Number of items: 496

A Magyar Irodalom Története. Képes díszmunka két kötetben. I-II. köt. Szerk.: Beöthy Zsolt. I.: A legrégibb időktől Bessenyei fellépteig. II.: Bessenyey felléptétől a kiegyezésig 1772-1867. Bp., 1896, Athenaeum. Első kiadás. Szövegközi és egészoldalas képekkel, kihajtható (részben színes) képtáblákkal, mellékletekkel. Kiadói gazdagon aranyozott félbőr-kötés, Gottermayer-kötés, sérült kötésben.
21526.

19 000 HUF
51,49
59,38

Arany János összes munkái 3-10., 12. kötetek (9 kötet). Bp., 1885-1891, Ráth Mór. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, változó (többségében jó) állapotban, a gerinceken kisebb sérülésekkel.
21527.

18 000 HUF
48,78
56,25

Kölcsey Ferenc minden munkái II-VI és IX-X.. kötetek 4 kötetben Szerk.: B. Eötvös József, Szalay László és Szemere Pál. Pest, 1841-1887, Heckenast Gusztáv, Franklin. 258, 6+254+1 p. 263,275,270, 479, 447 p Korabeli egészvászon kötésben, ex librisekkel. pl Szilády László (1812-1862) református lelkész pecsételt ex librisével
21528.

8 000 HUF

Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái V-VI. kötet. A Kisfaludy Társaság megbízásából szerkeszté Schedel Ferencz. [Toldy Ferenc.] Pest, 1842. Kilián György, 2+289+2 p.; 1 (Barabás - Sadler: Kisfaludy Károly halálos ágyán, acélmetszet) t.+2+378+3 p. 4. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötések, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, az V. kötetben címképhiánnyal, ex libris-szel, régi possessori bélyegzésekkel és névbejegyzéssel.
21529.

8 000 HUF

Márai Sándor: Egy polgár vallomásai. I-II. köt. Bp., [1940.], Révai, 304 p.; 333 p. 3. kiadás. Kiadói egészvászon-kötések, sérült kiadói papír védőborítóban, az első kötetben az elülső szennylap hiányzik.
21530.

3 800 HUF
10,30
11,88

Márai Sándor: Ég és föld. Bp., 1944, Révai, 290 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
21531.

3 600 HUF
9,76
11,25

Gáspár Margit: Láthatatlan királyság. Egy szerelem története. DEDIKÁLT! Bp.,1985,Szépirodalmi,592+8 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21532.

1 800 HUF

Nemes Mihály:  A magyar jelmez és fejlődése dióhéjban. Rajzolta és írta Nemes Mihály. Pozsony-Budapest, (1902). Stampfel Károly kiadása (Eder István ny., Pozsony). 103 + [1] p. Első kiadás. Viselettörténeti kismonográfiánk szövegét oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyag kíséri, mely bemutatja a magyar viselet történeté a honfoglalás előtti időktől az 1960-as évekig. Az enyhén foltos címlevél verzóján kisebb erősítés, néhány oldalon aláhúzások, széljegyzetek. (Stampfel-féle tudományos zseb-könyvtár, 147-148. szám.) --- Hozzákötve: Rakodczay Pál:  Dramaturgia. Pozsony-Budapest, 1902. Stampfel Károly kiadása (Wigand F. K. ny., Pozsony). 68 + [4] p. (Stampfel-féle tudományos zseb-könyvtár, 107. szám.) --- Hozzákötve: Schmidt Márton:  Lélektan. Budapest, 1911. Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal - Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. (Korvin Testvérek ny.) 68 p. Schmidt Márton (1865-1932) bölcseleti doktor, főgimnáziumi tanár illusztrált, bevezető jellegű munkájának első kiadása a Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 109. köteteként, 1902-ben jelent meg. Példányunk a második kiadásból való. --- Hozzákötve: Schmidt Márton:  Logika. Budapest, 1911. Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal - Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. (Korvin Testvérek ny.) 64 p. Schmidt Márton (1865-1932) bölcseleti doktor, főgimnáziumi tanár illusztrált, bevezető jellegű munkájának első kiadása a Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 80. köteteként, 1901-ben jelent meg. Példányunk a második kiadásból való. ? Tudományos kolligátumunk három művének címlapján régi tulajdonosi bejegyzés, az első előzéken kézzel írt tartalomjegyzék, a kötet fűzése a hátsó előzéke előtt meggyengült. Feliratozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
21533.

3 200 HUF
8,67
10,00

Kós Károly: Az országépítő. Történeti Regény. Bp., 1934, Révai. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
21534.

2 400 HUF

Ely Culbertson: A kontrakt bridzs kék könyve. Magyarrá átdolgozta: Kenedi Sándor. Bp., én., Révai. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
21535.

2 000 HUF

Tormay Cecile: Virágok városa - Szirének hazája. Jaschik Álmos rajzaival. (Bp.), 1935, Genius, 189+(1) p. Első kiadás. Kiadói zsinórfűzéses, hártyapapír borítású kartonált kötésben, kopott borítóval, laza fűzéssel, ex libris-szel.
21536.

2 400 HUF

Téka sorozat 47 kötete. Bukarest, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötések, változó állapotban, közte kopott borítókkal.
21537.

5 500 HUF
14,91
17,19

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF