Books: Social sciences

Number of items: 98

Szepesi Imre: Elemi hellen nyelvtan gyakorlatilag előadva - - kegyesrendi tanár által . Kühner és egyéb szerzők után. Szótan. [Első és második folyamat, I. és II. függelék.] Buda, 1872., M. Kir. Egyetemi Nyomda, VIII+399 p. Hatodik rövidített kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a címlaponl leragasztott bejegyzésekkel.
20331.

Szepesi Imre: Elemi hellen nyelvtan gyakorlatilag előadva - - kegyesrendi tanár által . Kühner és egyéb szerzők után. Szótan. [Első és második folyamat, I. és II. függelék.]
Buda, 1872., M. Kir. Egyetemi Nyomda, VIII+399 p. Hatodik rövidített kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a címlaponl leragasztott bejegyzésekkel.

3 000 HUF

Smiles, Samuel:  Önsegély élet- és jellemrajzokban. Írta Smiles Sámuel. Az angol eredeti után a hazai viszonyokhoz alkalmazva, magyar nyelven előadja Könyves Tóth Kálmán. I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.] Budapest, 1873. Légrády Testvérek. VIII + VII + [1] + 208 p.; [4] + 248 p. Első magyar kiadás. Az Angliában tanult Könyves Tóth Kálmán (1837-1924) református lelkész és ismeretterjesztő író a XIX. század közepének nagy könyvsikerét, Samuel Smiles (1812-1904) újságíró, politikai aktivista fő művét, önsegítő könyvét, "Self-Help" címen 1859-ben megjelent munkáját fordította le. A cél- és haszonelvű liberalizmus emberképével megalkotott munka a rossz anyagi helyzet mögött jellemhibát lát; bűnös, rossz és megváltoztatandó szokásokat gyanít. A szerző különféle életpályákon sikerre emelkedett emberek életpéldáit sorakoztatja, felszólít az önnevelésre, a kitartásra, és általánosságban is a szabadversenyes angolszász liberalizmus pedagógiai elveit fejtegeti. Az angol, francia (nyugat-európai) követendő mintákat felsoroló mű magyar fordításának egyedi ízét a helyenként beillesztett magyar példaanyag biztosítja, az önművelés hőse, Táncsics Mihály, illetve a magyar dalkirály, Petőfi Sándor életpéldáját felmutatva. A célelvű karrierutakat népies nyelven népszerűsítő mű a következő évtizedekben számos új kiadást ért meg. Az első előzéken régi Ex libris nyomai, a hátsó előzéken könyvkötői könyvjegy. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben (Schön könyvkötészet, Zombor), márványmintás festésű lapszélekkel.
20332.

Smiles, Samuel: Önsegély élet- és jellemrajzokban. Írta Smiles Sámuel. Az angol eredeti után a hazai viszonyokhoz alkalmazva, magyar nyelven előadja Könyves Tóth Kálmán. I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.]
Budapest, 1873. Légrády Testvérek. VIII + VII + [1] + 208 p.; [4] + 248 p. Első magyar kiadás.
Az Angliában tanult Könyves Tóth Kálmán (1837-1924) református lelkész és ismeretterjesztő író a XIX. század közepének nagy könyvsikerét, Samuel Smiles (1812-1904) újságíró, politikai aktivista fő művét, önsegítő könyvét, "Self-Help" címen 1859-ben megjelent munkáját fordította le. A cél- és haszonelvű liberalizmus emberképével megalkotott munka a rossz anyagi helyzet mögött jellemhibát lát; bűnös, rossz és megváltoztatandó szokásokat gyanít. A szerző különféle életpályákon sikerre emelkedett emberek életpéldáit sorakoztatja, felszólít az önnevelésre, a kitartásra, és általánosságban is a szabadversenyes angolszász liberalizmus pedagógiai elveit fejtegeti. Az angol, francia (nyugat-európai) követendő mintákat felsoroló mű magyar fordításának egyedi ízét a helyenként beillesztett magyar példaanyag biztosítja, az önművelés hőse, Táncsics Mihály, illetve a magyar dalkirály, Petőfi Sándor életpéldáját felmutatva. A célelvű karrierutakat népies nyelven népszerűsítő mű a következő évtizedekben számos új kiadást ért meg.
Az első előzéken régi Ex libris nyomai, a hátsó előzéken könyvkötői könyvjegy.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben (Schön könyvkötészet, Zombor), márványmintás festésű lapszélekkel.

4 800 HUF
13,01
15,00

20333.

6 000 HUF

20334.

4 000 HUF

Laufenauer Károly: Előadások az idegélet világából. Bp., 1899, K. M. Természettudományi Társulat, (Franklin-ny.), VIII+235+5 p. Hipnózisról, boszorkányüldözésről és ördögűzésről is, számos illusztrációval. Kiadói vaknyomásos, aranyozott gerincű, Frank és Werner-kötés, kissé kopott borítóval.
20335.

3 800 HUF
10,30
11,88

Jane Wightwick - Mahmoud Gaafar: Mastering Arabic 1. The complete course for beginners. 2007, Palgrave Macmillan. Angol és arab nyelven. Kiadói papírkötés.
20336.

2 400 HUF

Fried[rich]. Christian Baumeister: Elementa philosophiae recentioris usibus iuventutis scholasticae accomodata, et pluribus sententiis exemplisque ex veterum scriptorum romanorum monumentis illustrata. Editio novissima Lipsiae 1781. Fried. Gleditschii. 1 t. (Rézm.) címkép 588p + 12p. Korabeli sérült félbőr kötésben.
20337.

4 400 HUF
11,92
13,75

Willard Van Orman Quine: A logika módszerei. Ford.: Urbán János. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó, 339+(1) p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1200 példányban.
20338.

4 800 HUF
13,01
15,00

Fehér Judit: Páli nyelvtan. [Bp.], 1998, Tan Kapuja Buddhista Főiskola. Átkötött egészvászon-kötésben. Megjelent 500 példányban.
20339.

1 800 HUF

Bernfried Schlerath: Sanskrit voabulary. Arranged accordin to word families with meanings in English, German and Spanish. Leiden, 1980, E. J. Brill. Kiadói nyl-kötés.
20340.

1 800 HUF

John Mace: Arabic verbs. New York,2007,Hippocrene Books Inc. Arab és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20341.

1 800 HUF

Platon Kritonja. Szemelvények az Apologiából és a Phaidonból. Szerk.: Dr. Papp János. Bp., 1942., Szent István-Társulat, 108 p. Átkötött egészvászon-kötés.
20342.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF