Lőrinczy György: A bujdosók. Történeti elbeszélés. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., [1902], Singer és Wolfner, 194+(6) p.+ 4 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, dombornyomott félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos, kopott borítóval, az előzéklapon kivágásból eredő hiánnyal, helyenként kissé foltos lapokkal.
Danny Sugerman: The Doors. The Illustrated History. New York, 1983, William Morrow and Company. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Románné Goldzieher Klára: Ki vagy? Megmondja az írás. A grafológia kézikönyve. Az emberi alkotás regényei. [Bp., 1944.], Béta, 356 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
Ady Endre 2 db kötet Vér és arany. 3. kiadás.,. Bp., 1910. Nyugat. Kiadói papírkötés, kissé foltos, Illés szekerén. 2. kiadás, 1911. Hiányos gerincű vászonkötésben
Babits Mihály: Versenyt az esztendőkkel! Új költemények (1928-1933) (Budapest), 1933. Nyugat-kiadás (Révai Irodalmi Intézet ny.) 128 p. Első kiadás. Aranyozott, enyhén fakult kiadói egészvászon kötésben.
P. Gulácsy Irén: Fekete vőlegények. Regény három kötetben. I-III. köt. [Egykötetben.] A szerző, Gulácsy Irén (1894-1945) írónő által DEDIKÁLT példány. Bp., 1934, Singer és Wolfner, 221+281+236+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
A nyolcvanéves Pesti Napló ajándékalbuma. 1850-1930. Bp., 1930, Athenaeum, VIII+240 p. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal, többek közt Vaszary János, Rippl-Rónai József, Mednyánszky László műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, foltos lapokkal.
Sőtér István: Romantika és realizmus. Válogatott irodalmi tanulmányok. A szerző, Sőtér István (1913-1988) Kossuth-díjas író, irodalomtörténész által Andics Erzsébet (1902-1986) történész, politikus, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1956, Szépirodalmi, 611 p. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban.