. Bp., 2000, Magvető. Kiadói kartonált kötés, kopott papír védőborítóval.
19612.

2 000 HUF

Takács Imre: Magyarország földművelésügyi közigazgatása az Osztrák-Magyar Monarchia korában 1867-1918. Bp., 1989., Mezőgazdasági, 272 p. Kiadói papírkötés.
19614.

2 000 HUF

A lengyel Nemzeti Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Múzeum (Szreniawa) 4 db kiadványa. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Lengyel és angol nyelven. Kiadói papírkötés. / 4 publications of the Polish National Museum of Agriculture in Szreniawa (Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie). In Polish and English language. Paperback.
19615.

2 000 HUF

Magyarország képekben. Honismertető album. I. köt. Szerk.: Nagy Miklós. Bp., 1989, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó - Helikon. Az 1870. évi Heckenast-kiadás reprintje, kísérőfüzettel. Kiadói félvászon-kötés, s kiadói műanyag védőborítóban.
19616.

2 000 HUF

II. Rákóczi Ferenc emlékiratai. Ford. és a bevezető tanulmányt írta: Vas István. Saint-Simon emlékirat-részleteivel. Thaly Kálmán jegyzeteivel. Bp., 1948., Révai, 237+3 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói illusztrált papír védőborítóban.
19617.

1 600 HUF

Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., [1926], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367+(1) p. + 3 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19618.

2 000 HUF

Somos Zsuzsanna: Magyar szentek és hősök a nagyvilágban. Történelmi útikönyv. 2. javított, bővített kiadás. Bp., 2015, Kairosz. 2. kiadás. Kiadói papírkötés.
19619.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF