Books: Tales

Number of items: 36

Goldilocks. Illustrated By Pamela Storey. Pop-up picture book. 1990, Brown Watson. Angol nyelvű térbeli mesekönyv. Kiadói kartonált papírkötés.
21217.

1 800 HUF

Three little pigs. Illustrated By Pamela Storey. Pop-up picture book. 1990, Brown Watson. Angol nyelvű térbeli mesekönyv. Kiadói kartonált papírkötés.
21218.

1 800 HUF

Grimm legszebb meséi. Vál.: Varga Tamásné. Magyarra átdolgozta: Rónay György. Róna Emy rajzaival. Bp., 1981, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
21219.

1 600 HUF

Első meséskönyvem. + Második meséskönyvem. Mesék, versek és verses mesék. Vál. és szerk.: T. Aszódi Éva. Bp., 1981, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, az egyik kötet gerincén kisebb sérüléssel.
21220.

2 000 HUF

21221.

900 HUF
2,44
2,81

Bereznai Aurél - Harsány György:  A magyar cserkész ezermester könyve. Budapest, 1937. Magyar Cserkész (Tolnai-nyomda). 128 p. Egyetlen kiadás. A Magyar Cserkész folyóirat mellékleteként megjelenő, gazdagon illusztrált ismeretterjesztő kiadvány kizárólag a folyóirat éves előfizetői számára jelent meg, könyvkereskedelmi forgalomba nem került. A legváltozatosabb táborozási és ház körüli praktikákat tartalmazó kézikönyv ,,A jó cserkész sohasem unatkozik!" jelszó nevében a csúzligyártási eljárástól a cserkész nyakkendő ezer felhasználási módján keresztül a légyfogó, pecsétnyomó, tolltartó és lombfűrészjátékok készítésének módszereibe avat be. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. (Magyar Cserkész kis könyvei.) Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
21222.

1 400 HUF

Émilie Beaumont: Nézd, milyen a hegyvidék! Ford.: Schneider Katalin. Bp., 1998, Passage. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
21223.

2 800 HUF

June Woodman - Pamela Storey: A három csacska kiskacsa. (Pécs, 1994), Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés.
21224.

2 000 HUF

Lovas Ágnes - Kohl Attila: Berci cica barátot szerez. (Leporellószerűen nyíló képeskönyv). Bp., 1993, Aranyhal. Kiadói keménytáblás kötés.
21225.

1 800 HUF

Szabó Kornélia - Gaál Alma: Meseköntösben. Szólások, mondások, játékos feladatok. Bp., é.n., Aranyhal. Kiadói kartonált papírkötés.
21226.

1 600 HUF

Noszov, [Nyikolaj Nyikolajevics]: Jóbarátok. (1951-ben Sztálin-díjjal kitüntetett mű). Ford.: Szőllősy Klára. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Megjelent 8000 példányban.
21227.

1 000 HUF

Cooper, [James Fenimoore]:  Az utolsó mohikán. Az ifjúság számára átdolgozta Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Budapest, (1941). Hungária Könyvkiadó (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 125 + [3] p. James Fenimore Cooper amerikai író Bőrharisnya-történetei eredeti nyelven 1823-1841 között jelentek meg; első magyar - már akkor is illusztrált - fordítása Vachott Sándornétól, a magyar gyermekirodalom egyik fontos alapítójától való (Pollák és Társa, 1868-1873). A Cooper-jogok később a Légrády és Társa kiadóhoz kerültek, Vachott Sándorné fordítását ekkor Gaál Mózes dolgozta át; kiadásunk a harmadik jelentős Cooper-átdolgozás, oldalszámozáson belül Haranghy Jenő feliratozott szövegközti rajzaival. A Honti-átdolgozás első kiadása 1934-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való, a teljes Bőrharisnya-regényfolyam második, önállóan is megálló, leghíresebb regénye. Az első előzéken és a címlapon régi tulajdonosi bélyegzés, illetve bejegyzés. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Aranyozott gerincű, Sebők Imre grafikusművész színes rajzával illusztrált kiadói félvászon kötésben.
21228.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF