Number of items: 496

Ipolyi Arnold: Veresmarti Mihály XVII. századi magyar iró élete és munkái. I-II. köt. Korrajz a hitujitás idejéből. Házi Könyvtár XVIII-XIX. Bp., 1875., Szent István-Társulat, (Athenaeum-ny.), XX+320 p., 321-692 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, gerinccel és kötéssel, foxing foltos lapokkal.
21636.

4 000 HUF

Modern könyvtár: Költői művek: Kosztolányi Dezső: A szegény kisgyermek panaszai, Berde Mária, Somlyó Zoltán, Giosué Carducci, Reinitz Béla versei. (közöttük első megjelenésekkel) Bp., é.n. Athenaeum Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben
21637.

2 000 HUF

Mai magyarok régi magyarokról. Összeáll. Fejtő Ferenc. Bp., [1936], Szép Szó-Cserépfalvi. A Szép Szó irodalmi folyóirat különszáma, József Attila A Dunánál c. versének első közlésével, valamint Móricz Zsigmond, Babits Mihály, Kassák Lajos, Ignotus Pál, Fejtő Ferenc, stb. történeti tárgyú érdekes írásaival. Kiadói egészvászon-kötésben, kijáró elülső szennylappal, jó állapotban.
21638.

1 200 HUF

Tevan Andor: A könyv évezredes útja. Bp., 1956, Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó, kopott félvászon kötés, sérült papír védőborítóval.
21639.

1 200 HUF

Nádai Pál: Az Universitas nyomdája. Nagyszombat - Buda - Pest. Bp., é.n., Bíró Miklós. Kiadó papírkötésben, borító sérült és lejár.
21640.

1 000 HUF

Kiss Jenő: A magyar könyvtárak. Bp., 1988, Múzsák Közművelődési Kiadó. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21641.

1 000 HUF

21642.

1 000 HUF

21643.

1 000 HUF

Illyés Gyula:  Hősökről beszélek... Szőnyi István képeivel. Budapest, (1945). Sarló kiadás (,,Pátria" Nyomda Rt.) 47 + [1] p. Illyés Gyula költeménye először 1933-ban jelent meg, Erdélyben, a szerző nevének feltüntetése nélkül. Az új kiadás előszavában Illyés Gyula a hosszú költemény születésének körülményeit részletezi, illetve indokolja, hogy a Babits esztergomi házában született költemény miért nem jelenhetett meg a Nyugatban. Oldalszámozáson belül Szőnyi István három egész oldalas illusztrációjával. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
21644.

1 800 HUF

Mühlbeck Károly:  Mühlbeck Károly vidám fejlécei. [Budapest], (1935). Uj Idők Szerkesztősége [4] p. + 78 t. (kétoldalas). Haránt alakú album. Mühlbeck Károly (1869-1943) grafikusművész, karikaturista a századforduló és a századforduló utáni évek meghatározó grafikusművésze. Ifjúsági könyvek illusztrációi mellett hetilapoknak is készített szatirikus rajzokat. Az Uj Idők képes családi folyóirat az 1910-es évektől közölt a lap felső ötödében vidám karikatúrákat, mely a kor visszásságait, társadalmi jelenségeit örökítette meg. Karikatúra-albumunkhoz Herczeg Ferenc főszerkesztő írt előszót. Néhány oldalon apró foltosság. Zsinórral fűzött, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
21645.

1 800 HUF

Dallos Sándor: Dunántúli legendás könyv. Bp., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. Kiadói egészvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
21646.

3 600 HUF
9,76
11,25

Petri György versek. 1971-1995. Petri György művei. Pécs,1996,Jelenkor Kiadó. Kiadói papírkötés.
21647.

2 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF