Number of items: 463

Tamási Áron: Ábel-trilógia. I. köt.: Ábel a rengetegben. II. köt.: Ábel az országban. (x2) III. köt.: Ábel Amerikában. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás I., II., XIX. + Jégtörő Mátyás. Közte 1 duplummal, összesen 5 kötet. Kolozsvár, 1934-1936-én., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban, közte kopott, egy kötet kötése sérült, a könyvtest részben elvált a borítótól, egy kötet kötése kissé laza, egy kötet gerince sérült.
21184.

3 000 HUF

21185.

3 600 HUF
9,76
11,25

Mécs László összes versei 1920-1940. Számozott, 48. számú és a szerző, Mécs László (1895-1978) költő által aláírt példány. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón kis sérüléssel.
21186.

3 000 HUF

Garay János: Tollrajzok I.-III. kötet, egybekötve. I.kötet: Novellák, népmondák és legendák, II. kötet: Genre-képek, elmefuttatások és komolycsák, III. kötet: Tájrajzok és utiképek. Pest, 1846, Hartleben Konrád A., (Trattner-Károlyi-ny.), 1 (pótolt kézirásos címlap) sztl. lev +3-256 p.+257-259+1 (kézírásos pótolt oldalak) p.;6+208+2 p.;2+191+1 p. Kopottas félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, a könyvtest elvált a borítótól, az I. rész címlapja és néhány utolsó lap (257-259+1 kézírásos lapokkal pótolt), a III. rész címlapja és az azt követő lap restaurált, a II. részben egy lap szakadt, névbejegyzésekkel.
21187.

3 800 HUF
10,30
11,88

Faludy György: Test és lélek. A világlíra 1400 gyöngyszeme. Faludy György műfordításai. Szerk.: Fóti Edit. Kass János illusztrációival. Bp., 1988, Magyar Világ. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.   Számozott (698./1500) példány.
21188.

1 600 HUF

Farkas Elek: Legújabb házi titkár. Magyar levelező és önügyvéd vagyis elméleti és gyakorlati vezérkönyv a közéletben előforduló levelek, folyamodványok, kérvények, fellebbezések, jogügyleti okiratok helyes szerkesztésére. Szerk.: - - . Bp., 1898, Franklin-Társulat, 2 sztl. lev.+ XV+(1)+306+(2)+159 p. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, helyenként foltos lapokkal, az utolsó lapon ceruzás firkákkal.
21189.

1 600 HUF

P. Gulácsy Irén két műve, 4 kötetben: Fekete vőlegények I-III. köt.; Hamueső. A Magyar Irodalom Tanítómesterei. Bp., 1928-1929, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, változó állapotban, helyenként kisebb foltokkal.
21190.

1 600 HUF

Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1909,] Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.), 140 p.+ 6 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírokkal) t. Gazdag képanyaggal, szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, 4 tábláról a kép hiányzik.
21191.

2 000 HUF

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. Hat réznyomat Zichy Mihály: Szerelem ciklusából. Bécs, 1969, Novák, 172+(4) p.+ 6 t. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4800 példányban.
21192.

2 400 HUF

Dávid Gyula - Mikó Imre: Petőfi Erdélyben. (Dedikált!) Bukarest, 1972, Kriterion. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, javított kiadói papír védőborítóban, a címlapon alkalmi bélyegzéssel. Az egyik szerző, Dávid Gyula (1928- ) erdélyi magyar irodalomtörténész, szerkesztő, műfordító által Veress Péter (1928- ) közgazdász, politikus részére dedikált példány.
21193.

2 400 HUF

Kolligátum a ,,Koszorú - A Magyar Protestáns Irodalmi Társaság népies kiadványai" sorozatból, 2 kötetben: Forgács Endre: Az ócska biblia. (1. sz.); Csengey Gusztáv: A Barkóék árvája. (2. sz.); Vajda Ferenc. Bethlen Gábor fejedelem. (5. sz.); [...] Babay Kálmán. Szabó Péter. Elbeszélés. (73. sz.) Bp., 1894-1901, Magyar Protestáns Irodalmi Társaság. Egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
21194.

2 400 HUF

Tandori Dezső: A feltételes megálló. Bp., 2009, Scolar, kiadói kartonált papírkötés, enyhén sérült papír védőborítóval.
21195.

2 200 HUF
5,96
6,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF