Books: Other languages

Number of items: 40

Haikai Kojin Gohyaku-dai (Ötszáz haiku téma a költői ősöktől) 1787-ben jelent meg a Nihonbasiban, Edóban (a mai Tokió) található Keirindo könyvesboltban, Shoroan Shujin (1726-1801) tollából. Ez a mű 500 haikut mutat be a múlt neves költőitől, a négy évszak -tavasz, nyár, ősz és tél - szerint kategorizálva. Referenciaként és tematikus útmutatóként szolgált a haiku komponálásához. A kiadvány több haikai költő szerkesztői közreműködésével készült, és témagazdagsága, a válogatott versek magas minősége és precíz szerkezete miatt értékes. Ritka, teljes, kétkötetes kiadás. Kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal, az egyik kötet elülső táblájának belsején a papírborítás szakadt, néhány foltos lappal.
20754.

Haikai Kojin Gohyaku-dai (Ötszáz haiku téma a költői ősöktől) 1787-ben jelent meg a Nihonbasiban, Edóban (a mai Tokió) található Keirindo könyvesboltban, Shoroan Shujin (1726-1801) tollából. Ez a mű 500 haikut mutat be a múlt neves költőitől, a négy évszak -tavasz, nyár, ősz és tél - szerint kategorizálva. Referenciaként és tematikus útmutatóként szolgált a haiku komponálásához. A kiadvány több haikai költő szerkesztői
közreműködésével készült, és témagazdagsága, a válogatott versek magas minősége és precíz szerkezete miatt értékes. Ritka, teljes, kétkötetes kiadás. Kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal, az egyik kötet elülső táblájának belsején a papírborítás szakadt, néhány foltos lappal.

5 000 HUF

Szász, Thomas: The Second Sin. Garden City,1973, Anchor Press, 121 p. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, szakadt kiadói papír védőborítóban.
20755.

2 800 HUF

Flaviano Puliti - Giorgio Corsarini: Unitema. Olasz nyelven. Papírmappában, 21 sztl. lev.+10 t. +1 sztl. lev. Számozatlan példány.
20756.

600 HUF
1,63
1,88

Dany Chevrier: Le joli temps passe... En hommage á Pépé Abed. Pépé Abed (1911-2006) libanoni felfedező, vállalkozó, a "Közel-Kelet Hugh Hefnere" által DEDIKÁLT példány. 1997, Saint Paul Jounich. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. / 1997 Dany Chevrier: Le joli temps passe... En hommage á Pépé Abed. Signed by Pépé Abed (1911-2006.)
20757.

900 HUF
2,44
2,81

The Healing Miracle The Truth about Stem Cells Episode Transcripts. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20758.

1 200 HUF

Alte deutsche Schwänke. München, é.n., Albert Langen, 369+(3) p. Max Unold egészoldalas fametszeteivel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé viseltes gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
20759.

2 400 HUF

Lang, Karl: Die Haushaltung der Menschen unter allen Himmelsstrichen. Eine Gallerie von Darstellungen der merkwürdigsten menschlichen Wohnplätze, Gebräuche, Arbeiten und Sitten. 1. 2. 4. 5. kötetek. Vienna., 1810 Strautzischen Schriften. 247p. XV. t. 274p. XV. t.; 276p. XV. t. 244p 17t. Rézmetszetű táblákkal, korabeli kartonált papírkötésben, jó állapotban.
20760.

20 000 HUF
54,20
62,50

Theodor Arnold.: Grammatica anglicana concentrata, oder, Kurzgefasste englische Grammatic: worinnen die richtige Pronunciation, und alle zur Erlernung dieser Sprache unumgänglich nöthigen Grundsätze aufs deutlichste und leichteste abgehandelt sind : wohen ... Leipzig und Züllichau 1762. Frommann. 318p. 2. Timkó Jordán (1871-1944) plébános pecsételt ex librisével. Aranyozott enyhén sérült egészbőr kötésben
20761.

Theodor Arnold.: Grammatica anglicana concentrata, oder, Kurzgefasste englische Grammatic: worinnen die richtige Pronunciation, und alle zur Erlernung dieser Sprache unumgänglich nöthigen Grundsätze aufs deutlichste und leichteste abgehandelt sind : wohen ...
Leipzig und Züllichau 1762. Frommann. 318p. 2. Timkó Jordán (1871-1944) plébános pecsételt ex librisével. Aranyozott enyhén sérült egészbőr kötésben

9 000 HUF
24,39
28,13

20764.

4 400 HUF
11,92
13,75

20765.

2 000 HUF

Pütz, Wilhelm: Grundriss der Geographie und Geschichte der alten, mittlern und neuern Zeit. Zweiter Band. Das Mittelalter. Dritter Band. Die neuere Zeit. (II.-III. kötet). Coblenz (Koblenz), 1851-1854, Karl Baedeker. 6. (II. kötet) és 5. kiadás (III. kiadás). Későbbi vászonkötésben, sérült és hiányos gerinccel, laza kötéssel, címlapon korabeli névbejegyzéssekel, III. kötet kissé foltos lapokkal.
20766.

2 000 HUF

1991 Fang Shunquan: Egészségügyi rend. Hongkongi politikai írás 46 p.
20767.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF