Books: History

Number of items: 290

Vas Zoltán: Tizenhat év fegyházban. Bp., 1944, Kommunisták Magyarországi Pártja, 167 p. Első kiadás. A könyvet valószínűleg nem itthon, hanem Moszkvában adták ki. Átkötött félvászon kötés, kissé kopott. Ritka!
19407.

1 600 HUF

19408.

1 800 HUF

Kecskeméthy Aurél naplója 1851-1878. Sajtó alá rend., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Rózsa Miklós. Bp., 1909, Franklin-Társulat, LXIX+(3)+326+(2) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, foltos, a fűzéstől elváló gerinccel.
19409.

2 400 HUF

19410.

1 600 HUF

19411.

1 600 HUF

Varga János (szerk.): Jobbágyfelszabadítás 1848. Bp., 1998. Mezőgazdasági Múzeum. Kiadói papírkötés.
19412.

2 000 HUF

19413.

2 000 HUF

Michele Brown: Prince Charles & Lady Diana: An Illustrated Biography. London, é.n., Eyre Metheun. 186 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19414.

1 600 HUF

1848-as szabadságharccal kapcsolatos 2 db kötet: '48 kultusza. Kiállítás a Gödöllői Galériában. A műtárgyjegyzéket összeállította és a katalógust szerkesztette: Czeglédi Noémi, Őriné Nagy Cecília. A tanulmányokat írta: G. Merva Mária, Heltai Miklós. Gödöllő, 1998, Gödöllői Városi Múzeum - Petőfi Sándor Művelődési Központ. Színes képmellékletekkel. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. + G. Merva Mária (Szerk.): '48 kultusza - Tanulmányok. Gödöllő, 1999, Gödöllői Városi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal.
19415.

2 000 HUF

Szakály Sándor: Volt-e alternatíva? Magyarország a második világháborúban. Bp., 1999, Ister. Kiadói papírkötés.
19416.

1 800 HUF

19417.

40 000 HUF
108,40
125,00

Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I-IV. kötet. [Teljes]. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel.; II. köt.: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel.; III. köt: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel.; IV. köt.: Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas illusztrációval, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dúsan aranyozott, festett, félbőr-kötés, jó állapotban, a IV. kötet gerince enyhén sérült, egy lap kijár, az előzéklapokon foxing.
19418.

24 000 HUF
65,04
75,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF