Number of items: 463

21124.

5 000 HUF

[Az első akadémiai német magyar szótár] Magyar és német zsebszótár 1-2. rész (Teljes). Közre bocsátá a' Magyar Tudós Társaság. Antal Mihály ügyelése alatt. Szerk.: Vörösmarty Mihály, és Schedel [Toldy]Ferenc. Az előszó Vörösmarty Mihály, és Schedel [Toldy] Ferenc Budán, 1835-1838., Magyar Kir. Egyetem-ny., VIII, 790p. 1sztl lev. ; 1 sztl. lev. + IV+846 p. + 1 sztl. lev. Korabeli gerinc vignettás egészvászon kötésben, jó állapotban, tulajdonosi bejegyzéssel. Ritka!
21125.

15 000 HUF
40,65
46,88

21126.

9 000 HUF
24,39
28,13

5 db könyv - Erdei Ferenc: Futóhomok + Magyar falu + Magyar tanyák + Magyar város + Parasztok. Bp., Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21127.

12 000 HUF

21128.

7 000 HUF
18,97
21,88

Don Lynch - Ken Marschall: A mélység kísértetei. Utazás a Titanic szívébe. James Cameron bevezetőjével. Ford.: Békési József. Bp., 2003, Egmont. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
21129.

8 000 HUF

Lehmann, Alfred:  Aberglauber und Zauberei von den ältensten Zeiten an bis in die Gegenwart. Deutsche autorisierte Übersetzung von dr. med. Petersen I. Mit 2 Tafeln und 67 Textabbildungen. Stuttgart, 1908. Verlag von Ferdinand Enke (Druck der Hoffmannschen Buchdruckerei). 1 t. (címkép) + XII + 665 + [7] p. + 1 t. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal, rajzokkal, fotókkal illusztrált, német nyelvű néprajzi, kultúrtörténeti dolgozat. A dán pszichológus szerző, Alfred Lehmann (1858-1921) a munka első részében részletes kultúrtörténeti összefoglalást nyújt a különböző népek mágikus-okkult praktikáinak történetéről, az ókortól a középkor boszorkányhitén át a modern kor hipnotikus-asztaltáncoltató rítusaiig. A klasszikus és középkori időszakkal kapcsolatosan a szerző perspektívája kimondottan kultúrtörténeti jellegű, a kortárs eljárásokkal kapcsolatban enyhén szkeptikus attitűdöt vesz fel, ám a századfordulón [még] a kortárs pszichológia körébe tartozó események (álomfejtés, hisztéria) kapcsán a magyarázat nem zárkózik el a természettudományosság területén kívül eső megoldásoktól sem. Eredeti nyelven először 1893-ban jelent meg, első német fordítása 1898-ban készült el, példányunk a második német kiadásból való. Magyar nyelven 1900-ban jelent meg, ,,Babona és varázslat" címmel. Példányunk címképének és az első repülő előzéknek fűzése meglazult, néhány levél szélén apró, a szövegtükröt nem érintő hiány, a tartalomjegyzék utáni oldalon apró tintafolt, néhány oldalon apró, halvány foltosság. Az utolsó számozott oldal jegyzete szerint példányunk kötése 1923-ban készült, Budapesten. Korabeli félvászon kötésben. Körülvágatlan példány.
21130.

6 000 HUF

21131.

8 000 HUF

21132.

6 000 HUF

Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim. ,,Az Ujság" ajándéka előfizetőinek. Bp., 1904, Athenaeum. Basch Árpád, Bér Dezső, Faragó József, Garai Ákos, Hegedüs László, Homicskó Athanáz, Kimnach László, Mühlbeck Károly, Neogrády Antal, Pap Henrik, Pataky László és Vesztroczy Manó rajzaival ill. karikatúráival. A kötéstábla, a könyvdíszek és a címlap illusztrációja Basch Árpád munkája. Kiadói szecessziós, kaucsuktáblás félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.
21133.

4 000 HUF

Uj Lexikon I-VI. Szerk.: Dormándi László és Juhász Vilmos. Bp., 1936., Dante - Panthon. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítókkal, a papírborítókon egy-két kisebb sérüléssel, néhány kötet laza kötéssel. Papírborítóval együtt rendkívül ritka!
21134.

6 000 HUF

3 db egészséges életmód könyv: Jin Shin Jyutsu. Gyógyítás az energiavonal áramoltatásával.; Pilates. Fitnesztréning testnek és léleknek.; Feng shui. Harmóniában élni és lakni. (Kaposvár, é.n.), Holló és Társa. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
21135.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF